Een benedenwoning aan de Apollolaan
Deze benedenwoning uit 1929 ligt aan de Apollolaan, een rustige weg in de Beethovenbuurt. Met 121 vierkante meter woonoppervlak volgens de makelaar is het een ruime woning, al is dat wel 25% kleiner dan het buurtgemiddelde van 161 vierkante meter. De vraagprijs van €1.425.000 ligt 22% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt, die op €1.836.667 staat. Daarmee is de prijs volgens de berekening scherp te noemen. Het is een van de appartementen in Amsterdam die nu te koop staan.
De woning zelf
De woning heeft vier kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. Het is een benedenwoning op de eerste woonlaag, verdeeld over twee woonlagen. De makelaar noemt voorzetramen, vloerisolatie en dubbel glas als isolatie, en de woning heeft een c.v.-ketel. De ligging wordt omschreven als aan een rustige weg, in een woonwijk, met vrij uitzicht en open ligging. De VvE-bijdrage is €24.300 per jaar.
Een rustige buurt met veel groen
De Beethovenbuurt telt zo'n 1.350 inwoners, waarvan bijna de helft alleen woont. Bewoners van de buurt Beethovenbuurt geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4, op basis van 258 beoordelingen. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden", maar wijst ook op de rommel bij de vuilcontainers. Een ander waardeert de voorzieningen: "Lots of amenities around, parks, shopping areas, bars, daycares etc."
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij Albert Heijn op 263 meter of Aldi op 519 meter. De 1e Montessorischool De Wielewaal zit op 110 meter, en het voortgezet onderwijs is met HLZ op 233 meter ook dichtbij. De huisarts zit op 632 meter, de apotheek op 303 meter. Tramhalte Gerrit van der Veenstr is op 285 meter met lijnen 5, 24, 25, N84 en N88. Treinstation Amsterdam Zuid ligt op 1,3 kilometer. Dit alles binnen de gemeente Amsterdam.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €1.016.000, vastgesteld op peildatum 2025-01-01. De vraagprijs ligt 40% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 29% gestegen, van €790.000 naar €1.016.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 61 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Wateroverlast bij hevige regen is laag, net als het overstromingsrisico nu en in 2050. Hittestress is gemiddeld, zowel nu als in 2050.
Bron
Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Koops Makelaardij Amsterdam op Vastgoed Nederland aangeboden.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Apollolaan 31, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De WOZ-waarde van deze woning is €1.016.000, vastgesteld op peildatum 2025-01-01. De vraagprijs van €1.425.000 ligt 40% boven die WOZ-waarde. De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 29% gestegen, van €790.000 naar €1.016.000.
Hoe is de woning ingedeeld?
Het is een benedenwoning op de eerste woonlaag, verdeeld over twee woonlagen. De woning heeft vier kamers, waaronder twee slaapkamers, en één badkamer. De makelaar noemt voorzetramen, vloerisolatie en dubbel glas als isolatie, en de woning heeft een c.v.-ketel. De inhoud is 573 kubieke meter.
Wat is de VvE-bijdrage?
De VvE-bijdrage is €24.300 per jaar. Dat bedrag staat in de advertentie van de makelaar. Het is een vast bedrag dat je betaalt voor het onderhoud van de gemeenschappelijke delen van het gebouw. De hoogte van de bijdrage kan per vereniging verschillen.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. De woning is gebouwd in 1929, vóór 1970, en het postcodegebied valt in een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden vóór 1970 is gebouwd.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Albert Heijn zit op 263 meter, Aldi op 519 meter. De 1e Montessorischool De Wielewaal is op 110 meter, en het voortgezet onderwijs zit met HLZ op 233 meter. De huisarts is op 632 meter, de apotheek op 303 meter. Tramhalte Gerrit van der Veenstr is op 285 meter met lijnen 5, 24, 25, N84 en N88. Treinstation Amsterdam Zuid ligt op 1,3 kilometer.
Hoe is de buurt Beethovenbuurt?
De Beethovenbuurt telt zo'n 1.350 inwoners, waarvan 49% alleen woont. Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4, op basis van 258 beoordelingen. Een bewoner noemt het "een hele fijne, rustige buurt met veel groen en geweldige bomen die verkoeling en ontspanning bieden", maar wijst ook op de rommel bij de vuilcontainers.
Wat is de geluidsbelasting bij deze woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 61 dB Lden, boven de geluidsnorm, volgens gegevens uit 2022. Spoorweglawaai is 33 dB Lden, niet boven de norm, en vliegverkeer 44 dB Lden, ook niet boven de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit de Atlas Leefomgeving.
Hoe is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel D. In de buurt heeft 25% van het koopaanbod een label D of lager, en 33,3% heeft label C. Het label zegt iets over de energieprestatie van de woning, maar niet over de bouwkundige staat. De makelaar noemt voorzetramen, vloerisolatie en dubbel glas als isolatie.





