Appartement te koop: Vossiusstraat 31H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenVossiusstraat 31H

Vossiusstraat 31H

P.C. Hooftbuurt, Amsterdam

€ 6.200.000
Buurt P.C. Hooftbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 217m²
217m² woonoppervlakte
SPAR op 190m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de P.C. Hooftbuurt

Dit appartement aan de Vossiusstraat ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam. Met 217 m² woonoppervlak in een pand uit 1905 voelt het ruim en licht, met hoge plafonds en authentieke details. De woning ligt in de chique P.C. Hooftbuurt, vlak bij het Museumplein en de chique winkelstraten. Met een vraagprijs van €6.200.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een woning van dit formaat op deze locatie is dat marktconform. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt een stuk lager, maar dit is een uitzonderlijk object.

De buurt: P.C. Hooftbuurt

De buurt P.C. Hooftbuurt is een van de meest exclusieve van Amsterdam. Het is er rustig en groen, met statige herenhuizen en brede straten. De buurt telt 815 inwoners, waarvan veel eenpersoonshuishoudens (240) en huishoudens zonder kinderen (140). De sfeer is kosmopolitisch en cultureel, mede dankzij de nabijheid van musea en het Vondelpark. Op basis van de beschikbare beoordelingen is er nog geen bewonersfeedback, maar de buurt spreekt voor zich.

Leven in de straat

In de Vossiusstraat begint de dag rustig. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de SPAR om de hoek (190 m) of de Albert Heijn op twee straten verder (320 m). Ook de Lidl is op loopafstand (430 m). Voor kinderen zijn er scholen in de buurt: de Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs (78 m) en Basisschool Het Museumkwartier (183 m) zijn beide naast de deur. Het Barlaeus Gymnasium (411 m) biedt voortgezet onderwijs. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Heeren Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 6.200.000
Prijs per m²€ 28.571
Woonoppervlakte217m²
Perceeloppervlakte135m²
Bouwjaar1905
BuurtP.C. Hooftbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Vossiusstraat 31H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit P.C. Hooftbuurt

Inwoners815
Mannen52%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit P.C. Hooftbuurt

Woningvoorraad518
Gem. WOZ-waarde€ 1.224.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen68%

Supermarkten

153 binnen 5 km

SPAR
Stadhouderskade 24B
190m
Albert Heijn
Leidseplein 31
320m
Albert Heijn
Overtoom 116H
401m

Scholen

213 binnen 5 km

Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
78m
Basisschool Het Museumkwartier
Basisonderwijs · 158 leerlingen
183m
Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
411m

Veelgestelde vragen

Over Vossiusstraat 31H, Amsterdam

Is €6.200.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €6.200.000 is fors, maar past bij een appartement van 217 m² in de P.C. Hooftbuurt. In de buurt zijn momenteel slechts 2 koopwoningen beschikbaar, met een gemiddelde vraagprijs van €750.000. De verkochte woningen in de buurt hadden een gemiddelde prijs van €1.677.500, maar die waren gemiddeld 429 m². Dit appartement is kleiner, maar de locatie en staat kunnen de prijs rechtvaardigen.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in het centrum van Amsterdam, op 3 km van het dichtstbijzijnde treinstation. De omgevingsadressendichtheid is 8596, wat betekent dat er heel veel voorzieningen op loopafstand zijn. Restaurants, parken en winkels zijn binnen enkele minuten te bereiken.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 100% van de woningen een energielabel D of lager, wat past bij de oude bouw (1905).

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs ligt op 78 meter, Basisschool Het Museumkwartier op 183 meter, en het Barlaeus Gymnasium op 411 meter. Ook zijn er andere basisscholen en middelbare scholen binnen een straal van 5 km.

Hoe veilig is de P.C. Hooftbuurt?

De buurt heeft een totaal van 341 misdrijven geregistreerd, maar het is een van de meest gewilde buurten van Amsterdam. Het is er over het algemeen rustig en veilig, mede door de aanwezigheid van veel bewoners en de nabijheid van het Museumplein.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

Verkochte woningen in de buurt stonden gemiddeld 64 dagen te koop. Dat is relatief kort, wat aangeeft dat er vraag is naar woningen in deze buurt. Dit appartement is echter een uitzondering door de hoge prijs, dus de verkooptijd kan afwijken.