Appartement te koop: Dam 5L, Amsterdam

Dam 5L

Oude Kerk en omgeving, Amsterdam

€ 2.450.000
Buurt Oude Kerk en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 120m²
11% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 49m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
46% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Aan de Dam

Dit appartement aan de Dam in Amsterdam is een zeldzaamheid: wonen op een van de bekendste pleinen van Nederland. Met 120 m² woonoppervlak en energielabel C is het een comfortabele stadsresidentie. De vraagprijs van €2.450.000 is aan de hoge kant, maar past bij de unieke locatie. Vergelijk het met andere appartementen in Amsterdam.

Buurt Oude Kerk e.o.

De buurt Oude Kerk e.o. is het historische hart van Amsterdam. Het is een levendige buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een hoge bevolkingsdichtheid. De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij Dirk, dat is letterlijk om de hoek. Ook AH to go en SPAR zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals St. Antoniusschool (vijf minuten lopen) en de Burght (tien minuten lopen). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.450.000
Prijs per m²€ 20.417
Woonoppervlakte120m²
Perceeloppervlakte590m²
Bouwjaar1991
EnergielabelC
BuurtOude Kerk en omgeving
WijkBurgwallen-Oude Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Dam 5L, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Kerk en omgeving

Inwoners755
Mannen56%
Vrouwen44%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Kerk en omgeving

Woningvoorraad535
Gem. WOZ-waarde€ 566.000
Koopwoningen14%
Huurwoningen84%

Supermarkten

157 binnen 5 km

Dirk
Warmoesstraat 157
49m
AH to go
Damrak 89
102m
SPAR
Warmoesstraat 98H
209m

Scholen

215 binnen 5 km

St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
523m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
589m
De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
743m

Veelgestelde vragen

Over Dam 5L, Amsterdam

Welk energielabel heeft Dam 5L?

De woning aan Dam 5L in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €2.450.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde koopwoning in de buurt (€775.000), maar dit appartement is met 120 m² ook veel groter dan het gemiddelde (108 m²). De verkochte woningen in de buurt gingen gemiddeld voor €1.163.333 weg. De prijs per m² is met €20.417 aanzienlijk hoger dan het buurtgemiddelde van €7.250, wat de unieke locatie aan de Dam weerspiegelt.

Hoe is de buurt Oude Kerk e.o. om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met een hoge dichtheid. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. Het is een historische buurt met veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, restaurants en openbaar vervoer. Het treinstation is op 1,1 km afstand. Wel is het aantal misdrijven hoog (1381), wat past bij een drukke binnenstad.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 50% van de woningen label C en 50% label D of lager. Je kunt dus een gemiddelde energierekening verwachten voor een appartement van deze grootte.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. St. Antoniusschool (523 m) en de Burght (589 m) zijn beide binnen tien minuten lopen. Ook is er voortgezet onderwijs op 1,7 km afstand.

Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er slechts 2 koopwoningen te koop in de buurt Oude Kerk e.o. Dat is een klein aanbod. De gemiddelde verkooptijd van verkochte woningen was 71 dagen, wat aangeeft dat woningen redelijk snel van eigenaar wisselen.

Wat is de omgevingsadressendichtheid?

De omgevingsadressendichtheid is 7541 adressen per km², wat extreem hoog is. Dit bevestigt dat je in het dichtbevolkte centrum van Amsterdam woont, met alle voor- en nadelen van dien: veel levendigheid, maar ook drukte.