Tussenwoning te koop: Kloksteeg 1, Leiden
KopenLeidenTussenwoningenKloksteeg 1

Kloksteeg 1

Pieterswijk, Leiden

€ 875.000
Buurt Pieterswijk, LeidenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 198m²
90% groter dan gemiddeld in de buurt
Ekoplaza op 321m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
45% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een monumentale tussenwoning in hartje Leiden

Deze 19e-eeuwse tussenwoning aan de Kloksteeg ademt historie, midden in de bruisende Pieterswijk. Met 198 m² woonoppervlak is het een van de grotere woningen in de buurt. De prijs van €875.000 ligt 61% boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de zeldzame combinatie van formaat en locatie. Bekijk ook andere tussenwoningen in Leiden.

Pieterswijk: levendig en centraal

De buurt Pieterswijk is het kloppende hart van de Leidse binnenstad. Een bewoner zegt: "Het is midden in het centrum van Leiden, tussen de 3 verenigingen in. Er is niet alleen overdag wat drukte van de toeristen maar ook 's avonds van alle studenten die door de buurt heen lopen. Ik vind het persoonlijk alleen maar heel gezellig, en niet storend." De buurt telt bijna 3000 inwoners, vooral jongeren en studenten, met veel eenpersoonshuishoudens. Het is een van de dichtstbevolkte wijken van Nederland.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Ekoplaza, om de hoek. Ook SPAR en Hoogvliet zijn twee straten verder. Basisscholen als Haanstra Basisschool en OBS Lucas van Leyden zitten op loopafstand. Het treinstation is tien minuten lopen. De gemeente Leiden biedt een compacte stad met alle voorzieningen dichtbij.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder De Bruin Makelaardij Noordwijk op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 875.000
Prijs per m²€ 4.419
Woonoppervlakte198m²
Perceeloppervlakte52m²
Bouwjaar1825
BuurtPieterswijk
WijkBinnenstad-Zuid
GemeenteLeiden

Locatie

Kloksteeg 1, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.9
Cecilia
17-04-2025
Druk maar gezellig

Het is midden in het centrum van leiden, tussen de 3 verenigingen in. Er is niet alleen overdag wat drukte van de toeristen maar ook ‘s avonds van alle studenten die door de buurt heen lopen. Ik vind het persoonlijk alleen maar heel gezellig, en niet storend. Verder zijn er genoeg leuke kleine restaurantjes en in de buurt is een supermarkt. Je woont dicht bij het water en bij de hortus dus er is van alles te doen. Helaas is met de auto in deze wijk komen een soort parcours omdat je niet overal in mag en soms echt enorm om moet rijden. Er is in mijn mening niet genoeg groen in de buurt, we hebben wel een park maar ook in de straten en in de omgeving kunnen er meer bomen worden geplaatst. Het meeste groen is vaak van mensen die er wonen, en niet van de gemeente. Verder zou ik de huis vestiging prima noemen. Je hebt wat verenigings huizen, koop huizen en je kan zat huren.

Buurt statistieken

Gegevens uit Pieterswijk

Inwoners2.975
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Pieterswijk

Woningvoorraad1.339
Gem. WOZ-waarde€ 450.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen79%

Supermarkten

48 binnen 5 km

Ekoplaza
Breestraat 127
321m
SPAR
Lange Mare 78
548m
Hoogvliet
Levendaal 20
570m

Scholen

94 binnen 5 km

Haanstra Basisschool
Basisonderwijs · 233 leerlingen
161m
OBS Lucas van Leyden
Basisonderwijs · 424 leerlingen
251m
Islamitische Basisschool Er Riseleh
Basisonderwijs · 158 leerlingen
669m

Veelgestelde vragen

Over Kloksteeg 1, Leiden

Is €875.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €875.000 ligt 61% boven het gemiddelde in de buurt (€541.800). Dat komt doordat deze woning met 198 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 104 m². De prijs per m² is met €4.419 lager dan het buurtgemiddelde van €5.506, dus voor het formaat is de prijs relatief gunstig.

Hoe is de buurt Pieterswijk om in te wonen?

Pieterswijk is een levendige, dichtbevolkte buurt in het centrum van Leiden. Er is veel horeca, cultuur en een mix van bewoners: veel studenten en jonge werkenden. Het kan er druk zijn, vooral 's avonds en met toeristen. Een bewoner noemt het 'druk maar gezellig'. Er is weinig groen in de straten, maar parken zijn op loopafstand.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel staat niet in de advertentie.

Hoeveel kamers heeft de woning?

De woning heeft 198 m² woonoppervlak, dus er is ruimte voor meerdere kamers, maar exacte aantallen zijn niet bekend.

Is er parkeergelegenheid in de buurt?

Parkeren in de Pieterswijk is lastig. Een bewoner zegt: 'met de auto in deze wijk komen is een soort parcours omdat je niet overal in mag en soms echt enorm om moet rijden.' De buurt is autoluw en parkeren is vaak betaald of vergunninghouders.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals Haanstra Basisschool (twee straten verder) en OBS Lucas van Leyden (om de hoek). Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder, ongeveer 1,7 km.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation Leiden Centraal ligt op 1,4 km afstand, ongeveer tien minuten lopen.

De Bruin Makelaardij Noordwijk
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.