Appartement te koop: Nijlânsdyk 159, Leeuwarden
Verkocht onder voorbehoud
KopenLeeuwardenAppartementenNijlânsdyk 159

Nijlânsdyk 159

Nijlân, Leeuwarden

€ 179.000
Buurt Nijlân, LeeuwardenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Lidl op 320m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
32% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een rustig appartement in Nijlân

Dit appartement aan de Nijlânsdyk in Leeuwarden ademt de sfeer van een groene, gemengde wijk. Met 50 m² woonoppervlak en energielabel D is het een betaalbare optie voor wie zelfstandig wil wonen. De vraagprijs van €179.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Leeuwarden, waar het gemiddelde hoger ligt.

De buurt Nijlân

Nijlân is een groene wijk met veel bomen en plantsoenen. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 6,7. Een bewoner zegt: "Gemengde wijk met veel groen." Een ander noemt het "vriendelijke buurt met een veilige sfeer." De buurt Nijlân telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Lidl om de hoek (twee straten verder) of loop je naar de Jumbo op tien minuten lopen. Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen en middelbare scholen op loopafstand, zoals YnSicht en het Gomarus College. De gemeente Leeuwarden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via J-Naa Beheer op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 179.000
Prijs per m²€ 3.580
Woonoppervlakte50m²
Perceeloppervlakte3570m²
Bouwjaar1963
EnergielabelD
BuurtNijlân
WijkNijlân & De Zwette
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Nijlânsdyk 159, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

7.4
dsf
12-11-2024
groene wijk

Gemengde wijk met veel groen.

5.6
Zwanetta
01-09-2024
Druk bij scholen

De jeugd zetten de fietsen bij ggz neer terwijl dat niet mag er hangt een bordje. Maar de begeleiding heb vaak met school over gepraten.

7.0
Sanne
07-07-2024
Vriendelijke buurt met een veilige sfeer

Ik heb mij nooit onveilig gevoeld in deze buurt ook niet savonds laat op straat. Ook merk ik dat iedereen altijd vriendelijk en behulpzaam is. Wat beter zou kunnen is meer kartonbakken door de buurt om je karton in te doen en een drogist zou ook heel fijn zijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Nijlân

Inwoners3.975
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Nijlân

Woningvoorraad2.483
Gem. WOZ-waarde€ 181.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen71%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Lidl
Willem Alexanderplein 1
320m
Jumbo
Van Loonstraat 112
1048m
Jumbo
Snekertrekweg 23
1353m

Scholen

56 binnen 5 km

YnSicht, school van OSG Piter Jelles
Voortgezet onderwijs · 467 leerlingen
417m
Gomarus College Leeuwarden
Voortgezet onderwijs · 428 leerlingen
470m
Basisschool De Princenhof - school met de Bijbel
Basisonderwijs · 142 leerlingen
543m

Veelgestelde vragen

Over Nijlânsdyk 159, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Nijlânsdyk 159?

De woning aan Nijlânsdyk 159 in Leeuwarden heeft energielabel D.

Is €179.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €179.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€219.500) en ook onder de mediaan (€204.000). Het appartement is wel kleiner dan gemiddeld (50 m² versus 80 m²), dus de prijs per m² is met €3.580 iets hoger dan het buurtgemiddelde van €2.922. Het is een scherpe prijs voor een instapklare woning.

Hoe is de buurt Nijlân om in te wonen?

Nijlân wordt door bewoners omschreven als een groene, gemengde wijk met een veilige sfeer. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en de bevolking is divers qua leeftijd. De wijk heeft voldoende groen en voorzieningen, al wordt er soms overlast ervaren van fietsen bij scholen. Het is een rustige buurt waar je je snel thuis kunt voelen.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je een Lidl (320 m) en een Jumbo (1048 m). Ook zijn er basisscholen en middelbare scholen dichtbij, zoals YnSicht en het Gomarus College. Het treinstation van Leeuwarden ligt op 1,6 km, goed te doen met de fiets. Voor dagelijkse boodschappen en school hoef je de wijk niet uit.

Hoeveel energiekosten kan ik verwachten met label D?

Energielabel D betekent dat de woning matig geïsoleerd is. De stookkosten zullen hoger zijn dan bij een zuiniger label, maar precieze bedragen hangen af van je gebruik en de energieleverancier.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in Nijlân?

Op dit moment staan er vier koopwoningen te koop in de buurt, waarvan dit appartement de goedkoopste is. De gemiddelde vraagprijs is €219.500 en de gemiddelde verkoopprijs van recent verkochte woningen was €259.361. Het aanbod is beperkt, dus als je interesse hebt, is het goed om snel te reageren.

Hoe veilig is de buurt?

Bewoners geven aan zich nooit onveilig te voelen, ook 's avonds laat niet. Het totale aantal misdrijven in de buurt is 182, maar dat is inclusief kleine vergrijpen. De sfeer wordt als vriendelijk en behulpzaam omschreven. Het is een veilige wijk om te wonen.