Woning te koop: Singel 356B, Amsterdam

Singel 356B

Felix Meritisbuurt, Amsterdam

€ 2.400.000
Buurt Felix Meritisbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Jumbo op 177m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
39% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Aan de Singel

Dit appartement aan de Singel in Amsterdam ademt historie. Het pand uit 1740 is onderdeel van de beroemde grachtengordel, met klassieke details die je alleen in zulke oude panden vindt. Met 105 m² woonoppervlak is het ruim voor een appartement op deze locatie. De vraagprijs van €2.400.000 is aan de hoge kant, maar past bij het exclusieve karakter van deze woning. Ter vergelijking: in de buurt staan nog drie andere woningen in Amsterdam te koop.

Felix Meritsbuurt

De Felix Meritsbuurt is een van de meest gewilde stukjes van de grachtengordel. Het is er levendig, met veel restaurants en winkels om de hoek. De buurt telt ruim 2100 inwoners, waarvan veel alleenstaanden (895 eenpersoonshuishoudens) en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar (825). Het is een plek waar je de stad echt ervaart. De buurt Felix Meritsbuurt staat bekend om zijn historische panden en centrale ligging.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Jumbo, die naast de deur zit. Ook de Albert Heijn en SPAR zijn op loopafstand. Voor kinderen is er de 14e Montessorischool De Jordaan, twee straten verder, en de Theo Thijssenschool op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Carla van den Brink B.V. en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.400.000
Prijs per m²€ 22.857
Woonoppervlakte105m²
Perceeloppervlakte145m²
Bouwjaar1740
BuurtFelix Meritisbuurt
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Singel 356B, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Felix Meritisbuurt

Inwoners2.120
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Felix Meritisbuurt

Woningvoorraad1.482
Gem. WOZ-waarde€ 908.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen60%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Jumbo
Wolvenstraat 32
177m
Albert Heijn
Nieuwezijds Voorburgwal 226
361m
SPAR
Rokin 113
367m

Scholen

220 binnen 5 km

Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
393m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
448m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
757m

Veelgestelde vragen

Over Singel 356B, Amsterdam

Is €2.400.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €2.400.000 ligt 116% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.112.500). De mediaanprijs in de Felix Meritsbuurt is €740.000, maar dat is inclusief kleinere woningen. Dit appartement is met 105 m² groter dan het buurtgemiddelde van 82 m² en heeft een unieke locatie aan de Singel. De prijs is aan de hoge kant, maar past bij het exclusieve aanbod.

Hoe is de buurt qua veiligheid?

In de Felix Meritsbuurt zijn in de laatste meting 466 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een dichtbevolkt stadscentrum. De omgevingsadressendichtheid is met 11.724 adressen per km² zeer hoog, wat betekent dat het er druk en levendig is.