Appartement te koop: Prinsengracht 510-1, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPrinsengracht 510-1

Prinsengracht 510-1

Leidsebuurt-Noordoost, Amsterdam

€ 1.995.000
Buurt Leidsebuurt-Noordoost, AmsterdamBekijk buurt
AH to go op 250m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
51% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Aan de Prinsengracht

Dit appartement uit 1880 ademt de klassieke Amsterdamse grachtengeest. Met 90 vierkante meter woonoppervlak is het een compact maar karakteristiek thuis in een van de meest iconische straten van de stad. De vraagprijs van €1.995.000 is aan de hoge kant, maar past bij het exclusieve grachtenpand. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit object heeft een unieke locatie.

Leidsebuurt-Noordoost

De buurt Leidsebuurt-Noordoost is een levendige en dichtbevolkte wijk. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Het is hier ontzettend druk, wat voor- en nadelen heeft. Er is veel herrie en weinig regels daardoor. Maar er is ook veel gezelligheid en altijd wat te doen!" De buurt telt ruim 1.100 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking: de meeste mensen zijn tussen de 25 en 45 jaar.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij de AH to go (250 meter) of Albert Heijn (283 meter). Ook SPAR en Ekoplaza zijn op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen is het Barlaeus Gymnasium twee straten verder (201 meter), en basisscholen zoals IKC De Kleine Reus (506 meter) en de Cornelis Vrijschool (579 meter) zijn goed bereikbaar. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via CSV Makelaars B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.995.000
Prijs per m²€ 22.167
Woonoppervlakte90m²
Perceeloppervlakte181m²
Bouwjaar1880
BuurtLeidsebuurt-Noordoost
WijkDe Weteringschans
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinsengracht 510-1, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.1
Bodil Gerritsen
31-10-2025
Levendig

Het is hier ontzettend druk, wat voor- en nadelen heeft. Er is veel herrie en weinig regels daardoor. Maar er is ook veel gezelligheid en altijd wat te doen! Ik vind het jammer dat de buurtbewoners totaal niet betrokken zijn met elkaar. Dit zou het grootste verbeterpunt zijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Leidsebuurt-Noordoost

Inwoners1.115
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

151 binnen 5 km

AH to go
Leidsestraat 106 108
250m
Albert Heijn
Leidseplein 31
283m
SPAR
Stadhouderskade 24B
389m

Scholen

218 binnen 5 km

Barlaeus Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 806 leerlingen
201m
IKC De Kleine Reus
Basisonderwijs · 372 leerlingen
506m
Cornelis Vrijschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 243 leerlingen
579m

Veelgestelde vragen

Over Prinsengracht 510-1, Amsterdam

Is €1.995.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.995.000 is fors, maar past bij een appartement aan de Prinsengracht in Amsterdam. Het is een grachtenpand uit 1880 met 90 m² woonoppervlak. De prijs ligt aan de hoge kant, maar de locatie is uniek. Vergelijkbare appartementen in de buurt worden vaak voor lagere bedragen aangeboden, maar dit object heeft een exclusieve uitstraling.

Hoe is de buurt Leidsebuurt-Noordoost om in te wonen?

De buurt is zeer levendig en dichtbevolkt, met veel voorzieningen op loopafstand. Een bewoner noemt het 'ontzettend druk' met zowel herrie als gezelligheid. De bevolking is jong, met veel eenpersoonshuishoudens. Het is een stedelijke omgeving waar altijd wat te doen is, maar rust moet je elders zoeken.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. Het Barlaeus Gymnasium ligt op 201 meter, IKC De Kleine Reus op 506 meter en de Cornelis Vrijschool op 579 meter. Ook zijn er andere basisscholen in de omgeving. Het aanbod is ruim voor zowel basis- als voortgezet onderwijs.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,7 kilometer afstand. Dat is ongeveer een half uur lopen of een korte fietsrit. De bereikbaarheid per openbaar vervoer is verder goed met tram- en bushaltes in de buurt.

Wat is de stedelijkheidsgraad van deze buurt?

De buurt is zeer sterk stedelijk, met een omgevingsadressendichtheid van 9.487 adressen per vierkante kilometer. Dat betekent dat je midden in de stad woont, met alle voorzieningen en drukte van dien.

Zijn er parken in de buurt?

Ja, het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 400 meter afstand. Dat is ongeveer vijf minuten lopen. In de omgeving zijn ook andere groene plekken te vinden, zoals de grachten zelf.