Appartement te koop: Kortekade 107A02, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenKortekade 107A02

Kortekade 107A02

Kralingen Oost, Rotterdam

€ 420.000
Buurt Kralingen Oost, RotterdamBekijk buurt
SPAR op 416m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een klassiek appartement in Kralingen

Dit appartement aan de Kortekade in Kralingen Oost ademt de sfeer van een oude Rotterdamse buurt. Met 87 vierkante meter woonoppervlak en een bouwjaar van 1935 heeft het karakteristieke details. De vraagprijs van €420.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Rotterdam, zeker gezien de gemiddelde vraagprijs in de buurt rond de €594.000 ligt.

De buurt Kralingen Oost

Kralingen Oost is een levendige wijk met veel studenten en jonge werkenden. Een bewoner zegt: "Het is een erg veilige buurt. Het is schoon en prachtig met zijn natuur en huizen." Een ander noemt het "een hele leuke gezellige buurt, prima bereikbaar met bvb metro of tram." Op basis van drie beoordelingen scoort de buurt een 6,75. De buurt Kralingen Oost telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Het dagelijks leven

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR om de hoek (op loopafstand) of de Albert Heijn twee straten verder. Ook zijn er basisscholen zoals Montessorischool Kralingen en Vrije School Vredehof, beide op loopafstand. De gemeente Rotterdam biedt verder volop voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder D&S Makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 420.000
Prijs per m²€ 4.828
Woonoppervlakte87m²
Perceeloppervlakte134m²
Bouwjaar1935
BuurtKralingen Oost
WijkKralingen-Crooswijk
GemeenteRotterdam

Locatie

Kortekade 107A02, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

8.3
Fenna
17-08-2025
Veilige prachtige omgeving.

Het is een erg veilige buurt. Het is schoon en prachtig met zijn natuur en huizen. De metro en de tram zijn in de buurt en via daar kan je overal eigenlijk komen. Er staan ook altijd genoeg deel fietsen / scooters in de buurt. Voor de kinderen zijn er genoeg scholen en sporten in de buurt. Een speeltuintje niet erg dichtbij, alleen een grote op de Oudedijk. Er zijn wel genoeg parkjes om in te spelen, of op schoolpleinen. Er zijn genoeg leuke tentjes en ijszaakjes.

4.1
Pookie
09-09-2024
Formeel

Niemand hier is sociaal altijd meteen agressief en er is niet genoeg groen alles is rotzooi

7.9
Eva
13-07-2024
Kralingen

Ik ben opgegroeid in Kralingen dus het is vanuit mijn perspectief een hele leuke gezellige buurt, prima bereikbaar met bvb metro of tram. Soms zijn er wel gevaarlijke gevallen, zoals schietpartijen maar dat is eigenlijk bijna nooit en niemand maakt die echt mee. Er zijn wel vaak mensen die fietsen proberen te stelen. De hygiene is prima, het is geen vieze buurt… maar er ligt wel veel afval, plastic vooral. Zelf heb ik hier op school gezeten dus ik vind het onderwijs hartstikke goed, de meeste mensen krijgen hier een advies voor de middelbare school gemiddeld of hoger, dus daar valt niks over te klagen Jammer vind ik dat er niet super veel voorzieningen zijn, wel de Kralingse plas en het bos natuurlijk maar als je het vergelijkt met bijvoorbeeld Hillegersberg-Schiebroek is het iets minder vermakend dan daar, omdat daar veel cafeetjes en winkeltjes zijn en in Kralingen mis ik dat wel. Maar het blijft m’n hometown !

Buurt statistieken

Gegevens uit Kralingen Oost

Inwoners8.685
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Kralingen Oost

Woningvoorraad3.882
Gem. WOZ-waarde€ 641.000
Koopwoningen46%
Huurwoningen53%

Supermarkten

104 binnen 5 km

SPAR
Voorschoterlaan 10
416m
Albert Heijn
Oudedijk 149
594m
Albert Heijn
Lusthofstraat 89
606m

Scholen

207 binnen 5 km

Montessorischool Kralingen
Basisonderwijs · 230 leerlingen
124m
Vrije School Vredehof
Basisonderwijs · 238 leerlingen
182m
De Kralingsche School voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 220 leerlingen
304m

Veelgestelde vragen

Over Kortekade 107A02, Rotterdam

Is €420.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €420.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs in Kralingen Oost (€593.964) en ook onder de mediaan (€562.500). Het appartement is met 87 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 118 m², maar de prijs per m² (€4.828) is lager dan het gemiddelde van €5.067. Het is dus aan de scherpe kant geprijsd.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,7 km afstand. In de buurt zijn tram- en metrostations, zoals bewoners aangeven. De exacte haltes worden niet genoemd, maar de buurt wordt als goed bereikbaar omschreven.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 11,1% van de woningen label A, 33,3% label B, 38,9% label C en 16,7% label D of lager. Oudere bouw (1935) heeft vaak een lager label, maar dat is niet zeker.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Montessorischool Kralingen (basisonderwijs) ligt op 124 meter, Vrije School Vredehof op 182 meter en De Kralingsche School op 304 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn er opties zoals Vrije School Zuid-Holland (378 m) en Libanon Lyceum (528 m).

Hoe veilig is de buurt?

Bewoners geven gemengde signalen. Een review noemt de buurt "erg veilig", terwijl een ander aangeeft dat er "wel vaak mensen die fietsen proberen te stelen" en incidenteel "gevaarlijke gevallen, zoals schietpartijen" maar dat die zeldzaam zijn. Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 521, maar dat cijfer is niet per inwoner uitgesplitst.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In Kralingen Oost stonden verkochte woningen gemiddeld 99 dagen te koop. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde, maar de markt verschilt per type woning. Dit appartement is met 87 m² kleiner dan het gemiddelde van 118 m², wat de verkooptijd kan beïnvloeden.