Een bovenwoning met karakter in de Cremerbuurt
Deze bovenwoning uit 1910 ligt in de Cremerbuurt-West, een buurt die volgens de cijfers vooral jonge volwassenen trekt. Met een vraagprijs van €675.000 is dit een van de appartementen in Amsterdam die momenteel wordt aangeboden. De woning heeft energielabel A en is volgens de makelaar volledig geïsoleerd.
De woning zelf
De woning heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. Het is een bovenwoning op de eerste woonlaag met een Frans balkon. Volgens de makelaar is de woning volledig geïsoleerd, met vloer- en muurisolatie, en wordt hij verwarmd via een c.v.-ketel. De woning is in eigendom van een gemeentelijke erfpacht van €64,64 per jaar, met de optie om af te kopen. De oppervlakte verschilt per bron: de BAG-registratie geeft 65 m² op, de makelaar 69 m².
Een buurt met een eigen ritme
Met ruim 5.500 inwoners en een groot aandeel eenpersoonshuishoudens, heeft de buurt een levendig karakter. Bewoners van de buurt Cremerbuurt-West geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4, al is dat oordeel gebaseerd op beoordelingen van de hele gemeente. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden". Een ander prijst de voorzieningen: "Lots of amenities around, parks, shopping areas, bars, daycares etc."
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen zijn dichtbij: op 106 meter zit een Albert Heijn en op 159 meter nog een. Voor schoolgaande kinderen is Brede School Annie M.G. Schmidt op 143 meter. De huisarts zit op 545 meter en de apotheek op 184 meter. De tramhalte Jan Pieter Heijestraat met lijn 1 is op 261 meter, en het treinstation Amsterdam Lelylaan ligt op 1,9 kilometer. De gemeente Amsterdam biedt daarmee een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is vastgesteld op €667.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 1% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 23% gestegen, van €543.000 naar €667.000. Wat betreft risico's op adresniveau: de geluidsbelasting van weg-, spoor- en vliegverkeer ligt niet boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu gemiddeld maar neemt naar verwachting toe.
Aanbod en bronnen
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Funda en Vastgoed Nederland, door Makelaars van Amsterdam.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Brederodestraat 102-1, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van de woning is vastgesteld op €667.000 per 1 januari 2025. De vraagprijs van €675.000 ligt daar 1% boven. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 23% gestegen, van €543.000 naar €667.000.
Wat is de indeling van deze woning?
Het is een bovenwoning op de eerste woonlaag met drie kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. De woning heeft een Frans balkon. Volgens de makelaar is de woning volledig geïsoleerd, met vloer- en muurisolatie, en wordt hij verwarmd via een c.v.-ketel. De oppervlakte is 65 m² volgens de BAG-registratie en 69 m² volgens de makelaar.
Hoe zit het met de erfpacht?
De woning is in eigendom van een gemeentelijke erfpacht van €64,64 per jaar, met de optie om af te kopen. Dit betekent dat je jaarlijks een bedrag aan de gemeente betaalt voor de grond waarop de woning staat. Het afkopen van de erfpacht is mogelijk, maar de voorwaarden daarvoor staan niet in de advertentie.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1910, vóór 1970, en het postcodegebied valt onder een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op 106 meter zit een Albert Heijn en op 159 meter nog een. Brede School Annie M.G. Schmidt is op 143 meter. De huisarts zit op 545 meter en de apotheek op 184 meter. De tramhalte Jan Pieter Heijestraat met lijn 1 is op 261 meter, en het treinstation Amsterdam Lelylaan ligt op 1,9 kilometer.
Hoe is de buurt Cremerbuurt-West?
De buurt heeft ruim 5.500 inwoners, waarvan 50% tussen de 25 en 45 jaar oud is. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens (59%). Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden".
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel A, een zuinig label. Volgens de makelaar is de woning volledig geïsoleerd, met vloer- en muurisolatie. Het energielabel zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar zegt niets over de bouwkundige staat. De stookkosten zullen naar verwachting lager uitvallen dan bij een woning met een minder zuinig label.
Hoe is de geluidssituatie rondom de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 48 dB Lden, van spoorweglawaai 32 dB Lden en van vliegverkeer 48 dB Lden. Geen van deze waarden ligt boven de geluidsnorm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen op deze specifieke woning.





