Woning te koop: Bierbrouwersplein 137, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud
KopenUtrechtZuidwestTranswijk-ZuidBierbrouwersplein 137

Bierbrouwersplein 137

Transwijk-Zuid, Utrecht

€ 815.000
Buurt Transwijk-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Transwijk-Zuid

Dit gloednieuwe appartement op Bierbrouwersplein 137 in Utrecht is een oase van rust en luxe. Met energielabel A++ en een woonoppervlak van 132 m² is het een van de grotere en zuinigere woningen in de buurt. De vraagprijs van €815.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de kwaliteit. Bekijk ook andere woningen in Utrecht voor een vergelijking.

De buurt Transwijk-Zuid

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. Op basis van één beoordeling is de gemiddelde score 5,38. Een bewoner zegt: "De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC. Buurt wordt viezer, stinkt, buurt heeft geen burencontacten meer, iedereen doet maar." Lees meer over de buurt Transwijk-Zuid.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je om de hoek terecht bij de Coop, op nog geen 5 minuten lopen. Ook Albert Heijn en PLUS zijn op loopafstand. In de buurt vind je basisscholen zoals OBS Maaspleinschool en Openbare Basisschool De Kleine Dichter, beide op loopafstand. Het dichtstbijzijnde kinderdagverblijf is op 6 minuten lopen. De gemeente Utrecht biedt verder volop voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 815.000
Prijs per m²€ 6.174
Woonoppervlakte132m²
Perceeloppervlakte6874m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA++
BuurtTranswijk-Zuid
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

Bierbrouwersplein 137, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.4
Edward
27-10-2025
erpaupering

De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC .buurt word viezer , stinkt , buut heeft geen buren contacten meer iedereen doet maar

Buurt statistieken

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Inwoners2.910
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Woningvoorraad2.119
Gem. WOZ-waarde€ 275.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Coop
Rijnlaan 72A
473m
Albert Heijn
Vondellaan 200
710m
PLUS
Croeselaan 297-299
776m

Scholen

127 binnen 5 km

Rafael, school voor zmlk
Speciaal onderwijs · 214 leerlingen
284m
OBS Maaspleinschool
Basisonderwijs · 72 leerlingen
559m
Openbare Basisschool De Kleine Dichter
Basisonderwijs · 361 leerlingen
647m

Veelgestelde vragen

Over Bierbrouwersplein 137, Utrecht

Welk energielabel heeft Bierbrouwersplein 137?

De woning aan Bierbrouwersplein 137 in Utrecht heeft energielabel A++.

Is €815.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €815.000 ligt fors boven de gemiddelde vraagprijs in Transwijk-Zuid (€257.000) en de mediaan (€255.000). Dat komt doordat dit appartement met 132 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 32 m². De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.231, wat voor dit appartement neerkomt op circa €6.174 per m². De prijs is marktconform voor een nieuwbouwappartement van deze omvang en met energielabel A++.

Hoe zuinig is energielabel A++?

Energielabel A++ is het best mogelijke label en betekent dat de woning zeer energiezuinig is. In Transwijk-Zuid heeft 90% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft label A+. Dit appartement steekt daar dus positief bovenuit. De stookkosten zullen laag zijn, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je verbruik.

Wat is de sfeer in Transwijk-Zuid?

Transwijk-Zuid is een zeer stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog. Er is één buurtreview met een score van 5,38, waarin een bewoner aangeeft dat de buurt verandert door instroom van statushouders en dat de sociale cohesie afneemt. Het is een gemengde wijk met zowel koop- als huurwoningen.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand: Coop op 473 meter, Albert Heijn op 710 meter en PLUS op 776 meter. Ook zijn er basisscholen zoals OBS Maaspleinschool (559 m) en Openbare Basisschool De Kleine Dichter (647 m). Het dichtstbijzijnde kinderdagverblijf is op 600 meter.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation bevindt zich op 2,5 kilometer afstand. Dat is ongeveer 30 minuten lopen of 10 minuten fietsen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In Transwijk-Zuid stonden verkochte woningen gemiddeld 60 dagen te koop. Dat is een indicatie van de doorlooptijd, maar voor dit specifieke appartement kan dat afwijken vanwege de hoge prijs en het grote formaat.