Appartement te koop: Aelbrechtskade 135E, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenAelbrechtskade 135E

Aelbrechtskade 135E

Nieuwe Westen, Rotterdam

€ 250.000
Buurt Nieuwe Westen, RotterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 365m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
35% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met energielabel A in Rotterdam-West

Dit appartement aan de Aelbrechtskade 135E in Rotterdam is een opvallende vondst. Het is gebouwd in 1924, maar heeft een energielabel A, dat is uitzonderlijk zuinig voor een woning uit die tijd. Met 52 m² woonoppervlak is het compact, maar de ligging in de wijk Delfshaven maakt het aantrekkelijk. De vraagprijs van €250.000 is scherp, want dat ligt 45% onder de gemiddelde vraagprijs van appartementen in Rotterdam.

De buurt Nieuwe Westen

De buurt Nieuwe Westen is een levendige, multiculturele wijk. Op basis van vijf beoordelingen krijgt de buurt een 7,2. Een bewoner zegt: "Mijn buurt is van alle markten thuis." Een ander noemt het overdag veilig, maar 's avonds minder. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,9. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo, die om de hoek zit op 365 meter. Ook de Albert Heijn en Dirk zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er scholen dichtbij: CBS Mozaiek op 103 meter en de Valentijnschool op 272 meter. De gemeente Rotterdam biedt verder tal van voorzieningen, zoals een park of plantsoen op 400 meter.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Atta Makelaars en Funda. Het is een koopwoning met een scherpe prijs, dus het is goed om snel te kijken als je interesse hebt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 250.000
Prijs per m²€ 4.808
Woonoppervlakte52m²
Perceeloppervlakte174m²
Bouwjaar1924
EnergielabelA
BuurtNieuwe Westen
WijkDelfshaven
GemeenteRotterdam

Locatie

Aelbrechtskade 135E, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 5 bewoners

7.4
Nancy van Heck
07-01-2026
Mijn buurt is van alle markten thuis.

Ik woon zelf in een gehorige huis en hebt echgblasr van de buren. Waardoor ik op zoek naar een ander huis ben. Maar voor de rest is het hier wel een fijne buurt. Met vele nationaliteiten waar je met elkaar in 1 buurt woon. Er zijn vele activiteiten te doen voor alle leeftijden. En er is veel locaties met onderwijs in mijn buurt. Maar in mijn flat wonen er ook mensen die afval gewoon naar beneden gooien vanuit hun raam jammer genoeg. Waardoor er etensresten achter de huizen voor de bergingen en op de dak van de bergingen ligt.

7.3
Sandra
02-09-2025
Rustig buurt

Mijn buurt vind ik overdag veilig ,avond minder. Lopen veel asielzoekers, die de boel verzieken

7.0
Ton Rooster
09-12-2024
Mijn buurt

Afstandelijk, men leeft er maar toch ook weer niet

8.3
Ashish
06-09-2024
Goed

Niet slecht maar kan beter

6.1
D
04-06-2024
Onderweg naar verbetering

Het nieuwe westen is een leuke buurt maar met veel verbeterpunten. deze verbeterpunten worden al hard aan gewerkt en de situatie is in vergelijking met 5 jaar terug al veel beter.

Buurt statistieken

Gegevens uit Nieuwe Westen

Inwoners19.720
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Nieuwe Westen

Woningvoorraad8.612
Gem. WOZ-waarde€ 351.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

94 binnen 5 km

Jumbo
Schiedamseweg 62
365m
Albert Heijn
Mathenesserplein 76
592m
Dirk
Schiedamseweg 204
613m

Scholen

197 binnen 5 km

CBS Mozaiek
Basisonderwijs · 146 leerlingen
103m
MEX010 - Dé mavo voor Expressie
Voortgezet onderwijs · 191 leerlingen
106m
Valentijnschool
Basisonderwijs · 467 leerlingen
272m

Veelgestelde vragen

Over Aelbrechtskade 135E, Rotterdam

Welk energielabel heeft Aelbrechtskade 135E?

De woning aan Aelbrechtskade 135E in Rotterdam heeft energielabel A.

Is €250.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is aan de lage kant vergeleken met andere koopwoningen in de buurt. De gemiddelde vraagprijs in Nieuwe Westen is €451.741, en de mediaan ligt op €425.000. Dit appartement is met €250.000 dus 45% goedkoper. Wel is het oppervlak met 52 m² kleiner dan het buurtgemiddelde van 106 m². De prijs per m² is ongeveer €4.808, terwijl het gemiddelde in de buurt €4.388 per m² is. Dat is iets hoger, maar het energielabel A maakt het aantrekkelijk.

Hoe veilig is de buurt Nieuwe Westen?

Uit buurtreviews blijkt dat bewoners de buurt overdag als veilig ervaren, maar 's avonds minder. Een bewoner noemt dat er 'veel asielzoekers lopen die de boel verzieken'. Het totale aantal misdrijven in de buurt is 1.224, maar dat cijfer is niet per inwoner gecorrigeerd. De stedelijkheid is zeer hoog (mate 1), wat invloed kan hebben op de veiligheidsbeleving.

Wat is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 2,4 km afstand, dus dat is niet direct om de hoek. De omgevingsadressendichtheid is hoog (6.837), wat duidt op een stedelijk gebied met veel OV-mogelijkheden.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

In de gegevens wordt geen parkeergelegenheid genoemd. De buurt is zeer stedelijk, dus parkeren kan een uitdaging zijn. Het is aan te raden om ter plekke te kijken naar parkeermogelijkheden, zoals straatparkeren of eventuele vergunningen.

Wat is de staat van het onderhoud van dit appartement?

Het bouwjaar is 1924, maar het energielabel A suggereert dat er flink is geïnvesteerd in isolatie en verwarming. De woning heeft waarschijnlijk dubbel glas en goede isolatie. Of er ook ander onderhoud is gedaan, zoals aan de keuken of badkamer, is niet bekend. Vraag de verkoper om een onderhoudsrapport.

Hoeveel appartementen zijn er te koop in Nieuwe Westen?

Op dit moment staan er 58 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan een groot deel appartementen. De gemiddelde vraagprijs is €451.741, met een minimumprijs van €150.000 en een maximum van €1.050.000. De gemiddelde verkooptijd is 79 dagen, wat aangeeft dat de markt redelijk actief is.