Een appartement met vrij uitzicht over het park
Dit appartement op de derde verdieping ligt aan het park en heeft vrij uitzicht. Met een vraagprijs van €820.000 is het een van de appartementen in Amsterdam die nu te koop staan. Het bouwjaar is 1930 en het energielabel is C.
De woning zelf
Het appartement heeft vier kamers, waarvan twee slaapkamers, en één badkamer. De woning is verdeeld over vier woonlagen en heeft een inhoud van 262 m³. Volgens de makelaar is er een balkon en een zonneterras, en de woning heeft dubbel glas. De verwarming gaat via een cv-ketel en een gashaard. Het is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht van €694,53 per jaar, en de VvE-bijdrage is €129 per maand. De oppervlakte verschilt per bron: de BAG-registratie geeft 90 m², de makelaar geeft 82 m² op.
Een dorp in de stad
De buurt Scheldebuurt-Midden telt ruim 3.000 inwoners, waarvan bijna de helft alleenstaand is. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,29, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een gezellig dorpje, de meesten mensen kennen elkaar en zijn bezorgd om elkaar." Een ander noemt het "een prettige, rustige buurt, dicht bij de stad, uitvalswegen en groen".
Voorzieningen en bereikbaarheid
Om de hoek zit de Coop op 102 meter en de Albert Heijn op 245 meter, dus boodschappen zijn dichtbij. De Basisschool Anne Frank 6e Montessori-School ligt op 203 meter, en de BENU Apotheek Maas op 137 meter. De huisartsenpraktijk zit op 1,6 kilometer. De tramhalte Maasstraat is op 117 meter met lijnen 4, 23, 245 en N84, en treinstation Amsterdam RAI ligt op 888 meter. De gemeente Amsterdam heeft verder veel voorzieningen binnen vijf kilometer.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €790.000, vastgesteld op 1 januari 2025, en de vraagprijs ligt 4% boven die waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 29% gestegen, van €612.000 naar €790.000. Op het adres geldt een geluidsbelasting van wegverkeer van 50 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand uit 1930 stamt. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu gemiddeld maar in 2050 verhoogd.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Kitty Blank. Real estate.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Roerstraat 109-3, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde is €790.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs van €820.000 ligt 4% boven die waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 29% gestegen, van €612.000 naar €790.000. De WOZ-waarde is een gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft vier kamers, waarvan twee slaapkamers en één badkamer. De woning is verdeeld over vier woonlagen en heeft een inhoud van 262 m³. Volgens de makelaar is er een balkon en een zonneterras. De oppervlakte verschilt per bron: de BAG-registratie geeft 90 m², de makelaar geeft 82 m² op.
Hoe zit het met het energielabel en de verwarming?
Het energielabel is C. De woning heeft volgens de makelaar dubbel glas en de verwarming gaat via een cv-ketel en een gashaard. Het energielabel zegt niets over de bouwkundige staat, maar label C is een gemiddeld label. De stookkosten hangen af van je eigen gebruik.
Wat is het funderingsrisico op dit adres?
Het funderingsrisico is gemiddeld, een indicatie op gebiedsniveau en geen inspectie van deze woning. Het pand is gebouwd in 1930, vóór 1970, en in dit postcodegebied is 100% van de panden gebouwd vóór 1970. Dit is een openbare risico-indicatie, geen diagnose van de fundering van dit specifieke appartement.
Hoe is het gesteld met geluidsoverlast in de buurt?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 50 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens peiljaar 2022. Spoorweglawaai is 34 dB Lden en vliegverkeer 44 dB Lden, beide niet boven de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving, geen metingen in de woning zelf.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Coop zit op 102 meter en de Albert Heijn op 245 meter. De Basisschool Anne Frank 6e Montessori-School ligt op 203 meter en de BENU Apotheek Maas op 137 meter. De huisartsenpraktijk zit op 1,6 kilometer. Treinstation Amsterdam RAI ligt op 888 meter.
Hoe is het openbaar vervoer geregeld?
De tramhalte Maasstraat is op 117 meter en heeft lijnen 4, 23, 245 en N84. Ook de haltes Waalstraat en Dintelstraat zijn dichtbij, op respectievelijk 312 en 319 meter. Treinstation Amsterdam RAI ligt op 888 meter. De lijnnummers en haltes geven een beeld van de bereikbaarheid.
Wat zeggen bewoners over de wijk?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,29, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een gezellig dorpje, de meesten mensen kennen elkaar en zijn bezorgd om elkaar." Een ander noemt het "een prettige, rustige buurt, dicht bij de stad, uitvalswegen en groen".
Is er een tuin of buitenruimte?
Volgens de makelaar is er een balkon aanwezig en een zonneterras. De woning ligt aan het park met vrij uitzicht. De buitenruimte is onderdeel van de VvE, met een maandelijkse bijdrage van €129. De exacte grootte van het terras wordt niet apart vermeld.
Wat zijn de kosten voor de VvE en erfpacht?
De VvE-bijdrage is €129 per maand. Daarnaast is de woning gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, met een jaarlijkse canon van €694,53. Deze bedragen staan in de advertentie en zijn geen schattingen. Houd er rekening mee dat de VvE-bijdrage kan wijzigen.





