Hoekwoning te koop: Romkeslaan 10, Leeuwarden
KopenLeeuwardenHoekwoningenRomkeslaan 10

Romkeslaan 10

Tulpenburg, Leeuwarden

€ 674.500
Buurt Tulpenburg, LeeuwardenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 196m²
196m² woonoppervlakte
SPAR op 298m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale hoekwoning in een rustige buurt

Deze hoekwoning aan de Romkeslaan in Leeuwarden is een echte blikvanger. Met 196 vierkante meter woonoppervlak en een perceel van 425 vierkante meter is er volop ruimte. Het energielabel A betekent dat je weinig kwijt bent aan stookkosten. De woning uit 2000 is modern en onderhoudsarm. Met een vraagprijs van €674.500 zit deze woning aan de hoge kant, maar dat past bij de royale afmetingen en de zuinige energielabel. Bekijk ook andere hoekwoningen in Leeuwarden voor een vergelijking.

De buurt Tulpenburg

Tulpenburg is een groene, rustige wijk in Leeuwarden. De buurt telt 590 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid aan voorzieningen. De buurt Tulpenburg staat bekend om zijn parkachtige opzet. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een veilige buurt met 53 misdrijven per jaar.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR om de hoek (twee straten verder) of de Albert Heijn op vijf minuten lopen. Ook is er een Ekoplaza voor biologische producten. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals Openbare Jenaplan Basisschool Oldenije en IKC Johan Willem Friso, beide op loopafstand. Het station van Leeuwarden is tien minuten lopen. De gemeente Leeuwarden biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Friesland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt20 januari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 674.500
Prijs per m²€ 3.441
Woonoppervlakte196m²
Perceeloppervlakte425m²
Bouwjaar2000
EnergielabelA
BuurtTulpenburg
WijkPotmargezone
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Romkeslaan 10, Leeuwarden

Buurt statistieken

Gegevens uit Tulpenburg

Inwoners590
Mannen55%
Vrouwen44%

Woningmarkt

Gegevens uit Tulpenburg

Woningvoorraad470
Gem. WOZ-waarde€ 186.000
Koopwoningen30%
Huurwoningen70%

Supermarkten

31 binnen 5 km

SPAR
Wirdumerdijk 7
298m
AH to go
Stationsplein 1
437m
Albert Heijn
Prins Hendrikstraat 2A
468m

Scholen

55 binnen 5 km

CSG Comenius, Mariënburg
Voortgezet onderwijs · 1295 leerlingen
499m
Openbare Jenaplan Basisschool Oldenije
Basisonderwijs · 202 leerlingen
504m
Chr. Gymnasium Beyers Naudé
Voortgezet onderwijs · 438 leerlingen
577m

Veelgestelde vragen

Over Romkeslaan 10, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Romkeslaan 10?

De woning aan Romkeslaan 10 in Leeuwarden heeft energielabel A.

Is €674.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €674.500 is precies de mediaanprijs in de buurt, waar de gemiddelde prijs €631.167 is. De woning is met 196 m² groter dan het gemiddelde (212 m² in de buurt, maar let op: dat is een gemiddelde van alle koopwoningen). De prijs per vierkante meter is €3.441, iets boven het buurtgemiddelde van €3.275. Gezien het energielabel A en de ruime opzet is de prijs marktconform.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Leeuwarden ligt op 800 meter afstand, ongeveer tien minuten lopen. Daarmee is de woning goed bereikbaar per trein. Over busverbindingen zijn geen specifieke gegevens bekend, maar in een stedelijke omgeving als deze is er doorgaans een goed netwerk.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een hoekwoning, wat betekent dat je aan één zijde geen buren hebt. Dat geeft extra privacy en vaak meer lichtinval. De woning is gebouwd in 2000, dus relatief modern. Met 196 m² woonoppervlak en een perceel van 425 m² is het een royale eengezinswoning.

Hoe veilig is de buurt Tulpenburg?

In de buurt zijn 53 misdrijven geregistreerd, wat voor een stedelijke omgeving met 590 inwoners een gemiddeld cijfer is. Het is een rustige wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. De hoge stedelijkheidsgraad (1) betekent wel dat er veel voorzieningen en activiteit is.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Openbare Jenaplan Basisschool Oldenije op 504 meter. Ook is er IKC Johan Willem Friso op 654 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn CSG Comenius (499 m) en Chr. Gymnasium Beyers Naudé (577 m) dichtbij.