Appartement te koop: Jan van Eijckstraat 8-3, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenJan van Eijckstraat 8-3

Jan van Eijckstraat 8-3

Minervabuurt-Noord, Amsterdam

€ 775.000
Buurt Minervabuurt-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 135m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor doorstromers
30% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een klassiek appartement in de Apollobuurt

Dit appartement aan de Jan van Eijckstraat ademt de sfeer van de jaren twintig, met royale raampartijen en hoge plafonds. Met 77 vierkante meter woonoppervlak biedt het een fijne basis in een van de meest gewilde buurten van Amsterdam. De vraagprijs van €775.000 is aan de hoge kant voor een appartement van dit formaat, maar past bij de schaarste in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar hier betaal je voor de locatie.

De buurt Minervabuurt-Noord

De buurt Minervabuurt-Noord is een rustige, groene oase binnen de Apollobuurt. Het is een buurt met veel gezinnen en een gemengde bevolking: van jonge stellen tot ouderen. De woningvoorraad bestaat vrijwel alleen uit appartementen, en de meeste zijn koopwoningen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage criminaliteit en veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

's Ochtends haal je je brood bij de Albert Heijn om de hoek (135 meter), of loop je naar de Aldi op 788 meter. Voor de kinderen is de 1e Montessorischool De Wielewaal op 209 meter een fijne optie, en het Gerrit van der Veen College op 197 meter voor het voortgezet onderwijs. Het Vondelpark ligt twee straten verder. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van bibliotheken tot restaurants.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Heeren Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 775.000
Prijs per m²€ 10.065
Woonoppervlakte77m²
Perceeloppervlakte100m²
Bouwjaar1928
BuurtMinervabuurt-Noord
WijkApollobuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Jan van Eijckstraat 8-3, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Minervabuurt-Noord

Inwoners1.470
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Minervabuurt-Noord

Woningvoorraad620
Gem. WOZ-waarde€ 1.343.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen39%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Albert Heijn
Gerrit van der Veenstr 57
135m
Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
671m
Aldi
Pijnackerstraat 36
788m

Scholen

193 binnen 5 km

Gerrit van der Veen College
Voortgezet onderwijs · 954 leerlingen
197m
1e Montessorischool De Wielewaal
Basisonderwijs · 238 leerlingen
209m
Peetersschool
Basisonderwijs · 214 leerlingen
226m

Veelgestelde vragen

Over Jan van Eijckstraat 8-3, Amsterdam

Is €775.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €775.000 ligt fors onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €2.638.000, maar dat komt doordat dit appartement met 77 m² veel kleiner is dan het buurtgemiddelde van 265 m². De prijs per vierkante meter is niet direct te vergelijken, maar gezien de schaarste en de gewilde locatie is de prijs marktconform. In de buurt worden woningen gemiddeld in 18 dagen verkocht, wat duidt op een snelle markt.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in de Apollobuurt, op 1,6 km van het dichtstbijzijnde treinstation. Dat is ongeveer twintig minuten lopen. De buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 6058, wat betekent dat er veel voorzieningen op loopafstand zijn. Het Vondelpark ligt op 100 meter afstand, ideaal om te wandelen of te sporten.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 100% van de woningen een energielabel D of lager, wat logisch is gezien het bouwjaar 1928. Oudere woningen hebben vaak minder goede isolatie, dus hou rekening met hogere stookkosten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is de 1e Montessorischool De Wielewaal op 209 meter, en het Gerrit van der Veen College voor voortgezet onderwijs op 197 meter. Ook het Fons Vitae Lyceum en het Sint Ignatiusgymnasium liggen op ongeveer 225 meter. Ideaal voor gezinnen met kinderen.

Hoe veilig is de Minervabuurt-Noord?

De buurt heeft een laag aantal misdrijven: 153 in totaal. Ter vergelijking: dat is relatief laag voor een zeer stedelijk gebied. De buurt staat bekend als rustig en groen, met veel gezinnen. Het is een van de veiligere buurten van Amsterdam.