Woning te koop: Rozengracht 20B, Zaandam
Onder optie
KopenZaanstadOude HavenRussische buurtRozengracht 20B

Rozengracht 20B

Russische buurt, Zaanstad

€ 339.500
Buurt Russische buurt, ZaandamBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Vomar op 43m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een energiezuinig appartement in de Russische buurt

Dit appartement aan de Rozengracht in Zaandam is een moderne woning uit 2010 met energielabel A++. Het is een van de woningen in Zaanstad die opvalt door zijn lage prijs: met €339.500 ligt het 23% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt. De woning is 58 m², wat kleiner is dan het buurtgemiddelde, maar de hoge isolatiewaarde maakt het een zuinige keuze.

De Russische buurt: gemengd en levendig

De buurt Russische buurt is een stedelijke wijk met een hoge dichtheid. Op basis van twee beoordelingen geven bewoners een gemiddeld cijfer van 5,69. Een bewoner zegt: "Deze buurt verloederd, mensen zijn steeds minder bereid hun eigen straat schoon te houden." Een ander noemt: "Het is in de avonduren in de buurt niet echt veilig." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge volwassenen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,8.

Het dagelijks leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Vomar, die naast de deur zit op 43 meter. Ook Albert Heijn en Ekoplaza zijn om de hoek. Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen zoals ICBS het Zaanplein (twee straten verder) en OBS Et Buut (op loopafstand). De gemeente Zaanstad biedt verder voorzieningen zoals een treinstation op tien minuten lopen en een park op zeven minuten.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Thijssen Nieuwbouw op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 339.500
Prijs per m²€ 5.853
Woonoppervlakte58m²
Perceeloppervlakte290m²
Bouwjaar2010
EnergielabelA++
BuurtRussische buurt
WijkOude Haven
GemeenteZaanstad

Locatie

Rozengracht 20B, Zaandam

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 2 bewoners

5.4
A. Kruijt
28-12-2024
Verloederd

Deze buurt verloederd mensen zijn steeds minder bereidt hun eigen straat schoongehouden En van de gemeente hoef je al helemaal niets te verwachten. Een klein grasveldje die als poepveldje voor honden wordt gebruikt. En aan de ander kant van ons huis wordt de Houthaven kade gebouwd Weg zon weg vrijheid de flats staan zo dicht bij dat we met de gordijnen dicht moeten zitten.

6.0
Melvin
02-06-2024
Buitenlands

Het is in de avonduren in de buurt niet echt veilig. Als er markt is geweest duurt het vaak nog 1 dag voordat er schoon gemaakt wordt. Bij mij in het complex wonen alleen maar buitenlandse mensen waardoor ik weinig contact heb met de buren

Buurt statistieken

Gegevens uit Russische buurt

Inwoners2.730
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Russische buurt

Woningvoorraad1.397
Gem. WOZ-waarde€ 353.000
Koopwoningen40%
Huurwoningen60%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Vomar
Czarinastraat 1
43m
Albert Heijn
Hermitage 4
321m
Ekoplaza
Hermitage 91
321m

Scholen

49 binnen 5 km

ICBS het Zaanplein
Basisonderwijs · 326 leerlingen
602m
Openbare Basisschool Et Buut
Basisonderwijs · 496 leerlingen
703m
Daltonschool De Westerkim
Basisonderwijs · 191 leerlingen
754m

Veelgestelde vragen

Over Rozengracht 20B, Zaandam

Welk energielabel heeft Rozengracht 20B?

De woning aan Rozengracht 20B in Zaandam heeft energielabel A++.

Is €339.500 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de vraagprijs van €339.500 ligt 23% onder de gemiddelde vraagprijs in de Russische buurt (€442.600). De mediaanprijs in de buurt is zelfs €489.000. Wel is het appartement met 58 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 87 m². De prijs per m² is ongeveer €5.853, terwijl het buurtgemiddelde €5.115 per m² is. Het is dus relatief duur per vierkante meter, maar absoluut gezien een van de goedkopere opties.

Hoe veilig is de Russische buurt?

Uit buurtreviews blijkt dat sommige bewoners zich 's avonds niet veilig voelen. Een bewoner zegt: "Het is in de avonduren in de buurt niet echt veilig." Ook wordt melding gemaakt van vervuiling en weinig contact met buren. Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 764, maar dit cijfer is niet uitgesplitst naar type.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A++, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit label is het best haalbare en wijst op uitstekende isolatie en een efficiënte verwarmingsinstallatie. De stookkosten zullen naar verwachting laag zijn, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik en de energieprijzen. In de buurt heeft 20% van de woningen label A++ en nog eens 20% label A.

Zijn er supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Vomar op 43 meter, dus letterlijk naast de deur. Ook Albert Heijn en Ekoplaza zitten op 321 meter, en Dirk op 490 meter. Voor een snelle boodschap hoef je dus niet ver.

Hoe is het openbaar vervoer in de Russische buurt?

Het treinstation van Zaandam ligt op 0,9 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. Vanaf daar kun je naar Amsterdam, Alkmaar en andere steden.

Wat voor buren heeft dit appartement?

In het complex wonen volgens een bewoner voornamelijk buitenlandse mensen, waardoor er weinig contact is met de buren. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens (755) en jonge volwassenen (25-45 jaar: 1045). Het is een gemengde wijk met een diversiteit aan bewoners.