Tussenwoning te koop: Anna van den Vondelstraat 1, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenAnna van den Vondelstraat 1

Anna van den Vondelstraat 1

Vondelparkbuurt-Midden, Amsterdam

€ 1.750.000
Buurt Vondelparkbuurt-Midden, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 224m²
85% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 406m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning aan de rand van het Vondelpark

Deze tussenwoning uit 1882 ademt de charme van de 19e-eeuwse Amsterdamse grachtengordel, met een woonoppervlak van 224 m² dat ver boven het buurtgemiddelde ligt. De woning is verdeeld over meerdere woonlagen en biedt royale ruimte voor een groot gezin of wie van stadshouden houdt. Met een vraagprijs van €1.750.000 is de prijs aan de hoge kant, maar dat past bij de schaarste aan grote tussenwoningen in Amsterdam.

Vondelparkbuurt-Midden: rustig wonen in de stad

De buurt Vondelparkbuurt-Midden is een van de meest gewilde stukjes Amsterdam. Het is er opvallend rustig voor een binnenstedelijke buurt, mede door het directe park. De bevolking is gemengd: veel eenpersoonshuishoudens (285) en ook gezinnen met kinderen (105). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7, wat typerend is voor de binnenstad. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een veilige buurt met 85 misdrijven per jaar, wat laag is voor de stad.

Het dagelijks leven: park, boodschappen en scholen

De straat ligt op een steenworp van het Vondelpark. Voor de dagelijkse boodschappen loop je in vijf minuten naar de Albert Heijn op 406 meter, of naar de Jumbo op 498 meter. Ook de Lidl is op loopafstand. Voor kinderen zijn er diverse scholen in de buurt: Kindcentrum De Kinkerbuurt (521 m) en Brede School Annie M.G. Schmidt (599 m) voor basisonderwijs, en Huygens College (508 m) voor voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via KNAP Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.750.000
Prijs per m²€ 7.813
Woonoppervlakte224m²
Perceeloppervlakte52m²
Bouwjaar1882
EnergielabelG
BuurtVondelparkbuurt-Midden
WijkVondelparkbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Anna van den Vondelstraat 1, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Vondelparkbuurt-Midden

Inwoners930
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Vondelparkbuurt-Midden

Woningvoorraad448
Gem. WOZ-waarde€ 959.000
Koopwoningen36%
Huurwoningen64%

Supermarkten

158 binnen 5 km

Albert Heijn
Jan Pieter Heijestraat 132H
406m
Albert Heijn
Overtoom 116H
429m
Jumbo
Eerste Constantijn Huygensstraat 55H
498m

Scholen

207 binnen 5 km

Huygens College
Voortgezet onderwijs · 401 leerlingen
508m
Kindcentrum De Kinkerbuurt
Basisonderwijs · 291 leerlingen
521m
Brede School Annie M.G. Schmidt
Basisonderwijs · 376 leerlingen
599m

Veelgestelde vragen

Over Anna van den Vondelstraat 1, Amsterdam

Welk energielabel heeft Anna van den Vondelstraat 1?

De woning aan Anna van den Vondelstraat 1 in Amsterdam heeft energielabel G.

Is €1.750.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.750.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€1.984.000) en de mediaan van het huidige aanbod (€1.550.000). De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €7.851, terwijl deze woning €7.812 per m² kost, precies marktconform. Wel is de woning met 224 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 121 m², wat de hoge absolute prijs verklaart. In de buurt worden woningen gemiddeld in 17 dagen verkocht, wat wijst op een snelle markt.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het laagste label en betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. In de buurt hebben alle koopwoningen in het huidige aanbod label A, dus deze woning springt er negatief uit. Je kunt hoge energiekosten verwachten, maar concrete bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (9.768), wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied met veel OV-mogelijkheden.

Wat voor type woning is dit en hoeveel kamers heeft het?

Het is een tussenwoning uit 1882 met een woonoppervlak van 224 m² en een perceel van 52 m². De indeling kun je het beste zelf bekijken tijdens een bezichtiging.

Hoe veilig is de Vondelparkbuurt-Midden?

In de buurt zijn in de laatste meting 85 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een binnenstedelijke buurt in Amsterdam. De buurt staat bekend als rustig en residentieel, mede door de ligging aan het park. Exacte cijfers per delictsoort zijn niet beschikbaar, maar het algemene beeld is positief.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

In de gegevens wordt geen parkeergelegenheid genoemd. In de Vondelparkbuurt geldt doorgaans betaald parkeren en een vergunningenstelsel. Of er een eigen parkeerplaats of garage is, is niet bekend.