Een appartement met uitzicht op het water
Dit appartement uit 2011 ligt aan de Leeuwendalersweg, een rustige weg in de Kolenkitbuurt-Zuid. Met een energielabel A++ is dit een zuinig label, en de woning is met 72 vierkante meter verdeeld over twee kamers. De vraagprijs van €525.000 is marktconform, vergeleken met het buurtgemiddelde van €524.313. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is divers, maar dit exemplaar valt op door de ligging aan water.
De woning zelf
Het appartement ligt op de derde woonlaag en heeft één slaapkamer en één badkamer. Er is een balkon en je kunt gebruikmaken van de parkeerkelder met parkeerplaats. De woning is volgens de makelaar voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie, en wordt verwarmd via stadsverwarming. Het is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, afgekocht tot 15-03-2059. De VvE-bijdrage is €175 per maand.
Kolenkitbuurt-Zuid
Met ruim 2.200 inwoners is dit een levendige buurt, waar veel jonge mensen tussen de 25 en 45 jaar wonen. Bewoners geven hun buurt gemiddeld een 7,39, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik vind Bos en Lommer erg fijn om te wonen, het is makkelijk bereikbaar en dichtbij het centrum en mijn school." Een ander noemt: "Mijn ervaring is goed." De buurt Kolenkitbuurt-Zuid heeft een mix van koop- en huurwoningen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij Albert Heijn op 637 meter of Dirk op 667 meter, en voor de kinderen is de Bos en Lommerschool op 278 meter. De huisarts zit op 267 meter bij Sanitas Gezondheidscentrum, en de apotheek is BENU Apotheek Bos en Lommer op 547 meter. Het OLVG West ziekenhuis ligt op 607 meter. De bushalte Amsterdam, Stat. De Vlugtlaan met lijn 80 en N80 is op 239 meter, en metrolijn 50 en 51 stoppen op 293 meter. Treinstation Amsterdam Sloterdijk is op 1,3 kilometer. Dit alles binnen de gemeente Amsterdam.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €548.000, vastgesteld op 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 4% onder deze waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 49% gestegen, van €369.000 naar €548.000. Wat betreft risico's op dit adres: de geluidsbelasting van weg-, spoor- en vliegverkeer blijft onder de norm. Het funderingsrisico is laag, maar de kans op wateroverlast bij hevige regen is verhoogd. Dit zijn gebiedsindicaties, geen inspectie van deze woning.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Amsterdam At Home Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Leeuwendalersweg 781, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €525.000 ligt 4% onder de WOZ-waarde van €548.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. Dat betekent dat de vraagprijs lager is dan de gemeentelijke taxatie. De WOZ-waarde is echter geen actuele marktwaarde, maar een officiële taxatie op een peildatum. Het is aan jou om te bepalen wat dit betekent voor de prijs die je wilt bieden.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft twee kamers, waarvan één slaapkamer, en één badkamer. De woning ligt op de derde woonlaag en heeft een balkon. Daarnaast is er een parkeerkelder met parkeerplaats. De totale woonoppervlakte is 72 vierkante meter, verdeeld over één woonlaag. De inhoud van de woning is 239 kubieke meter.
Hoe zit het met de erfpacht?
De woning is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, met een einddatum van 15 maart 2059. De erfpacht is afgekocht tot die datum, dus je hoeft tot die tijd geen jaarlijkse erfpachtcanon te betalen. Na 2059 moet er opnieuw worden gekeken naar de erfpachtvoorwaarden. Dit is een belangrijk punt om mee te nemen in je overweging.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel is A++, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. De woning is volgens de makelaar voorzien van dakisolatie, dubbel glas, muurisolatie en vloerisolatie, en wordt verwarmd via stadsverwarming. Het label zegt iets over de energiezuinigheid, maar niet per se over de bouwkundige staat van de woning.
Hoe is het wonen in de Kolenkitbuurt-Zuid?
Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,39, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Ik vind Bos en Lommer erg fijn om te wonen, het is makkelijk bereikbaar en dichtbij het centrum en mijn school." Een ander noemt: "Mijn ervaring is goed." Er wonen veel mensen tussen de 25 en 45 jaar, en de buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je Albert Heijn op 637 meter en Dirk op 667 meter voor je boodschappen. De Bos en Lommerschool is op 278 meter, en de huisarts zit bij Sanitas Gezondheidscentrum op 267 meter. De apotheek is BENU Apotheek Bos en Lommer op 547 meter, en het OLVG West ziekenhuis ligt op 607 meter. Treinstation Amsterdam Sloterdijk is op 1,3 kilometer.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
De bushalte Amsterdam, Stat. De Vlugtlaan met lijn 80 en N80 is op 239 meter. Op 293 meter zit de halte Burg. De Vlugtlaan, waar bus, metro en tram stoppen, met lijnen 7, 21, 50, 51, 247 en N82. Treinstation Amsterdam Sloterdijk is op 1,3 kilometer, vanwaar je verder kunt reizen. De exacte bestemmingen en frequenties van de lijnen zijn niet vermeld.
Zijn er risico's op het gebied van fundering of wateroverlast?
Het funderingsrisico in dit gebied is laag. De kans op wateroverlast bij hevige regen is verhoogd, maar het overstromingsrisico is zowel nu als in 2050 laag. Hittestress is nu laag, maar wordt in 2050 gemiddeld. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De geluidsbelasting van weg-, spoor- en vliegverkeer blijft onder de norm.
Wat is de VvE-bijdrage en wat houdt dat in?
De VvE-bijdrage is €175 per maand. Dit bedrag betaal je maandelijks aan de Vereniging van Eigenaren, die zorgt voor het onderhoud van het gebouw en de gemeenschappelijke ruimtes. De bijdrage kan variëren afhankelijk van de voorzieningen en het onderhoudsplan van de VvE.





