Studio te koop: Eerste Looiersdwarsstraat 29H, Amsterdam
KopenAmsterdamStudio'sEerste Looiersdwarsstraat 29H

Eerste Looiersdwarsstraat 29H

Elandsgrachtbuurt, Amsterdam

€ 475.000
Buurt Elandsgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Albert Heijn op 152m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een studio in de Jordaan

Deze studio aan de Eerste Looiersdwarsstraat is een knusse plek in de levendige Jordaan. Het pand uit 1775 ademt geschiedenis, maar met energielabel C is het redelijk zuinig. Met 42 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging maakt veel goed. De vraagprijs van €475.000 is aan de hoge kant voor een studio, maar past bij de schaarste in deze buurt. Bekijk ook andere studios in Amsterdam voor een idee van het aanbod.

De Elandsgrachtbuurt

De Elandsgrachtbuurt is een geliefd stukje Amsterdam. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners een 8,79. Een bewoner zegt: "Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar." Een ander noemt het "gezellig met veel winkels en horeca in de buurt." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Meer weten? Lees over de buurt Elandsgrachtbuurt.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je brood bij Albert Heijn om de hoek (152 m) of bij Ekoplaza (160 m). Voor de dagelijkse boodschappen is Jumbo twee straten verder (290 m). Kinderen gaan naar de 14e Montessorischool De Jordaan (146 m) of OBS Leonardo da Vinci (302 m). De tram brengt je zo naar het centrum. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 475.000
Prijs per m²€ 11.310
Woonoppervlakte42m²
Perceeloppervlakte46m²
Bouwjaar1775
EnergielabelC
BuurtElandsgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Eerste Looiersdwarsstraat 29H, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
Ayoub
11-11-2023
Gezellige buurt met vaste gezichten

Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar. De Jordaan kent ook een groot portie geschiedenis met namen zoals André Hazes, Willem Holleeder en tante Leen. Kortom een leuke buurt waar veel is gebeurd terug in de tijd en hele fijne buren!

8.4
Esmee
29-08-2023
Woon hier prettig

Deze buurt is echt een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig. Je hebt daar die winkeltjes en kroegjes, echt een mix van alles. met de tram ben je zo in het centrum, dus dat is top. Toeristen? Ja, die zie je wel, maar het stoort niet echt. Voel me er best veilig, ondanks de drukte.

9.0
Kleine Rooie
27-08-2023
Gezellig

Het is hier gezellig met veel winkels en horeca in de buurt. Mijn straat wordt naar mijn mening teveel bezocht door hangjongeren, mijn buren lijken ook dat wel gezellig te vinden. Weinig tot geen last van criminaliteit. Goede verbinding met openbaar vervoer.

Buurt statistieken

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Inwoners4.310
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Woningvoorraad2.966
Gem. WOZ-waarde€ 576.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen75%

Supermarkten

153 binnen 5 km

Albert Heijn
Elandsgracht 13A
152m
Ekoplaza
Elandsgracht 118
160m
Jumbo
Wolvenstraat 32
290m

Scholen

219 binnen 5 km

14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
146m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
260m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
302m

Veelgestelde vragen

Over Eerste Looiersdwarsstraat 29H, Amsterdam

Welk energielabel heeft Eerste Looiersdwarsstraat 29H?

De woning aan Eerste Looiersdwarsstraat 29H in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €475.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €475.000 ligt 39% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€784.545), maar die gemiddelden zijn gebaseerd op grotere woningen. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €8.588, wat voor deze studio van 42 m² neerkomt op €11.309 per m². Dat is bovengemiddeld, maar studio's zijn schaars in de Jordaan. De prijs is marktconform voor een studio op deze locatie.

Hoe is de buurt Elandsgrachtbuurt om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 8,79. Ze waarderen de gezelligheid, de vaste gezichten en de mix van winkels en horeca. De buurt is levendig met toeristen, maar dat stoort niet echt. Er zijn wel hangjongeren in sommige straten, maar criminaliteit is minimaal. Het openbaar vervoer is goed, met tramhaltes op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel C. Dat betekent dat het redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 55,6% van de koopwoningen label A en 22,2% label A+. Label C is dus minder zuinig dan gemiddeld in de buurt. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met label A.

Zijn er supermarkten en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Albert Heijn op 152 m, Ekoplaza op 160 m en Jumbo op 290 m. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de 14e Montessorischool De Jordaan (146 m) en OBS Leonardo da Vinci (302 m). Voortgezet onderwijs is te vinden op 0,6 km afstand.

Hoe veilig is de Elandsgrachtbuurt?

Bewoners voelen zich er veilig, ondanks de drukte. Een bewoner zegt: "Voel me er best veilig, ondanks de drukte." Een ander noemt weinig tot geen last van criminaliteit. Wel worden hangjongeren genoemd als storend, maar dat leidt niet tot onveiligheid. Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 421, maar dat is inclusief alle delicten in een dichtbevolkt stadsdeel.