Woning te koop: Prinses Irenelaan 78, Weesp
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamWeesp Binnenstad/ZuidWeesp CentrumPrinses Irenelaan 78

Prinses Irenelaan 78

Weesp Centrum, Amsterdam

€ 995.000
Buurt Weesp Centrum, WeespBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwwoning in het historische Weesp

Deze hoekwoning uit 2025 staat in het centrum van Weesp, een stad met een rijke historie en een levendige sfeer. Met 138 m² woonoppervlak en energielabel A+++ is het een moderne, duurzame woning. De vraagprijs van €995.000 is aan de hoge kant, maar past bij de nieuwbouwstatus en de centrale ligging. Vergelijkbare woningen in Amsterdam laten zien dat dit prijsniveau niet uitzonderlijk is voor deze regio.

Buurt Weesp Centrum

De buurt Weesp Centrum is een mix van historische panden en nieuwbouw. Een bewoner zegt: "Rustige buurt, goed contact met buren. Ik woon hier erg prettig." Een ander noemt het "Goed". De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en ouderen, maar ook gezinnen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (293 m) of de Dekamarkt (314 m). Ook de Vomar is dichtbij. Kinderen kunnen naar de Van Der Muelen-Vastwijkschool (214 m) of de Openbare Basisschool De Triangel (343 m). Het station van Weesp is tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Vuurtoren | - Weesp op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 995.000
Prijs per m²€ 7.210
Woonoppervlakte138m²
Perceeloppervlakte1875m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA+++
BuurtWeesp Centrum
WijkWeesp Binnenstad/Zuid
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinses Irenelaan 78, Weesp

Ervaringen uit de buurt

Goed · 2 bewoners

6.9
Hautvast
29-09-2025
Positief

Goed

8.1
Dennis
27-08-2024
Rustige wonen in het fraaie historische centrum van Weesp

Rustige buurt, goed contact met buren. Ik woon hier ergvprettig

Buurt statistieken

Gegevens uit Weesp Centrum

Inwoners2.185
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Weesp Centrum

Woningvoorraad1.211
Gem. WOZ-waarde€ 513.000
Koopwoningen56%
Huurwoningen44%

Supermarkten

15 binnen 5 km

Albert Heijn
Achtergracht 64
293m
Dekamarkt
Amstellandlaan 32
314m
Vomar
Achtergracht 70
343m

Scholen

36 binnen 5 km

Casparus College
Voortgezet onderwijs · 335 leerlingen
200m
Van Der Muelen-Vastwijkschool
Basisonderwijs · 423 leerlingen
214m
Openbare Basisschool De Triangel
Basisonderwijs · 216 leerlingen
343m

Veelgestelde vragen

Over Prinses Irenelaan 78, Weesp

Welk energielabel heeft Prinses Irenelaan 78?

De woning aan Prinses Irenelaan 78 in Weesp heeft energielabel A+++.

Is €995.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €995.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€886.667) en de gemiddelde vraagprijs (€899.000). De woning is echter nieuwbouw (2025) met energielabel A+++, wat de hogere prijs kan verklaren. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €7.817; deze woning komt uit op €7.210 per m², wat relatief gunstig is.

Hoe duurzaam is deze woning met energielabel A+++?

Energielabel A+++ is het hoogst haalbare label en betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit resulteert in lage energiekosten en een kleine ecologische voetafdruk. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft A+++, dus deze woning steekt er positief uit.

Wat voor type woning is dit en voor wie is het geschikt?

Het is een hoekwoning uit 2025 met 138 m² woonoppervlak. De woning heeft drie of meer slaapkamers (gebruikelijk voor dit formaat) en is geschikt voor stellen of gezinnen. De centrale ligging in het centrum van Weesp maakt het aantrekkelijk voor wie van historische sfeer en stedelijke voorzieningen houdt.

Hoe is de buurt Weesp Centrum om in te wonen?

De buurt wordt door bewoners beoordeeld met een 7,51. Een bewoner noemt het "rustig" met "goed contact met buren". Het is een stedelijke omgeving met veel eenpersoonshuishoudens en ouderen, maar ook gezinnen. Er zijn voldoende voorzieningen zoals supermarkten, scholen en een treinstation op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Van Der Muelen-Vastwijkschool (basisonderwijs) ligt op 214 m, Openbare Basisschool De Triangel op 343 m, en het Casparus College (voortgezet onderwijs) op 200 m. Ook zijn er kinderdagverblijven in de buurt.

Hoe bereikbaar is het openbaar vervoer?

Het treinstation van Weesp ligt op 0,9 km, ongeveer tien minuten lopen. Vanaf daar zijn er verbindingen naar Amsterdam en andere steden.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt stonden woningen gemiddeld 51 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is een indicatie van de markt; voor deze specifieke woning is geen verkooptijd bekend omdat het een nieuwbouw betreft.

Vuurtoren | deMakelaars.nl - Weesp
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.