Hoekwoning te koop: Provincialeweg 328, Zaandam
KopenZaanstadHoekwoningenProvincialeweg 328

Provincialeweg 328

Schilders- en Waddenbuurt, Zaanstad

€ 550.000
Buurt Schilders- en Waddenbuurt, ZaandamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 173m²
170% groter dan gemiddeld in de buurt
Dekamarkt op 367m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een royale hoekwoning in Zaandam

Deze hoekwoning uit 1939 aan de Provincialeweg heeft een woonoppervlak van 173 m² en een perceel van 228 m². Het is een flinke woning, met een klassieke uitstraling en veel ruimte. De vraagprijs van €550.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat. Ter vergelijking: hoekwoningen in Zaanstad hebben een gemiddelde prijs van €311.625.

De buurt: Schilders- en Waddenbuurt

De buurt Schilders- en Waddenbuurt is een stedelijke wijk met een mix van woningen. Van de 1.367 woningen is 65% eengezinswoning en 81% koop. De buurt telt 3.080 inwoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,2. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je om de hoek terecht bij Dekamarkt (367 m) of Vomar (571 m). Ook Albert Heijn (690 m) is op loopafstand. Scholen zijn er ook: het Zaanlands Lyceum (732 m) en basisschool Het Eiland (748 m) liggen twee straten verder. De gemeente Zaanstad biedt verder voorzieningen zoals een park of plantsoen op 300 m en een treinstation op 1,2 km.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Bert van Vulpen makelaars + hypotheken Krommenie aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 550.000
Prijs per m²€ 3.179
Woonoppervlakte173m²
Perceeloppervlakte228m²
Bouwjaar1939
EnergielabelC
BuurtSchilders- en Waddenbuurt
WijkZaandam West
GemeenteZaanstad

Locatie

Provincialeweg 328, Zaandam

Buurt statistieken

Gegevens uit Schilders- en Waddenbuurt

Inwoners3.080
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Schilders- en Waddenbuurt

Woningvoorraad1.367
Gem. WOZ-waarde€ 397.000
Koopwoningen81%
Huurwoningen19%

Supermarkten

41 binnen 5 km

Dekamarkt
Westzijde 247
367m
Vomar
Molenwerf 24
571m
Dekamarkt
Molenwerf 34
571m

Scholen

57 binnen 5 km

Zaanlands Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1189 leerlingen
732m
Openbare basisschool Het Eiland
Basisonderwijs · 163 leerlingen
748m
RK Basisschool de Rietvink
Basisonderwijs · 312 leerlingen
748m

Veelgestelde vragen

Over Provincialeweg 328, Zaandam

Welk energielabel heeft Provincialeweg 328?

De woning aan Provincialeweg 328 in Zaandam heeft energielabel C.

Is de prijs van €550.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs van €550.000 ligt 76% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€311.625). Maar deze woning is met 173 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 64 m². De prijs per m² is ongeveer €3.179, terwijl het gemiddelde in de buurt €5.206 per m² is. Dat maakt de prijs relatief gunstig voor de hoeveelheid ruimte.

Hoe is de buurt Schilders- en Waddenbuurt om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk (stedelijkheidsklasse 1) met een hoge omgevingsadressendichtheid van 2.793 adressen per km². Er wonen veel gezinnen: 480 huishoudens met kinderen. De meeste woningen zijn koopwoningen (81%) en eengezinswoningen (65%). Het is een levendige wijk met voorzieningen dichtbij.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 25% van de woningen label A, 25% label B en 50% label D of lager. Omdat de woning uit 1939 stamt, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het label en de isolatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Het Zaanlands Lyceum (voortgezet onderwijs) ligt op 732 m, basisschool Het Eiland op 748 m en RK Basisschool de Rietvink op 748 m. Ook is er Compaen vmbo op 764 m. In totaal zijn er 57 scholen binnen 5 km.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation ligt op 1,2 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen.

Wat voor onderhoud heeft een woning uit 1939?

Een woning uit 1939 kan aandacht vragen op het gebied van isolatie, elektra en leidingen. Vraag de verkoper naar eventuele renovaties.

Bert van Vulpen makelaars + hypotheken Krommenie
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
Bert van Vulpen makelaars + hypotheken Krommenie