Appartement te koop: Singel 299-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenSingel 299-2

Singel 299-2

Spuistraat-Zuid, Amsterdam

€ 1.850.000
Buurt Spuistraat-Zuid, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 221m²
302% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 257m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
51% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig grachtenpand aan de Singel

Dit appartement van 221 m² in een 17e-eeuws pand aan de Singel ademt historie en allure. Met een vraagprijs van €1.850.000 is het een forse investering, maar daarmee krijg je ook een van de grootste koopappartementen in de buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde koopwoning in de buurt is 55 m² en kost €499.000. Dit appartement is dus een stuk ruimer en prijziger. Het aanbod van appartementen in Amsterdam is divers, maar dit exemplaar springt eruit door zijn formaat en locatie.

De buurt Spuistraat-Zuid

De buurt Spuistraat-Zuid is een van de meest centrale stukjes Amsterdam. Het is er dichtbevolkt en stedelijk: de omgevingsadressendichtheid is maar liefst 10.182 adressen per km². De meeste woningen zijn appartementen, en de buurt telt relatief veel eenpersoonshuishoudens. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers. De buurt is levendig, met veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

De Singel is een van de mooiste grachten van Amsterdam. Doordeweeks haal je je brood bij de Jumbo op 257 meter of de Albert Heijn op 273 meter. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals de 14e Montessorischool De Jordaan (522 meter) en de Burght (828 meter). Ook het voortgezet onderwijs is dichtbij, met het Jordaan College op 449 meter. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, en deze woning zit er middenin.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Carla van den Brink B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.850.000
Prijs per m²€ 8.371
Woonoppervlakte221m²
Perceeloppervlakte147m²
Bouwjaar1650
BuurtSpuistraat-Zuid
WijkBurgwallen-Nieuwe Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Singel 299-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Spuistraat-Zuid

Inwoners810
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Spuistraat-Zuid

Woningvoorraad588
Gem. WOZ-waarde€ 543.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen83%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Jumbo
Wolvenstraat 32
257m
Albert Heijn
Nieuwezijds Voorburgwal 226
273m
AH to go
Rokin 36
301m

Scholen

219 binnen 5 km

Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
449m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
522m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
828m

Veelgestelde vragen

Over Singel 299-2, Amsterdam

Is €1.850.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €1.850.000 is fors hoger dan de gemiddelde koopwoning in de buurt (€499.000), maar dit appartement is met 221 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 55 m². De gemiddelde verkoopprijs per m² in de buurt is €9.073, wat voor dit appartement neerkomt op circa €8.371 per m². Dat is iets onder het buurtgemiddelde, maar de woning is wel een stuk exclusiever door zijn historische karakter en grachtenlocatie.

Hoe is de buurt Spuistraat-Zuid om in te wonen?

Spuistraat-Zuid is een zeer stedelijke buurt in het centrum van Amsterdam, met een hoge dichtheid aan voorzieningen. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. De buurt heeft een levendig karakter, maar ook een hoog aantal misdrijven (543 in de buurt). Het is een plek voor wie van stadse drukte houdt.

Wat is de staat van het onderhoud van een pand uit 1650?

Het bouwjaar 1650 betekent dat het pand historische kenmerken heeft, zoals hoge plafonds en authentieke details. In de buurt is 60% van de woningen gebouwd voor 1945, dus ervaring met oudere panden is er volop.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. Binnen 300 meter vind je supermarkten als Jumbo en Albert Heijn. Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de 14e Montessorischool De Jordaan (522 meter). Het treinstation ligt op 1,8 km, dus lopend of met de tram ben je er zo.

Hoe verhoudt de prijs per m² zich tot andere woningen in de buurt?

De vraagprijs per m² is ongeveer €8.371, terwijl het gemiddelde in de buurt €9.073 per m² is. Dat is iets lager, maar dit appartement is uitzonderlijk groot. De meeste koopwoningen in de buurt zijn rond de 55 m², dus dit is een zeldzaam groot aanbod.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 221 m² is er zeker ruimte voor een gezin, maar de buurt heeft relatief weinig gezinnen: slechts 45 huishoudens met kinderen. De scholen in de omgeving zijn goed bereikbaar, maar de buurt is vooral populair bij alleenstaanden en stellen.

Carla van den Brink B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 3 bronnen