Appartement te koop: Maasstraat 41-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenMaasstraat 41-2

Maasstraat 41-2

Scheldebuurt-Midden, Amsterdam

€ 749.500
Buurt Scheldebuurt-Midden, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 30m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
44% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Maasstraat 41-2, Amsterdam

Dit appartement aan de Maasstraat in Amsterdam-Zuid ademt de sfeer van de jaren twintig. Met 86 vierkante meter woonoppervlak en een klassieke indeling voelt het ruim en licht. De woning ligt in een rustige straat, maar toch midden in de levendige wijk. Met een vraagprijs van €749.500 is dit een marktconform aanbod, zeker gezien de populariteit van appartementen in Amsterdam.

Scheldebuurt-Midden

De buurt Scheldebuurt-Midden is een geliefde wijk in Amsterdam-Zuid, met veel jonge professionals en gezinnen. De buurt heeft een stedelijk karakter, met een hoge dichtheid aan voorzieningen. CBS-cijfers laten zien dat de buurt relatief veel eenpersoonshuishoudens kent, wat past bij het stedelijke profiel. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze specifieke buurt.

Leven in de straat

De dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Albert Heijn op 30 meter, of bij Coop op twee straten verder. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals Dongeschool op loopafstand en het Berlage Lyceum voor voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot restaurants.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Dop Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt14 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 749.500
Prijs per m²€ 8.715
Woonoppervlakte86m²
Perceeloppervlakte214m²
Bouwjaar1928
BuurtScheldebuurt-Midden
WijkScheldebuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Maasstraat 41-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Scheldebuurt-Midden

Inwoners3.150
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Scheldebuurt-Midden

Woningvoorraad1.574
Gem. WOZ-waarde€ 712.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Albert Heijn
Maasstraat 47
30m
Coop
Niersstraat 16
245m
Ekoplaza
Scheldestraat 53
293m

Scholen

187 binnen 5 km

Dongeschool
Basisonderwijs · 325 leerlingen
158m
Mediacollege Amsterdam vmbo
Voortgezet onderwijs · 320 leerlingen
205m
Basisschool Anne Frank 6e Montessori-School
Basisonderwijs · 271 leerlingen
367m

Veelgestelde vragen

Over Maasstraat 41-2, Amsterdam

Is €749.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €749.500 ligt onder de gemiddelde verkoopprijs van €855.324 in de buurt, maar boven de mediaan van €775.000. Met 86 m² komt dat neer op €8.715 per m², wat lager is dan het gemiddelde van €9.385 per m² in de buurt. De prijs lijkt daarmee marktconform, zeker gezien de gunstige ligging.

Hoe is de buurt Scheldebuurt-Midden?

Scheldebuurt-Midden is een stedelijke buurt in Amsterdam-Zuid met een hoge bevolkingsdichtheid. Er wonen veel alleenstaanden en jonge professionals. De buurt heeft uitstekende voorzieningen, zoals supermarkten, scholen en restaurants op loopafstand. Het is een levendige wijk met een mix van bewoners.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 75% van de woningen label A, wat duidt op een relatief zuinige woningvoorraad. Het bouwjaar 1928 kan echter wijzen op minder goede isolatie, dus het is goed om hier bij bezichtiging op te letten.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 1,3 kilometer afstand, ongeveer vijftien minuten lopen. Dit maakt de woning goed bereikbaar met het openbaar vervoer voor reizen binnen en buiten Amsterdam.

Zijn er parken in de buurt?

Ja, op 300 meter afstand ligt een park of plantsoen. Dat is ongeveer vijf minuten lopen. Daarnaast zijn er diverse groene plekken in de omgeving, zoals het Sarphatipark en het Beatrixpark, die op fietsafstand liggen.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn 171 misdrijven geregistreerd, wat voor een stedelijk gebied met ruim 3.000 inwoners relatief laag is. De buurt wordt over het algemeen als veilig beschouwd, maar zoals overal is het verstandig om alert te zijn.

Dop Makelaars