Appartement te koop: Nieuwe Jonkerstraat 18, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenNieuwe Jonkerstraat 18

Nieuwe Jonkerstraat 18

Lastage, Amsterdam

€ 700.000
Buurt Lastage, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 145m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Lastage

Dit appartement aan de Nieuwe Jonkerstraat 18 ademt de sfeer van historisch Amsterdam. Met 81 m² woonoppervlak is het ruim, zeker voor een woning uit 1884. De woning ligt in de levendige Lastagebuurt, vlak bij de Nieuwmarkt. Met een vraagprijs van €700.000 is dit aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €469.000, maar de extra ruimte en de unieke locatie verklaren dat. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een idee van het aanbod.

Buurt Lastage: rust en saamhorigheid

De buurt Lastage is een oude volksbuurt die steeds populairder wordt. Bewoners waarderen de rust en de sociale controle. Een bewoner zegt: "Fijne buurt, mensen letten op elkaar." Een ander noemt het "een fijne rustige buurt" met prettig contact met de omgeving. De buurt telt 1.120 inwoners, waarvan veel eenpersoonshuishoudens (410). Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Dagelijks leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de bakker of de Albert Heijn om de hoek (145 m). Voor de kinderen is de St. Antoniusschool (79 m) een paar stappen verderop. Ook de SPAR (328 m) en Dirk (468 m) zijn dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt talloze voorzieningen, van restaurants tot parken, al is het dichtstbijzijnde park op 1,3 km.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via KIJCK. makelaars Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 700.000
Prijs per m²€ 8.642
Woonoppervlakte81m²
Perceeloppervlakte100m²
Bouwjaar1884
BuurtLastage
WijkNieuwmarkt/Lastage
GemeenteAmsterdam

Locatie

Nieuwe Jonkerstraat 18, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 6 bewoners

7.4
Ebelien
14-01-2026
Redelijk goed!

Fijne buurt mensen lettwn op elkaar

7.3
Ebelien
30-12-2025
Rustig

We wonen in een fijne rustige buurt en contact met de omgeving is ook fijn

7.6
Prachtige buurt
03-11-2025
Fijnr buurt!

Rustige buurt en over het algemeen vriendelijkr mensen

8.0
Evelien
10-07-2025
Fijne buurt

Mijn huis is erg oud en tochtig en er wordt niks aan gedaan de buurt op zich is vriendelijk

7.9
Evelien
05-07-2025
Burengezelligheid

Veel groen en rustig maar bijna geen vuilnisbakken. Burencontact ( huis op zich is niet okee. Wordt nooit iets aan gedaan

9.3
Evelien Diepstra
18-10-2023
PRETTIGE WARME BUURT

De buurt ziet er over het algemeen groen, rustig en prettig uit burencontact is over het algemeen erg goed maar er zitten ook grachtengordels types tussen die met hun neus. In de wolken lopen en een groet kan er niet af maar dat mag de pret niet drukken

Buurt statistieken

Gegevens uit Lastage

Inwoners1.120
Mannen53%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Lastage

Woningvoorraad691
Gem. WOZ-waarde€ 589.000
Koopwoningen34%
Huurwoningen66%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Albert Heijn
Nieuwmarkt 18
145m
SPAR
Warmoesstraat 98H
328m
Albert Heijn
Oosterdokskade 65
436m

Scholen

205 binnen 5 km

St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
79m
De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
438m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
875m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwe Jonkerstraat 18, Amsterdam

Is €700.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €700.000 ligt boven de gemiddelde koopprijs in de buurt (€469.000) en de mediaanprijs. De woning is echter met 81 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 38 m². De gemiddelde verkoopprijs per m² in de buurt is €12.342, wat bij 81 m² neerkomt op circa €1.000.000. De vraagprijs is dus relatief scherp gezien de oppervlakte.

Hoe is de buurt Lastage om in te wonen?

Lastage is een rustige, sociale buurt in het centrum van Amsterdam. Bewoners geven het gemiddeld een 7,91. Ze noemen het 'fijn' en 'rustig', met onderlinge betrokkenheid. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. Het is zeer stedelijk met een hoge dichtheid.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De St. Antoniusschool ligt op 79 meter, De Witte Olifant op 438 meter en de Burght op 875 meter. Voor voortgezet onderwijs is de Vinse School op 1,1 km de dichtstbijzijnde.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation bevindt zich op 0,9 km afstand, ongeveer 10 minuten lopen.

Wat is de stedelijkheidsgraad van de buurt?

De buurt is zeer sterk stedelijk (mate van stedelijkheid 1) met een omgevingsadressendichtheid van 6.743 adressen per km². Dat betekent veel voorzieningen en levendigheid om de hoek.

Zijn er supermarkten dichtbij?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Albert Heijn op 145 meter, gevolgd door SPAR (328 m), nog een Albert Heijn (436 m) en Dirk (468 m).

KIJCK. makelaars Amsterdam
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen
KIJCK. makelaars Amsterdam
huispedia.nl
Bekijk
KIJCK. makelaars Amsterdam
funda.nl
Bekijk