Appartement te koop: Dijkmanshuizenstraat 279, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenDijkmanshuizenstraat 279

Dijkmanshuizenstraat 279

Markengouw-Midden, Amsterdam

€ 949.000
Buurt Markengouw-Midden, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Ruim woonoppervlak van 178m²
80% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement met ruimte en luxe

Dit appartement in Amsterdam-Noord voelt als een nieuw begin. Met 178 m² woonoppervlak is er volop plek voor een gezin of voor wie graag ruim leeft. Het is gebouwd in 2023 en heeft energielabel A+++, wat betekent dat het zeer zuinig is. De vraagprijs van €949.000 is aan de hoge kant, maar past bij de nieuwbouwstatus en de grote oppervlakte. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt ligt op €584.667, en dit is het duurste van de drie koopwoningen die nu te koop staan. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is divers, maar dit exemplaar springt eruit.

Markengouw-Midden: een jonge, groene buurt

De buurt Markengouw-Midden is onderdeel van de Waterlandpleinbuurt en kenmerkt zich door veel nieuwbouw: 75% van de woningen is na 2010 gebouwd. Er wonen veel gezinnen, want 51% van de huishoudens heeft kinderen. De buurt Markengouw-Midden is rustig en groen, met een park of plantsoen op twee straten verder. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een omgevingsadressendichtheid van 2520 duidt op een zeer stedelijke omgeving, maar de buurt zelf voelt ruim door de lage bebouwing.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk om de hoek (442 m) of de Albert Heijn op vijf minuten lopen (524 m). Ook de Aldi is dichtbij. Kinderen kunnen naar de Islamitische Basisschool Al Yaqoet (de Robijn) op twee straten verder (171 m) of de Oecumenische basisschool De Vijf Sterren (357 m). Voor voortgezet onderwijs is Hogelant op loopafstand (396 m). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, maar in deze straat geniet je van rust.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hoekstra en van Eck aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 949.000
Prijs per m²€ 5.331
Woonoppervlakte178m²
Perceeloppervlakte2344m²
Bouwjaar2023
EnergielabelA+++
BuurtMarkengouw-Midden
WijkWaterlandpleinbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Dijkmanshuizenstraat 279, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Markengouw-Midden

Inwoners4.140
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Markengouw-Midden

Woningvoorraad1.437
Gem. WOZ-waarde€ 461.000
Koopwoningen21%
Huurwoningen79%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Dirk
IJdoornlaan 601
442m
Albert Heijn
Waterlandplein 255
524m
Aldi
Waterlandplein 26
558m

Scholen

89 binnen 5 km

Islamitische Basisschool Al Yaqoet (de Robijn)
Basisonderwijs · 285 leerlingen
171m
Oecumenische basisschool De Vijf Sterren
Basisonderwijs · 376 leerlingen
357m
Hogelant
Voortgezet onderwijs · 96 leerlingen
396m

Veelgestelde vragen

Over Dijkmanshuizenstraat 279, Amsterdam

Welk energielabel heeft Dijkmanshuizenstraat 279?

De woning aan Dijkmanshuizenstraat 279 in Amsterdam heeft energielabel A+++.

Is €949.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 62% boven het buurtgemiddelde van €584.667, maar dat komt doordat dit appartement met 178 m² veel groter is dan het gemiddelde van 99 m². Het is het duurste van de drie koopwoningen die nu in Markengouw-Midden te koop staan. Nieuwbouw met A+++-label en ruime oppervlakte rechtvaardigt een hogere prijs, maar het is aan jou om te bepalen of het past binnen je budget.

Hoeveel kosten de energiekosten bij label A+++?

Energielabel A+++ is het zuinigste label dat er is. Dat betekent dat de woning zeer goed geïsoleerd is en waarschijnlijk een warmtepomp of zonnepanelen heeft. De stookkosten zullen laag zijn, maar exacte bedragen hangen af van je gebruik. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A+ of beter, dus dit appartement zit aan de top.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Voor fietsers is Amsterdam-Noord goed ontsloten via de fiets naar het centrum.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt heeft alles wat je nodig hebt op loopafstand. Binnen 600 m vind je drie supermarkten: Dirk, Albert Heijn en Aldi. Ook zijn er meerdere basisscholen en een school voor voortgezet onderwijs dichtbij. Een huisartsenpraktijk zit op 600 m, en een park of plantsoen op 200 m. Het is een complete wijk.

Hoe veilig is Markengouw-Midden?

In de buurt zijn in totaal 143 misdrijven geregistreerd. Dat aantal zegt iets over de veiligheid, maar zonder context van het inwonertal (4140) is het lastig te duiden. Het is een gemiddelde stedelijke buurt; voor een preciezer beeld kun je de politiecijfers raadplegen.

Wat is de gemiddelde verkoopprijs in deze buurt?