Woning te koop: De Landmeter 20, Utrecht
Onder optie
KopenUtrechtZuidwestTranswijk-ZuidDe Landmeter 20

De Landmeter 20

Transwijk-Zuid, Utrecht

€ 427.500
Buurt Transwijk-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Transwijk-Zuid

Dit gloednieuwe appartement aan De Landmeter 20 in Utrecht is een voorbeeld van moderne stadsbouw. Met energielabel A+++ en een woonoppervlak van 58 m² is het een comfortabele en duurzame woning. De prijs van €427.500 is aan de hoge kant, maar past bij de nieuwbouwstatus en de ligging. Bekijk ook andere woningen in Utrecht voor een vergelijking.

De buurt Transwijk-Zuid

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner aan dat de buurt verandert: "De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC. Buurt wordt viezer, stinkt, buurt heeft geen burencontacten meer." Dit is een subjectieve ervaring, maar het geeft een beeld van de dynamiek. Meer over de buurt Transwijk-Zuid lees je op de buurtpagina.

Leven in de straat

In de ochtend loop je in vijf minuten naar basisschool OBS Maaspleinschool, om de hoek. Voor de dagelijkse boodschappen is Coop twee straten verder, en Albert Heijn op tien minuten lopen. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij, op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid voorzieningenniveau, met parken en restaurants binnen handbereik.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Brecheisen Makelaars Utrecht B.V. op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 427.500
Prijs per m²€ 7.371
Woonoppervlakte58m²
Perceeloppervlakte28642m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA+++
BuurtTranswijk-Zuid
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

De Landmeter 20, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.4
Edward
27-10-2025
erpaupering

De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC .buurt word viezer , stinkt , buut heeft geen buren contacten meer iedereen doet maar

Buurt statistieken

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Inwoners2.910
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Woningvoorraad2.119
Gem. WOZ-waarde€ 275.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

68 binnen 5 km

Coop
Rijnlaan 72A
704m
Albert Heijn
't Goylaan 66G
841m
Lidl
Vasco da Gamalaan 1-5
930m

Scholen

119 binnen 5 km

OBS Maaspleinschool
Basisonderwijs · 72 leerlingen
403m
STIP VSO Utrecht
Speciaal onderwijs · 249 leerlingen
512m
Al Hambra
Basisonderwijs · 316 leerlingen
544m

Veelgestelde vragen

Over De Landmeter 20, Utrecht

Welk energielabel heeft De Landmeter 20?

De woning aan De Landmeter 20 in Utrecht heeft energielabel A+++.

Is €427.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €427.500 ligt 66% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€257.000). Het appartement is echter nieuwbouw (2025) met energielabel A+++ en 58 m², terwijl het buurtgemiddelde 32 m² is. De prijs per m² is met €7.370 lager dan het buurtgemiddelde van €8.231. Of de prijs realistisch is, hangt af van je waardering voor nieuwbouw en energiezuinigheid.

Hoe duurzaam is dit appartement met energielabel A+++?

Energielabel A+++ is het hoogste label en betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit appartement uit 2025 voldoet aan de nieuwste isolatie- en installatienormen, wat resulteert in lage energiekosten. In de buurt heeft 90% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft A+ of hoger, dus dit appartement steekt er positief uit.

Wat is de sfeer in Transwijk-Zuid?

Transwijk-Zuid is een zeer stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. Een bewoner beschrijft veranderingen in de buurt, zoals een toename van allochtone gemeenschappen en statushouders, en minder sociale cohesie. De buurt heeft een hoog voorzieningenniveau, met scholen, supermarkten en parken op loopafstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool OBS Maaspleinschool ligt op 400 meter, en Al Hambra op 544 meter. Voor voortgezet onderwijs is STIP VSO Utrecht op 512 meter. Ook zijn er kinderdagverblijven dichtbij, zoals op 600 meter.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation ligt op 2,5 km afstand, wat ongeveer 30 minuten lopen is.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt werden woningen gemiddeld in 60 dagen verkocht. Dit is een indicatie van de marktdynamiek, maar de verkooptijd van dit specifieke appartement kan afwijken vanwege de nieuwbouwstatus en de hogere prijs.