Een studio met verrassend veel ruimte
Deze studio aan de Vosmaerstraat 12-3 in de Cremerbuurt-West is allesbehalve een doorsnee studio. Met een woonoppervlak van 80 m² volgens de makelaar, verdeeld over twee woonlagen, biedt het meer ruimte dan je op het eerste gezicht zou verwachten. De vraagprijs van €950.000 ligt aan de hoge kant, ook voor deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs in de buurt is €635.174, en deze woning zit daar 50% boven. Het is een appartement uit 1912 met energielabel A, een combinatie die je niet vaak ziet. Studios in Amsterdam zijn gewild, en deze heeft een bijzondere uitgangspositie.
Een appartement met twee woonlagen
Volgens de makelaar heeft dit appartement vier kamers, waaronder twee slaapkamers en één badkamer, verdeeld over twee woonlagen. De woning ligt op de derde verdieping en heeft een inhoud van 329 m³. De BAG-registratie geeft een woonoppervlak van 40 m², terwijl de makelaar 80 m² opgeeft. Beide waarden worden genoemd, zonder dat er een duidelijke verklaring is voor het verschil. Het energielabel is A, wat betekent dat het om een zuinig label gaat. Het bouwjaar is 1912, een feit dat op zichzelf staat.
Een rustige buurt met veel groen
De Cremerbuurt-West is een buurt met ruim 5.500 inwoners, waarvan de helft tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens, 59% van de huishoudens bestaat uit één persoon. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,37, op basis van 256 beoordelingen. Een bewoner zegt: "Een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden." Een ander noemt het "Rustig, vreedzaam, relaxed, groen, sociaal en leuke mix aan mensen." De buurt Cremerbuurt-West heeft een hoog aandeel woningen van vóór 1945, 98% van de woningen is voor die tijd gebouwd.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Jumbo of Lidl, beide op 117 meter afstand, of bij de Albert Heijn op 373 meter. Voor de kinderen is er de Brede School Annie M.G. Schmidt op 306 meter, en de huisarts is de Integrale Huisartsenpraktijk West op 695 meter. De BENU Apotheek Wester Amsterdam zit op 556 meter. De tramhalte Hoofdweg is op 223 meter en wordt bediend door lijn 1, 15 en 17. Het treinstation Amsterdam Lelylaan ligt op 1,5 kilometer afstand. De gemeente Amsterdam biedt met deze voorzieningen een complete stedelijke omgeving.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde van deze woning is €452.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 110% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 37% gestegen, van €331.000 naar €452.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 51 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en de hittestress is nu gemiddeld en in 2050 verhoogd. Deze indicaties zijn op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Broersma Wonen aangeboden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Vosmaerstraat 12-3, Amsterdam
Waarom ligt de vraagprijs zo hoog ten opzichte van de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €950.000 ligt 110% boven de WOZ-waarde van €452.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie op de peildatum en geen actuele marktwaarde. De vraagprijs ligt ook 50% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €635.174. Het is aan jou om te bepalen of de prijs gerechtvaardigd is, maar de cijfers laten een duidelijk verschil zien.
Hoeveel kamers en slaapkamers heeft deze woning?
Volgens de makelaar heeft dit appartement vier kamers, waaronder twee slaapkamers en één badkamer, verdeeld over twee woonlagen. De woning ligt op de derde verdieping en heeft een inhoud van 329 m³. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 80 m², maar de BAG-registratie geeft 40 m² aan. Beide waarden worden genoemd, zonder dat er een verklaring is voor het verschil.
Wat is de WOZ-ontwikkeling van deze woning?
Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 37% gestegen, van €331.000 naar €452.000. De peildatum van de huidige WOZ-waarde is 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 110% boven deze WOZ-waarde. De WOZ-waarde is een gemeentelijke taxatie en geen indicatie van de actuele marktwaarde.
Hoe zit het met het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico voor dit adres is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1912, vóór 1970, en 100% van de panden in dit postcodegebied is vóór 1970 gebouwd. Het is aan jou om te bepalen of je hier meer over wilt weten.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Jumbo en Lidl zitten op 117 meter afstand, de Albert Heijn op 373 meter. De Brede School Annie M.G. Schmidt is op 306 meter, de huisarts op 695 meter en de apotheek op 556 meter. De tramhalte Hoofdweg is op 223 meter met lijn 1, 15 en 17. Het treinstation Amsterdam Lelylaan ligt op 1,5 kilometer.
Hoe is de buurt Cremerbuurt-West?
De Cremerbuurt-West heeft ruim 5.500 inwoners, waarvan de helft tussen 25 en 45 jaar oud is. 59% van de huishoudens bestaat uit één persoon. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,37. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen." Een ander zegt: "Rustig, vreedzaam, relaxed, groen, sociaal en leuke mix aan mensen."
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel van deze woning is A, een zuinig label. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft een indicatie van de energieprestatie. Het bouwjaar is 1912, maar het label is A, wat betekent dat de woning relatief energiezuinig is. De stookkosten zullen naar verwachting lager zijn dan bij een woning met een lager label.
Waarom staan er geen woningdetails in deze advertentie?
De advertentie vermeldt geen details over bijvoorbeeld de tuin, het balkon of de garage. Ook ontbreken gegevens over isolatie en verwarming. Deze informatie staat niet in de advertentie. Het is aan jou om te bepalen of je deze details belangrijk vindt bij je overweging.





