Appartement te koop: Lekstraat 104-3, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamAppartementenLekstraat 104-3

Lekstraat 104-3

Scheldebuurt-Oost, Amsterdam

€ 695.000
Buurt Scheldebuurt-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 135m²
133% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruim appartement in de Scheldebuurt

Dit appartement aan de Lekstraat ademt de sfeer van de jaren dertig, met royale kamers en hoge plafonds. Met 135 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het energielabel A betekent dat je niet voor verrassingen komt te staan wat betreft de energiekosten. De vraagprijs van €695.000 is marktconform voor een woning van dit formaat in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs per vierkante meter voor appartementen in Amsterdam ligt rond de €13.043.

De buurt Scheldebuurt-Oost

De buurt Scheldebuurt-Oost is een rustige, groene wijk in Amsterdam-Zuid. De meeste woningen zijn voor de Tweede Wereldoorlog gebouwd, wat de buurt een klassiek karakter geeft. Het is een gemengde buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge werkenden. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor een stedelijke omgeving. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar voor deze specifieke straat.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Vomar, op twee straten verder, of bij Albert Heijn om de hoek. Ook zijn er twee basisscholen op loopafstand: IBS Elif Amsterdam en Daltonbasisschool De Rivieren, beide op een steenworp afstand. Het Berlage Lyceum voor voortgezet onderwijs ligt op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je nodig hebt.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder MVG Vastgoedbeheer B.V. op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 695.000
Prijs per m²€ 5.148
Woonoppervlakte135m²
Perceeloppervlakte247m²
Bouwjaar1932
EnergielabelA
BuurtScheldebuurt-Oost
WijkScheldebuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Lekstraat 104-3, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Scheldebuurt-Oost

Inwoners2.430
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Scheldebuurt-Oost

Woningvoorraad1.194
Gem. WOZ-waarde€ 648.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

147 binnen 5 km

Vomar
Rijnstraat 154-1
255m
Albert Heijn
Rijnstraat 139
298m
Albert Heijn
Rijnstraat 33
353m

Scholen

183 binnen 5 km

IBS Elif Amsterdam
Basisonderwijs · 195 leerlingen
100m
Daltonbasisschool De Rivieren
Basisonderwijs · 252 leerlingen
100m
15e montessorischool van Maas en Waal
Basisonderwijs · 280 leerlingen
221m

Veelgestelde vragen

Over Lekstraat 104-3, Amsterdam

Welk energielabel heeft Lekstraat 104-3?

De woning aan Lekstraat 104-3 in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €695.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €695.000 is marktconform voor een appartement van 135 m² in de Scheldebuurt-Oost. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt rond de €840.556, maar dat is voor kleinere woningen (gemiddeld 58 m²). Per vierkante meter is de prijs met €5.148 relatief laag vergeleken met het buurtgemiddelde van €13.043, wat deze woning aantrekkelijk maakt voor wie veel ruimte zoekt.

Hoe groot is dit appartement precies?

Het appartement heeft een woonoppervlak van 135 m², wat aanzienlijk groter is dan het buurtgemiddelde van 58 m². Dit is een van de ruimere appartementen in de Scheldebuurt-Oost. De exacte indeling is niet bekend, maar gezien het bouwjaar 1932 kun je rekenen op royale kamers en hoge plafonds.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit label is gunstig voor de maandelijkse energiekosten en draagt bij aan een comfortabel binnenklimaat. In de buurt hebben de meeste woningen een lager label, dus dit is een pluspunt.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Daarnaast zijn er diverse bus- en tramhaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat duidt op een goed OV-netwerk.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Twee basisscholen, IBS Elif Amsterdam en Daltonbasisschool De Rivieren, liggen op 100 meter afstand. Ook is er een middelbare school, het Berlage Lyceum, op 527 meter. Dit maakt de buurt geschikt voor gezinnen met schoolgaande kinderen.