Appartement te koop: Zocherstraat 73H, Amsterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenAmsterdamAppartementenZocherstraat 73H

Zocherstraat 73H

Vondelparkbuurt-West, Amsterdam

€ 1.488.000
Buurt Vondelparkbuurt-West, AmsterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 134m²
91% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 237m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Vondelparkbuurt-West

Dit appartement aan de Zocherstraat ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam: hoge plafonds, royale kamers en een authentiek karakter uit 1917. Met 134 m² woonoppervlak is het een flinke stap boven het buurtgemiddelde. De vraagprijs van €1.488.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan ruime appartementen in Amsterdam.

De buurt: Vondelparkbuurt-West

De Vondelparkbuurt-West is een levendige stadswijk met veel jonge professionals en stellen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (8844 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. De buurt Vondelparkbuurt-West heeft een mix van koop- en huurwoningen, met een gemiddelde verkoopprijs van €979.414 in het afgelopen jaar. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de Jumbo of Lidl, beide op 237 meter. Een Albert Heijn vind je op 516 meter. Ouders met kinderen kunnen terecht bij Brede School Annie M.G. Schmidt (466 m) of OBS Corantijn (597 m). Het Vondelpark ligt om de hoek (300 m). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Sweers & Boys Makelaardij en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.488.000
Prijs per m²€ 11.104
Woonoppervlakte134m²
Perceeloppervlakte280m²
Bouwjaar1917
EnergielabelC
BuurtVondelparkbuurt-West
WijkOvertoomse Sluis
GemeenteAmsterdam

Locatie

Zocherstraat 73H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Vondelparkbuurt-West

Inwoners2.220
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Vondelparkbuurt-West

Woningvoorraad1.237
Gem. WOZ-waarde€ 692.000
Koopwoningen38%
Huurwoningen62%

Supermarkten

151 binnen 5 km

Jumbo
Baarsjesweg 303-305
237m
Lidl
Baarsjesweg 306-309
237m
Albert Heijn
Overtoom 454H
516m

Scholen

192 binnen 5 km

Brede School Annie M.G. Schmidt
Basisonderwijs · 376 leerlingen
466m
OBS Corantijn
Basisonderwijs · 207 leerlingen
597m
Postjes College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 33 leerlingen
678m

Veelgestelde vragen

Over Zocherstraat 73H, Amsterdam

Welk energielabel heeft Zocherstraat 73H?

De woning aan Zocherstraat 73H in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €1.488.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt fors boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€979.414), maar dat komt doordat dit appartement met 134 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 70 m². De prijs per m² (ongeveer €11.104) is hoger dan het gemiddelde van €8.400 per m² in de buurt, maar de woning is ook uitzonderlijk ruim. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.

Hoe snel worden woningen in deze buurt verkocht?

In de Vondelparkbuurt-West worden woningen gemiddeld in 13 dagen verkocht. Dat is snel, wat wijst op een krappe markt. Dit appartement is al enige tijd te koop, maar dat kan komen door de hoge vraagprijs.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is C. Dat is redelijk voor een woning uit 1917, maar niet bijzonder zuinig. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een modern appartement met label A.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,2 km afstand, dus op loopafstand (ongeveer 25 minuten lopen). De auto is geen must, maar parkeren in de buurt kan een uitdaging zijn.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. Binnen 600 meter vind je meerdere supermarkten (Jumbo, Lidl, Albert Heijn) en diverse scholen. Het Vondelpark ligt op 300 meter. Ook zijn er veel restaurants en cafés in de omgeving.

Wat is de samenstelling van de buurt?

De Vondelparkbuurt-West telt ongeveer 2.220 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (750) en een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,6. De grootste leeftijdsgroep is 25-45 jaar (980 inwoners). Het is een levendige, stedelijke buurt met een hoog voorzieningenniveau.

Sweers & Boys Makelaardij
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar