Adriaen Beyerkade 5B
Tuinwijk-West, Utrecht
Een studio met karakter in Tuinwijk-West
Deze bovenwoning aan de Adriaen Beyerkade 5B is een studio met een eigen gezicht, gelegen in de buurt Tuinwijk-West. Met 36 vierkante meter woonoppervlak is het compact, maar de ligging in een woonwijk met vrij uitzicht maakt het bijzonder. De vraagprijs van €275.000 is marktconform, en ligt 40% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €459.467. Wie op zoek is naar een studio in Utrecht, vindt hier een betaalbare optie.
De woning zelf
Deze studio uit 1931 heeft twee kamers, waaronder één slaapkamer, en één badkamer. De woning ligt op de tweede woonlaag en heeft een inhoud van 118 kubieke meter. Volgens de makelaar is er dubbel glas en een cv-ketel, en het is volle eigendom. De VvE-bijdrage is €56,68 per maand. De woonoppervlakte verschilt tussen de BAG-registratie (34 m²) en de makelaar (36 m²); beide waarden worden genoemd.
Een wijk met twee gezichten
Tuinwijk-West is een buurt met ruim 2.300 inwoners, waarvan de meeste tussen de 25 en 45 jaar oud zijn. Bewoners van de wijk Noordoost geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,8, op basis van zeven beoordelingen. Een bewoner noemt het "een erg fijne plek om op te groeien", dichtbij het Griftpark. Een ander is kritischer: "overal ligt kots, glas, en troep" en noemt de wijk "vol snobs". De meningen lopen dus uiteen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn op 312 meter of Jumbo op 702 meter. Basisschool Dr. Bosschool zit op 468 meter, en de huisartsenpraktijk Tuindorp Utrecht op 697 meter. De apotheek Van den Bergh's zit om de hoek, op 321 meter. Buslijn 30 en N20 stoppen bij Utrecht, Juliusstraat op 213 meter, en treinstation Utrecht Overvecht ligt op 627 meter. De gemeente Utrecht biedt zo een prima uitvalsbasis.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €277.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 1% onder de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 68% gestegen, van €165.000 naar €277.000. Wat betreft risico's: de geluidsbelasting van wegverkeer is 65 dB, boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie. Wateroverlast bij hevige regen is verhoogd, en het overstromingsrisico is nu verhoogd maar laag in 2050. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Pauw Makelaardij op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Adriaen Beyerkade 5B, Utrecht
Wat is de vraagprijs van deze studio en hoe verhoudt die zich tot de buurt?
De vraagprijs is €275.000. Dat is marktconform, en ligt 40% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €459.467. De gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt is €6.387, terwijl deze woning op €7.639 per m² komt, gebaseerd op de makelaarsopgave van 36 m². De vraagprijs ligt 1% onder de WOZ-waarde van €277.000.
Hoe is de woning ingedeeld?
Het is een bovenwoning (appartement) op de tweede woonlaag, met twee kamers waarvan één slaapkamer en één badkamer. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 36 m², volgens de BAG-registratie 34 m². De inhoud is 118 m³. De woning heeft dubbel glas en een cv-ketel, en is volle eigendom. De VvE-bijdrage is €56,68 per maand.
Wat is de WOZ-waarde van deze woning?
De WOZ-waarde is €277.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 1% onder deze waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 68% gestegen, van €165.000 naar €277.000. De WOZ-waarde is een gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde.
Hoe zit het met het funderingsrisico op dit adres?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1931, vóór 1970, en in dit postcodegebied is 100% van de panden vóór 1970 gebouwd. In de buurt heeft 3% van de panden een verhoogd paalrot-risico.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Albert Heijn zit op 312 meter en Jumbo op 702 meter. Basisschool Dr. Bosschool is op 468 meter, en de huisartsenpraktijk Tuindorp Utrecht op 697 meter. De apotheek Van den Bergh's zit op 321 meter. Buslijn 30 en N20 stoppen bij Utrecht, Juliusstraat op 213 meter, en treinstation Utrecht Overvecht ligt op 627 meter.
Hoe is de buurt Tuinwijk-West?
Tuinwijk-West heeft ruim 2.300 inwoners, waarvan 38% tussen de 25 en 45 jaar oud is. Bewoners van de wijk Noordoost geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,8. Een bewoner noemt het "een erg fijne plek om op te groeien", een ander klaagt over troep en overlast. De meningen lopen uiteen.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het energielabel is E. Dat is een van de minder zuinige labels, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De woning heeft volgens de makelaar dubbel glas en een cv-ketel. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning.
Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?
De advertentie vermeldt geen details over bijvoorbeeld de staat van het onderhoud of de exacte indeling. Daardoor is het lastig om een volledig beeld te krijgen. Wat er wél bekend is, staat in de beschrijving: het bouwjaar, het energielabel en de oppervlakte. De rest staat niet in de advertentie.





