Appartement te koop: Bas Jungeriusstraat 194A, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenBas Jungeriusstraat 194A

Bas Jungeriusstraat 194A

Tarwewijk, Rotterdam

€ 312.500
Buurt Tarwewijk, RotterdamBekijk buurt
PLUS op 112m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Tarwewijk

Dit appartement aan de Bas Jungeriusstraat 194A in Rotterdam is een fijne plek voor wie houdt van een levendige stadswijk. Met 83 m² woonoppervlak en energielabel D is het een woning met potentie. De vraagprijs van €312.500 is marktconform voor een appartementen in Rotterdam van deze omvang.

De buurt: Tarwewijk

De Tarwewijk is een buurt in beweging. Bewoners merken op dat de buurt steeds meer opknapt. Een bewoner zegt: "De buurt knapt met het jaar meer op. Door de huurwet zijn er minder huisjesmelkers en steeds meer gezinnen." Een ander noemt het "een mooi plekje met een diversiteit van mensen." De buurt Tarwewijk heeft een gemengde bevolking, met veel jonge huishoudens en een bovengemiddeld aandeel eenpersoonshuishoudens.

Het dagelijks leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen hoef je de deur niet ver voor uit. De PLUS en Aldi zitten om de hoek, op nog geen twee minuten lopen. Ook basisscholen zijn dichtbij: CBS De Klaver Carnisse en basisschool Wereldwijs liggen op loopafstand. De gemeente Rotterdam biedt verder volop voorzieningen, van parken tot restaurants.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via VBW Makelaars & Taxateurs aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 312.500
Prijs per m²€ 3.765
Woonoppervlakte83m²
Perceeloppervlakte310m²
Bouwjaar1937
EnergielabelD
BuurtTarwewijk
WijkCharlois
GemeenteRotterdam

Locatie

Bas Jungeriusstraat 194A, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 5 bewoners

7.4
Roeland Gunnink
20-02-2026
Toplocatie en betaalbaar.

De buurt knapt met het jaar meer op. Door de huurwet zijn er minder huisjesmelkers en steeds meer gezinnen. Heeft soms nog een slechte naam maar dat is onverdiend op een paar straten na. De locatie is fantastisch, metro, Zuidplein, centrum kwartier fietsen. Zuiderpark ook om de hoek en binnenkort het Nelson Mandela park

6.5
Ria
16-12-2024
Goed al kan het altijd beter

Goed rustig maar ze zouden van de gemeente wel wat beter kunnen opletten zo als contener s met vreselijk veel rommel naagroen kan zeker beter st conteners opruimen

6.6
Kevin
15-06-2024
een mooi plekje met een diversiteit van mensen

je kan er van alles doen, shoppen en met je hond rond lopen. het is soms druk s nachts maar overdag is het meestal rustig. ik ben blij om hier te wonen. vervuiling is nogal een probleem vooral rond verstopte vuilnisbakken waar Meeuwen aan gaan zitten. Het zou fijn zijn als de gemeente daar meer rekening mee hield.

6.5
Alina
09-06-2024
Kleine achterstandswijk

Qua hygiëne en onderwijs kan het een stuk beter.

7.1
Eva Fens
03-12-2023
Warm en multicultureel

De Tarwewijk is een fijne wijk waarin mensen van alle achtergrond samen leven. Ik voel me er als vrouw redelijk veilig en vind het heerlijk om restaurants met eten van verschillende landen te proberen. Het mindere is het vuil. Er ligt veel zwerfvuil em prullenbakken zijn vaak overvol

Buurt statistieken

Gegevens uit Tarwewijk

Inwoners12.330
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Tarwewijk

Woningvoorraad5.841
Gem. WOZ-waarde€ 197.000
Koopwoningen22%
Huurwoningen77%

Supermarkten

87 binnen 5 km

PLUS
Pleinweg 156-172
112m
Aldi
Ebenhaëzerstraat 15
124m
Dirk
Hellevoetstraat 2-18
541m

Scholen

195 binnen 5 km

CBS De Klaver Carnisse
Basisonderwijs · 245 leerlingen
385m
basisschool Wereldwijs
Basisonderwijs · 102 leerlingen
398m
CBS Elout van Soeterwoude
Basisonderwijs · 120 leerlingen
506m

Veelgestelde vragen

Over Bas Jungeriusstraat 194A, Rotterdam

Welk energielabel heeft Bas Jungeriusstraat 194A?

De woning aan Bas Jungeriusstraat 194A in Rotterdam heeft energielabel D.

Is €312.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €312.500 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de Tarwewijk (€270.208) en ook boven de mediaan (€237.250). Wel is dit appartement met 83 m² groter dan het gemiddelde (73 m²). De prijs per m² is ongeveer €3.765, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €4.048. Daarmee is de prijs aan de hoge kant, maar niet onredelijk gezien de oppervlakte.

Hoe is de bereikbaarheid van de Tarwewijk?

De Tarwewijk is goed bereikbaar. Het treinstation ligt op 3,3 km afstand, dus niet direct om de hoek, maar met de fiets ben je er zo. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid (5919 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is D. Dat betekent dat de woning niet bijzonder zuinig is, maar ook niet extreem onzuinig. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een woning van dit bouwjaar (1937). In de buurt heeft 38,5% van de koopwoningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk.

Hoe veilig is de Tarwewijk?

De Tarwewijk heeft een gemiddelde beoordeling van 6,83 uit 5 reviews. Bewoners noemen dat de buurt opknapt, maar er zijn ook punten van zorg. Een bewoner zegt: "Heeft soms nog een slechte naam maar dat is onverdiend op een paar straten na." Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 982, wat relatief hoog is, maar de trend is positief.

Zijn er parken in de buurt?

Ja, het Zuiderpark ligt op ongeveer 0,8 km afstand, dus op loopafstand. Ook wordt het Nelson Mandela park binnenkort geopend, zoals een bewoner aangeeft. Dat biedt extra groen in de omgeving.

Wat voor type woning is dit en hoe oud is het?

Het is een appartement uit 1937, dus vooroorlogs. Dat zie je terug in de karakteristieke bouwstijl. De woning heeft 83 m² woonoppervlak, wat ruim is voor een appartement. In de buurt is 64% van de woningen gebouwd voor 1945, dus dit past in het straatbeeld.