Appartement te koop: Hansenstraat 41, Leiden
KopenLeidenAppartementenHansenstraat 41

Hansenstraat 41

Groenoord, Leiden

€ 425.000
Buurt Groenoord, LeidenBekijk buurt
Dirk op 389m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Groenoord

Dit appartement aan de Hansenstraat 41 in Leiden ademt de sfeer van 1910: hoge plafonds, klassieke indeling en een energielabel C. Met 67 m² woonoppervlak is het compact maar knap ingedeeld. De vraagprijs van €425.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere appartementen in Leiden, waar de gemiddelde vraagprijs rond de €619.875 ligt.

De buurt Groenoord

Groenoord is een levendige wijk in Leiden-Noord, met een mix van gezinnen, alleenstaanden en ouderen. De buurt Groenoord telt ruim 3.200 inwoners en kent een bovengemiddeld aantal eenpersoonshuishoudens. De sfeer is informeel en stedelijk, met veel voorzieningen op loopafstand. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback, maar de cijfers laten een diverse en actieve buurt zien.

Het dagelijks leven

's Ochtends haal je brood bij Dirk, om de hoek op 389 meter, of bij Jumbo op 552 meter. Voor de kinderen is Vrije School Mareland op 167 meter een optie, of De Pionier op 606 meter. Het Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Socrates) ligt twee straten verder, op 611 meter. De gemeente Leiden biedt verder talloze voorzieningen, van parken tot restaurants, allemaal binnen handbereik.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Welkom Thuis! NVM makelaars - Dekker & Faber aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 425.000
Prijs per m²€ 6.343
Woonoppervlakte67m²
Perceeloppervlakte95m²
Bouwjaar1910
EnergielabelC
BuurtGroenoord
WijkLeiden-Noord
GemeenteLeiden

Locatie

Hansenstraat 41, Leiden

Buurt statistieken

Gegevens uit Groenoord

Inwoners3.295
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Groenoord

Woningvoorraad1.502
Gem. WOZ-waarde€ 481.000
Koopwoningen64%
Huurwoningen36%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Dirk
Langegracht 3
389m
Jumbo
Stationsweg 44
552m
AH to go
Stationsplein 3
555m

Scholen

93 binnen 5 km

Vrije School Mareland
Basisonderwijs · 386 leerlingen
167m
De Pionier
Basisonderwijs · 191 leerlingen
606m
Stedelijk Gymnasium Leiden (locatie Socrates)
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
611m

Veelgestelde vragen

Over Hansenstraat 41, Leiden

Welk energielabel heeft Hansenstraat 41?

De woning aan Hansenstraat 41 in Leiden heeft energielabel C.

Is €425.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €425.000 ligt 31% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€619.875). Houd er rekening mee dat dit appartement met 67 m² kleiner is dan het buurtgemiddelde van 98 m². De prijs per m² is met €6.343 marktconform voor de buurt, waar het gemiddelde €6.346 per m² is.

Hoe is de bereikbaarheid van Groenoord?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand, goed te doen met de fiets. De buurt is zeer stedelijk (omgevingsadressendichtheid 4338), wat betekent dat veel voorzieningen op loopafstand zijn. De auto is handig voor verder weg, maar in de buurt zelf kun je veel te voet of met de fiets doen.

Wat voor onderhoud vraagt een appartement uit 1910?

Een bouwjaar van 1910 betekent dat je rekening moet houden met karakteristieke elementen zoals hoge plafonds, maar ook met mogelijke verouderde installaties. Het energielabel C is redelijk voor een woning van deze leeftijd.

Hoe veilig is de buurt Groenoord?

In de buurt zijn in de laatste meting 151 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een stedelijke wijk. De aanwezigheid van veel voorzieningen en een mix van bewoners draagt bij aan een levendige en sociale omgeving.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Vrije School Mareland (basisonderwijs) ligt op 167 meter, De Pionier op 606 meter. Voor voortgezet onderwijs is het Stedelijk Gymnasium Leiden op 611 meter en Het Waterland op 672 meter. Ook is er speciaal basisonderwijs (SBO De Vlieger) op 672 meter.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt stonden verkochte woningen gemiddeld 41 dagen te koop. Dat is een indicatie van een redelijk actieve markt. De vraagprijs van dit appartement is relatief laag, wat kan leiden tot een snellere verkoop.

Welkom Thuis! NVM makelaars - Dekker & Faber