Appartement te koop: J.W. Racerstraat 57, Enschede
KopenEnschedeAppartementenJ.W. Racerstraat 57

J.W. Racerstraat 57

Boddenkamp, Enschede

€ 545.000
Buurt Boddenkamp, EnschedeBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 161m²
79% groter dan gemiddeld in de buurt
Aldi op 357m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in een rustige buurt

Dit appartement aan de J.W. Racerstraat 57 in Enschede ademt rust en ruimte. Met 161 vierkante meter woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het bouwjaar 1980 en energielabel C geven een solide basis. De vraagprijs van €545.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Enschede, maar de royale oppervlakte verklaart dat.

Boddenkamp: een stedelijke buurt met voorzieningen

De buurt Boddenkamp is zeer stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 3064. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen, en de buurt kent een mix van koop- en huurwoningen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een levendige, centrale plek.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Aldi, om de hoek op 357 meter. Ook de Lidl en Jumbo zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er scholen zoals de Openbare Basisschool Het Zeggelt Montessori-School, twee straten verder. Het treinstation van Enschede is op tien minuten lopen. De gemeente Enschede biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Elst&co Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 545.000
Prijs per m²€ 3.385
Woonoppervlakte161m²
Perceeloppervlakte2835m²
Bouwjaar1980
EnergielabelC
BuurtBoddenkamp
WijkBinnensingelgebied
GemeenteEnschede

Locatie

J.W. Racerstraat 57, Enschede

Buurt statistieken

Gegevens uit Boddenkamp

Inwoners1.325
Mannen55%
Vrouwen45%

Woningmarkt

Gegevens uit Boddenkamp

Woningvoorraad610
Gem. WOZ-waarde€ 376.000
Koopwoningen47%
Huurwoningen53%

Supermarkten

35 binnen 5 km

Aldi
Deurningerstraat 97
357m
Lidl
Brouwerijplein 14
604m
AH to go
Stationsplein 33
622m

Scholen

74 binnen 5 km

Neon College
Speciaal onderwijs · 173 leerlingen
279m
Panta Rhei College
Speciaal onderwijs · 111 leerlingen
553m
Openbare Basisschool Het Zeggelt Montessori-School
Basisonderwijs · 515 leerlingen
651m

Veelgestelde vragen

Over J.W. Racerstraat 57, Enschede

Welk energielabel heeft J.W. Racerstraat 57?

De woning aan J.W. Racerstraat 57 in Enschede heeft energielabel C.

Is de prijs van €545.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs ligt boven het buurtgemiddelde van €409.833, maar dat komt doordat dit appartement met 161 m² veel groter is dan het gemiddelde van 90 m². De prijs per vierkante meter is met €3.385 juist lager dan het buurtgemiddelde van €4.730. Vergeleken met recent verkochte woningen (gemiddeld €704.286) is de prijs marktconform.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation van Enschede ligt op 600 meter afstand, ongeveer zeven minuten lopen. Daarmee is de woning goed bereikbaar per trein.

Wat voor type buurt is Boddenkamp?

Boddenkamp is een zeer stedelijke buurt met een omgevingsadressendichtheid van 3064. Er wonen relatief veel alleenstaanden en jonge mensen. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, met 47% koopwoningen. Het is een levendige buurt met veel voorzieningen op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Openbare Basisschool Het Zeggelt Montessori-School op 651 meter. Ook zijn er scholen voor voortgezet speciaal onderwijs, zoals Neon College op 279 meter en Panta Rhei College op 553 meter.

Hoe veilig is de buurt?

In de CBS-data zijn 140 misdrijven geregistreerd voor de buurt. Dit aantal is niet direct te vergelijken met andere buurten zonder context, maar het geeft een indicatie. Voor een actueel beeld kun je de lokale politiecijfers raadplegen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 60% van de woningen label A+ en 20% label A, dus label C is minder zuinig dan gemiddeld in Boddenkamp. Je kunt verwachten dat de energiekosten hoger zijn dan bij een A-label.