Woning te koop: Eerste Kostverlorenkade 2-3, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud

Eerste Kostverlorenkade 2-3

Frederik Hendrikbuurt-Noord, Amsterdam

€ 1.150.000
Buurt Frederik Hendrikbuurt-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 484m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Frederik Hendrikbuurt

Dit appartement aan de Eerste Kostverlorenkade ademt de sfeer van de jaren '20, met royale kamers en hoge plafonds. Met 113 m² woonoppervlak is het een ruim thuis in een geliefde Amsterdamse buurt. De vraagprijs van €1.150.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Vergelijkbare woningen in Amsterdam laten zien dat dit een bijzonder object is.

De buurt: Frederik Hendrikbuurt-Noord

De Frederik Hendrikbuurt-Noord is een levendige stadswijk met veel jonge bewoners en een mix van culturen. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners de buurt een 7,69. Een bewoner zegt: "Gewoon dat iedereen vriendelijk is en je graag helpt." Een ander noemt het "Mooie maar niet al te rustige buurt" en voegt toe: "bijna iedereen is vriendelijk en het is ook kindvriendelijk." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is informeel. Meer over de buurt Frederik Hendrikbuurt-Noord.

Het dagelijks leven

's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn om de hoek (op 484 meter) of bij de Dirk op 636 meter. Voor de kinderen is Basisschool De Bron twee straten verder (245 meter) en het Cartesius Lyceum op loopafstand (281 meter). Ook de Oecumenische basisschool De Catamaran is dichtbij (413 meter). Het Westerpark is naast de deur (0,2 km) voor een wandeling of hardlooprondje. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Van Baerle Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.150.000
Prijs per m²€ 10.177
Woonoppervlakte113m²
Perceeloppervlakte65m²
Bouwjaar1921
EnergielabelB
BuurtFrederik Hendrikbuurt-Noord
WijkFrederik Hendrikbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Eerste Kostverlorenkade 2-3, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

7.9
Noah
18-07-2025
Prachtig

Gewoon dat iedereen vriendelijk is en je graag helpt.

7.5
Noah
08-01-2025
Mooie maar niet al te rustige buurt

Goed nog nooit iets raars meegemaakt bijna iedereeen is vriendelijk en het is ook kind vriendelijk

Buurt statistieken

Gegevens uit Frederik Hendrikbuurt-Noord

Inwoners3.855
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Frederik Hendrikbuurt-Noord

Woningvoorraad2.314
Gem. WOZ-waarde€ 512.000
Koopwoningen28%
Huurwoningen71%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Limburg Stirumstraat 44
484m
Albert Heijn
Frederik Hendrikstraat 81
539m
Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
636m

Scholen

205 binnen 5 km

Basisschool De Bron
Basisonderwijs · 155 leerlingen
245m
Het Cartesius Lyceum
Voortgezet onderwijs · 694 leerlingen
281m
Oecumenische basisschool De Catamaran
Basisonderwijs · 167 leerlingen
413m

Veelgestelde vragen

Over Eerste Kostverlorenkade 2-3, Amsterdam

Welk energielabel heeft Eerste Kostverlorenkade 2-3?

De woning aan Eerste Kostverlorenkade 2-3 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is de prijs van €1.150.000 reëel voor deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs in de Frederik Hendrikbuurt-Noord is €509.667, maar dat is voor woningen met gemiddeld 46 m². Dit appartement is met 113 m² veel groter, wat de hogere prijs verklaart. De mediaanprijs in de buurt is €439.000, maar die cijfers zijn gebaseerd op een klein aantal beschikbare woningen. De prijs per m² is hier €10.177, terwijl het buurtgemiddelde €11.487 per m² is. Dat maakt deze woning relatief gunstig geprijsd per vierkante meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,7 km afstand, dus niet direct om de hoek. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (11.718 adressen per km²), wat betekent dat er veel voorzieningen en haltes in de buurt zijn.

Wat voor type woning is dit en wat is de staat?

Het is een appartement uit 1921 met energielabel B. Dat label is relatief zuinig voor een woning van die leeftijd. Het woonoppervlak is 113 m², wat ruim is voor een appartement in Amsterdam. De woning is onderdeel van een groter pand aan de Eerste Kostverlorenkade. Details over kamers of indeling zijn niet bekend, maar de oppervlakte suggereert meerdere kamers.

Hoe veilig is de Frederik Hendrikbuurt-Noord?

In de buurt zijn in de laatste meting 186 misdrijven geregistreerd. Dat aantal zegt iets over de absolute criminaliteit, maar zonder context van inwoneraantal of landelijke cijfers is het lastig te duiden. Bewoners geven in reviews aan dat ze "nog nooit iets raars hebben meegemaakt" en de buurt als vriendelijk ervaren.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Bron zit op 245 meter, Het Cartesius Lyceum (voortgezet onderwijs) op 281 meter, en Oecumenische basisschool De Catamaran op 413 meter. Ook zijn er andere basisscholen zoals de Theo Thijssenschool (562 meter) en Basisschool Westerpark (611 meter).