Een appartement met karakter in de Cremerbuurt-West
Dit appartement uit 1913 ligt in de Cremerbuurt-West, een buurt waar bijna alle woningen van vóór 1945 zijn. Met drie woonlagen en een balkon heeft het de charme van een oud-Amsterdams pand. De vraagprijs is €698.000. Het is een van de appartementen in Amsterdam die nu te koop staan.
De woning zelf
De woning heeft drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en één badkamer. Volgens de makelaar is het woonoppervlak 68 m², terwijl de BAG-registratie 64 m² aangeeft. Het appartement heeft dubbel glas en een cv-ketel. Het is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, afgekocht tot 30 juni 2033. De VvE-bijdrage is €163,80 per maand.
Een rustige plek in de stad
Met 5.580 inwoners is dit een levendige buurt, waar de helft van de bewoners tussen de 25 en 45 jaar oud is. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,38. Een bewoner noemt het "calm, safe and green", een ander zegt: "Een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden." De buurt Cremerbuurt-West heeft veel eenpersoonshuishoudens, zo'n 59 procent.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Albert Heijn op 143 meter of bij Jumbo en Lidl op 346 meter. Basisschool Brede School Annie M.G. Schmidt zit op 81 meter, en de huisarts is op 652 meter. De apotheek vind je op 358 meter. Tramhalte Rhijnvis Feithstraat met lijn 1 ligt op 73 meter, en station Amsterdam Lelylaan is op 1,8 kilometer. De gemeente Amsterdam heeft veel voorzieningen in de buurt.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €648.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 8% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 49% gestegen, van €434.000 naar €648.000. Wat betreft risico's: de geluidsbelasting van wegverkeer is 56 dB, boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand van vóór 1970 is. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, hittestress nu gemiddeld en in 2050 verhoogd. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Broersma Wonen.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Eerste Helmersstraat 335-2, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van deze woning is €648.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs van €698.000 ligt 8% boven die waarde. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 49% gestegen, van €434.000 naar €648.000.
Wat is de indeling van dit appartement?
Volgens de makelaar heeft dit appartement drie kamers, waarvan twee slaapkamers, en één badkamer. Het is verdeeld over drie woonlagen en heeft een balkon. De inhoud is 192 m³. Het woonoppervlak is volgens de makelaar 68 m², terwijl de BAG-registratie 64 m² aangeeft.
Hoe zit het met het energielabel en de isolatie?
De woning heeft energielabel D. Volgens de makelaar is er dubbel glas aanwezig en een cv-ketel. In de buurt heeft 20,5% van het koopaanbod een energielabel D of lager. Het label zegt niets over de bouwkundige staat, maar bij label D kun je rekening houden met gemiddelde stookkosten.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1913, vóór 1970, en in dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970. Het is een indicatie, geen diagnose.
Hoe is de geluidssituatie rondom de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 56 dB Lden, boven de geluidsnorm, peiljaar 2022. Spoorweglawaai is 32 dB Lden, niet boven de norm, en vliegverkeer 48 dB Lden, ook niet boven de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze woning.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op 143 meter zit een Albert Heijn, en Jumbo en Lidl zijn op 346 meter. Basisschool Brede School Annie M.G. Schmidt is op 81 meter. De huisarts is op 652 meter en de apotheek op 358 meter. Tramhalte Rhijnvis Feithstraat met lijn 1 ligt op 73 meter.
Hoe is de buurt Cremerbuurt-West?
De buurt heeft 5.580 inwoners, waarvan 50% tussen de 25 en 45 jaar oud is. Ongeveer 59% van de huishoudens is eenpersoons. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,38. Een bewoner noemt de buurt "calm, safe and green", een ander waardeert het groen en de rust.
Wat is de VvE-bijdrage voor dit appartement?
De VvE-bijdrage is €163,80 per maand. Dit staat vermeld in de advertentie. De bijdrage dekt de gezamenlijke kosten van het appartementencomplex, maar de specifieke dekking wordt niet nader toegelicht in de advertentie.
Hoe is de erfpacht geregeld?
De woning is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, en de erfpacht is afgekocht tot 30 juni 2033. Dat betekent dat je tot die datum geen jaarlijkse erfpachtcanon hoeft te betalen. Na die datum moet je opnieuw afspraken maken met de gemeente.





