Appartement te koop: Pieter de Hoochstraat 9E, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPieter de Hoochstraat 9E

Pieter de Hoochstraat 9E

Johannes Vermeerbuurt, Amsterdam

€ 5.495.000
Buurt Johannes Vermeerbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 322m²
13% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 360m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
32% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Johannes Vermeerbuurt

Dit appartement aan de Pieter de Hoogstraat 9E in Amsterdam is een ruim opgezette woning van 322 m², gebouwd in 2012. De woning ligt in de chique Johannes Vermeerbuurt, onderdeel van het Museumkwartier. Met een vraagprijs van €5.495.000 is dit een aan de hoge kant geprijsd appartement, vergeleken met andere appartementen in Amsterdam.

De buurt: Johannes Vermeerbuurt

De Johannes Vermeerbuurt is een rustige, groene buurt in het hart van Amsterdam. De buurt telt zo'n 1.510 inwoners, met een mix van eenpersoonshuishoudens en gezinnen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews om te citeren. De buurt Johannes Vermeerbuurt staat bekend om zijn statige herenhuizen en rustige straten.

Leven in de straat

In de ochtend haal je verse broodjes bij de Albert Heijn om de hoek (360 meter) of bij Ekoplaza (427 meter). Voor de kinderen zijn er diverse scholen in de buurt, zoals het Montessori Lyceum Amsterdam (212 meter) en Basisschool Het Museumkwartier (429 meter). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid aanbod aan culturele voorzieningen, van musea tot parken.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 5.495.000
Prijs per m²€ 17.065
Woonoppervlakte322m²
Perceeloppervlakte920m²
Bouwjaar2012
BuurtJohannes Vermeerbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Pieter de Hoochstraat 9E, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Johannes Vermeerbuurt

Inwoners1.510
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Johannes Vermeerbuurt

Woningvoorraad804
Gem. WOZ-waarde€ 1.267.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

152 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
360m
Ekoplaza
Weteringschans 133-137
427m
Coop
Eerste Jan Steenstraat 53
454m

Scholen

207 binnen 5 km

Montessori Lyceum Amsterdam - Hoofdlocatie
Voortgezet onderwijs · 875 leerlingen
212m
Sweelinck College
Voortgezet onderwijs · 353 leerlingen
308m
Basisschool Het Museumkwartier
Basisonderwijs · 158 leerlingen
429m

Veelgestelde vragen

Over Pieter de Hoochstraat 9E, Amsterdam

Is €5.495.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €5.495.000 ligt 62% boven de gemiddelde vraagprijs van €3.391.667 in de buurt. De mediaanprijs in de Johannes Vermeerbuurt is €1.795.000, maar dit appartement is met 322 m² aanzienlijk groter dan het gemiddelde (284 m²). De prijs per m² is met €17.064 hoger dan het buurtgemiddelde van €12.948. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en voorzieningen van de woning.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

Het appartement ligt in het Museumkwartier, op 2,6 km van het dichtstbijzijnde treinstation. De omgevingsadressendichtheid is 8.948 adressen per km², wat duidt op een zeer stedelijke omgeving.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 100% van de woningen energielabel C. Omdat het appartement uit 2012 stamt, is het waarschijnlijk goed geïsoleerd en energiezuinig, maar exacte gegevens ontbreken.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Johannes Vermeerbuurt?

Op dit moment staan er 3 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde vraagprijs is €3.391.667, met een range van €900.000 tot €7.480.000. In de afgelopen periode zijn er 15 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €2.008.933 en een gemiddelde looptijd van 57 dagen.

Hoe is de veiligheid in de buurt?

In de Johannes Vermeerbuurt zijn in de meest recente cijfers 239 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief laag voor een stedelijk gebied met een hoge bevolkingsdichtheid. De buurt staat bekend als veilig en rustig, mede door de aanwezigheid van veel koopwoningen (48%) en eengezinswoningen (3%).

Welke scholen zijn er in de buurt?

Binnen 500 meter vind je diverse scholen, waaronder het Montessori Lyceum Amsterdam (212 meter, 875 leerlingen) en Basisschool Het Museumkwartier (429 meter, 158 leerlingen). Ook zijn er meerdere basisscholen en voortgezet onderwijsinstellingen in de omgeving, zoals het Sweelinck College (308 meter) en de Cornelis Vrijschool (498 meter).