Appartement te koop: Michelangelostraat 22H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenMichelangelostraat 22H

Michelangelostraat 22H

Minervabuurt-Midden, Amsterdam

€ 1.250.000
Buurt Minervabuurt-Midden, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 462m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een klassiek appartement in de Apollobuurt

Dit appartement aan de Michelangelostraat ademt de sfeer van het oud-Zuid: hoge plafonds, royale kamers en een stijlvolle uitstraling die past bij de jaren dertig. Met 105 vierkante meter woonoppervlak biedt het voldoende ruimte voor een comfortabel stadsleven. De vraagprijs van €1.250.000 is marktconform voor een woning van dit formaat en deze kwaliteit in deze buurt, zeker gezien het beperkte aanbod van appartementen in Amsterdam.

De buurt Minervabuurt-Midden

De Michelangelostraat ligt in de Minervabuurt-Midden, een rustige en groene woonwijk binnen de Apollobuurt. De buurt kenmerkt zich door een mix van gezinnen en oudere bewoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,2 personen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een gewilde plek met een hoog aandeel koopwoningen. De buurt Minervabuurt-Midden is een van de meest gewaardeerde delen van Amsterdam-Zuid.

Het dagelijks leven in de straat

's Ochtends haal je verse broodjes bij de Albert Heijn om de hoek (op 462 meter) of bij de Ekoplaza voor biologisch. Voor de kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Eerste Openluchtschool voor het Gezonde Kind (221 meter) en de 2e Daltonschool Pieter Bakkum (274 meter). Het Sint Ignatiusgymnasium ligt twee straten verder voor het voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk van voorzieningen, van parken tot culturele instellingen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Heeren Makelaars op Funda. De woningmarkt in de buurt is snel: woningen worden gemiddeld in 20 dagen verkocht.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt7 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.250.000
Prijs per m²€ 11.905
Woonoppervlakte105m²
Perceeloppervlakte154m²
Bouwjaar1930
EnergielabelC
BuurtMinervabuurt-Midden
WijkApollobuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Michelangelostraat 22H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Minervabuurt-Midden

Inwoners2.535
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Minervabuurt-Midden

Woningvoorraad1.118
Gem. WOZ-waarde€ 1.185.000
Koopwoningen57%
Huurwoningen43%

Supermarkten

152 binnen 5 km

Albert Heijn
Gerrit van der Veenstr 57
462m
Albert Heijn
Stadionweg 159
551m
Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
604m

Scholen

189 binnen 5 km

Eerste Openluchtschool voor het Gezonde Kind
Basisonderwijs · 235 leerlingen
221m
Sint Ignatiusgymnasium
Voortgezet onderwijs · 780 leerlingen
262m
2e Daltonschool Pieter Bakkum
Basisonderwijs · 386 leerlingen
274m

Veelgestelde vragen

Over Michelangelostraat 22H, Amsterdam

Welk energielabel heeft Michelangelostraat 22H?

De woning aan Michelangelostraat 22H in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €1.250.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.250.000 ligt precies op de mediaanprijs van de buurt, die ook €1.250.000 bedraagt. De gemiddelde verkoopprijs van woningen in de Minervabuurt-Midden is €1.141.548, maar dat is inclusief kleinere en minder goed gelegen woningen. Gezien de oppervlakte van 105 m² en het energielabel C is de prijs marktconform.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verkocht?

Woningen in de Minervabuurt-Midden worden gemiddeld in 20 dagen verkocht. Dat is snel, wat aangeeft dat de vraag groot is. Het is dus verstandig om snel te reageren als je interesse hebt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet optimaal geïsoleerd. Je kunt verwachten dat de stookkosten gemiddeld zijn voor een appartement van deze leeftijd (1930).

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Eerste Openluchtschool voor het Gezonde Kind (221 meter) en de 2e Daltonschool Pieter Bakkum (274 meter). Voor voortgezet onderwijs is het Sint Ignatiusgymnasium op 262 meter. Ook zijn er diverse kinderdagverblijven in de omgeving.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,5 kilometer afstand. De omgevingsadressendichtheid is hoog (5835 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.

Wat voor type woningen staan er in de Minervabuurt-Midden?

De buurt bestaat voornamelijk uit appartementen: slechts 7% van de woningen is een eengezinswoning. 57% van de woningen is koop, de rest huur. De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945, wat het klassieke karakter van de buurt verklaart.

Heeren Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen
Heeren Makelaars