Beulingstraat 6D
Leidsegracht-Zuid, Amsterdam
Een 18e-eeuws appartement aan het water
Dit appartement uit 1719 ligt aan de Beulingstraat, een rustige weg aan het vaarwater in het hart van de grachtengordel. Met een vraagprijs van €500.000 zit dit appartement fors onder het gemiddelde van de buurt, de prijs ligt 71% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €1.704.000. Het is daarmee een scherp geprijsde woning. Ter vergelijking: appartementen in Amsterdam hebben een heel ander prijsniveau.
De woning zelf
Het appartement heeft één kamer, één badkamer en één woonlaag, met een inhoud van 248 m³. De woning ligt op de derde verdieping en is volgens de makelaar gelegen aan een rustige weg, aan vaarwater en in het centrum. Het is een appartement in volle eigendom, met een cv-ketel als verwarming. De VvE-bijdrage is €191,67 per maand. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 77 m², terwijl de makelaar 75 m² opgeeft.
Leidsegracht-Zuid
Met 735 inwoners is dit een compacte buurt, waar veel eenpersoonshuishoudens wonen. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,37; een van hen noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden". Een ander zegt: "Rustig, vreedzaam, relaxed, groen, sociaal en leuke mix aan mensen". De buurt Leidsegracht-Zuid heeft een woningvoorraad van 461 woningen, waarvan een derde koopwoningen zijn.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Jumbo op twee straten verder, of bij SPAR en Albert Heijn op vijf minuten lopen. De dichtstbijzijnde huisarts is Huisartsenpraktijk A'dam Doctors op 359 meter, en de apotheek Spuistraat Pharmacy zit op 366 meter. Voor het onderwijs is de 14e Montessorischool De Jordaan op 494 meter, en het Barlaeus Gymnasium op 688 meter. De tramhalte Koningsplein ligt om de hoek met lijnen 2, 17 en 24, en metrolijn 52 vind je bij Rokin op 371 meter. Het treinstation Amsterdam Centraal ligt op 1,5 kilometer. De gemeente Amsterdam biedt daarmee een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €643.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 22% onder de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 20% gestegen, van €537.000 naar €643.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 52 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Bij hevige regen is de kans op wateroverlast verhoogd, het overstromingsrisico is laag en hittestress is nu gemiddeld, maar in 2050 verhoogd. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Moerland makelaardij.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Beulingstraat 6D, Amsterdam
Waarom is de vraagprijs zo laag ten opzichte van de buurt?
De vraagprijs van €500.000 ligt 71% onder de buurtgemiddelde vraagprijs van €1.704.000. De woning is met 75 m² wel 36% kleiner dan het buurtgemiddelde van 118 m². Het prijsverschil is dus deels te verklaren door de kleinere oppervlakte, maar ook dan blijft de prijs aan de lage kant.
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde is vastgesteld op €643.000 met peildatum 1 januari 2025. De vraagprijs van €500.000 ligt 22% onder die WOZ-waarde. Dat betekent dat de vraagprijs aanzienlijk lager is dan de gemeentelijke taxatie. De WOZ-waarde is echter geen actuele marktwaarde, maar een taxatie op een vast moment.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft één kamer, één badkamer en één woonlaag. De woning ligt op de derde verdieping en heeft een inhoud van 248 m³. Volgens de makelaar is het appartement gelegen aan een rustige weg, aan vaarwater en in het centrum. De woonoppervlakte is volgens de BAG-registratie 77 m², terwijl de makelaar 75 m² opgeeft.
Wat zijn de risico's op het gebied van fundering?
Het funderingsrisico voor dit adres is gemiddeld. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van de woning zelf. De indicatie is gebaseerd op het bouwjaar van het pand (1719) en het feit dat 100% van de panden in dit postcodegebied vóór 1970 is gebouwd. Het is een openbare risicodata op adresniveau, samengesteld uit bronnen zoals KCAF.
Hoe zit het met geluidsoverlast in deze buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 52 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt. De geluidsbelasting van spoorweglawaai is 37 dB Lden en van vliegverkeer 47 dB Lden, beide niet boven de norm. Deze cijfers komen uit openbare risicodata op adresniveau en zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze specifieke woning.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je Jumbo op 280 meter, SPAR en Albert Heijn op 435 meter. De huisarts zit op 359 meter en de apotheek op 366 meter. Voor kinderen zijn er meerdere scholen, waaronder de 14e Montessorischool De Jordaan op 494 meter. De tramhalte Koningsplein met lijnen 2, 17 en 24 ligt op 118 meter, en metrostation Rokin op 371 meter.
Wat voor buurt is Leidsegracht-Zuid?
Leidsegracht-Zuid is een compacte buurt met 735 inwoners, waarvan 58% eenpersoonshuishoudens. De meeste inwoners zijn tussen de 25 en 45 jaar. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,37. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden".
Wat is de VvE-bijdrage voor dit appartement?
De VvE-bijdrage is €191,67 per maand. Dit bedrag staat vermeld in de advertentie van de makelaar. De bijdrage wordt gebruikt voor het onderhoud van het gemeenschappelijke deel van het gebouw. Het appartement is in volle eigendom, wat betekent dat je eigenaar bent van de woning zelf.
Heeft het appartement een energielabel en wat betekent dat?
Het appartement heeft energielabel B. Dat is een zuinig label, wat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, maar geeft alleen een indicatie van de energieprestatie. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen energielabel B.





