Tussenwoning te koop: Korte Koningsstraat 26, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenKorte Koningsstraat 26

Korte Koningsstraat 26

Nieuwmarkt, Amsterdam

€ 1.150.000
Buurt Nieuwmarkt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 279m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
31% van de bewoners is 65+
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statig grachtenpand in hartje Amsterdam

Deze tussenwoning aan de Korte Koningsstraat 26 ademt de sfeer van de oude binnenstad. Met 108 m² woonoppervlak en een klein perceel van 25 m² is het een compacte, maar karakteristieke woning in een monumentaal pand uit 1903. Het energielabel D is gebruikelijk voor een woning van deze leeftijd. De vraagprijs van €1.150.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Amsterdam.

Buurt Nieuwmarkt: levendig en historisch

De woning ligt in de buurt Nieuwmarkt, een van de oudste en meest levendige delen van Amsterdam. De buurt telt 1.580 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (755) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,4. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stedelijke, diverse wijk zien. De omgevingsadressendichtheid is met 7.433 zeer hoog, wat past bij het centrum.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je om de hoek terecht bij Albert Heijn (279 m) of Ekoplaza (292 m). Ook een SPAR en AH to go zijn op loopafstand. Basisscholen als De Witte Olifant (173 m) en St. Antoniusschool (189 m) zijn twee straten verder. Het treinstation ligt op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Aemestelle Makelaars Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.150.000
Prijs per m²€ 10.648
Woonoppervlakte108m²
Perceeloppervlakte25m²
Bouwjaar1903
EnergielabelD
BuurtNieuwmarkt
WijkNieuwmarkt/Lastage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Korte Koningsstraat 26, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Nieuwmarkt

Inwoners1.580
Mannen49%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Nieuwmarkt

Woningvoorraad1.091
Gem. WOZ-waarde€ 504.000
Koopwoningen17%
Huurwoningen83%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Albert Heijn
Nieuwmarkt 18
279m
Albert Heijn
Jodenbreestraat 21
282m
Ekoplaza
Waterlooplein 131
292m

Scholen

207 binnen 5 km

De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
173m
St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
189m
Dr. E. Boekmanschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
950m

Veelgestelde vragen

Over Korte Koningsstraat 26, Amsterdam

Welk energielabel heeft Korte Koningsstraat 26?

De woning aan Korte Koningsstraat 26 in Amsterdam heeft energielabel D.

Is de vraagprijs van €1.150.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt 51% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €763.333. De mediaanprijs in Nieuwmarkt is €420.000, maar dat is inclusief kleinere appartementen. Verkochte woningen in de buurt gingen gemiddeld voor €1.357.464 weg, dus de prijs is niet extreem voor een eengezinswoning in het centrum.

Wat zegt energielabel D over de stookkosten?

Energielabel D is gemiddeld voor een woning uit 1903. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij nieuwbouw, maar het is niet het slechtste label. In de buurt heeft 100% van de woningen label D of lager, dus het is gebruikelijk voor de wijk.