Biesboschstraat 24-2
Scheldebuurt-Midden · 1078 MT Amsterdam
Een royale bovenwoning in de Scheldebuurt
Deze bovenwoning aan de Biesboschstraat 24-2 ligt in de Scheldebuurt-Midden, een buurt die door bewoners wordt omschreven als een dorp in de stad. Met een vraagprijs van 875.000 euro zat deze woning boven het gemiddelde van de appartementen in Amsterdam, maar de prijs per vierkante meter was met 6.119 euro juist lager dan het buurtgemiddelde van 8.871 euro. De woning is daarmee scherp geprijsd voor wat je ervoor krijgt. Deze woning staat sinds 28 oktober 2026 niet meer online.
Een woning met zes kamers en twee badkamers
De makelaar omschrijft dit als een bovenwoning op de tweede woonlaag, met zes kamers waaronder vier slaapkamers en twee badkamers. De woonoppervlakte was volgens de BAG-registratie 100 m², terwijl de makelaar 143 m² opgeeft. De woning heeft een balkon en is voorzien van dubbel glas. Het gaat om gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, afgekocht tot 30 juni 2052. De VvE-bijdrage is 285 euro per maand.
Een buurt met een dorps gevoel
Met 3.150 inwoners en relatief veel jonge gezinnen is dit een levendige buurt. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,29, gebaseerd op drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een gezellig dorpje, de meesten mensen kennen elkaar en zijn bezorgd om elkaar." Een ander noemt het "een prettige, rustige buurt, dicht bij de stad, uitvalswegen en groen". De buurt Scheldebuurt-Midden heeft een hoge stedelijkheidsgraad, met een omgevingsadressendichtheid van 8.604.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen kun je doen bij de Albert Heijn op 251 meter of de Coop op 296 meter, allebei om de hoek. Voor kinderen zijn er meerdere basisscholen binnen loopafstand, zoals de 15e montessorischool van Maas en Waal op 233 meter. De huisartsenpraktijk zit op 1,6 kilometer, maar de apotheek is dichtbij: BENU Apotheek Maas op 203 meter. De tramhalte Waalstraat met lijn 12 ligt op 164 meter, en treinstation Amsterdam RAI is op 1,1 kilometer. De gemeente Amsterdam biedt daarnaast ruime keuze aan winkels en uitgaansgelegenheden.
Risico-indicaties op adresniveau
De risicodata op dit adres zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. De geluidsbelasting van wegverkeer, spoor en vliegverkeer ligt niet boven de norm. Het funderingsrisico is gemiddeld, omdat het pand uit 1930 stamt en in een KCAF-aandachtsgebied ligt. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu gemiddeld maar neemt naar verwachting toe naar verhoogd in 2050.
Bron en aanbod
Toen de woning nog online stond, werd deze via twee kanalen aangeboden, waaronder Remko Bijvoet Makelaardij op Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Biesboschstraat 24-2, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van 875.000 euro lag boven de gemiddelde vraagprijs van 836.175 euro in de buurt, maar de woning was met 143 m² ook een stuk groter dan het buurtgemiddelde van 94 m². De prijs per vierkante meter was met 6.119 euro lager dan het gemiddelde van 8.871 euro per m² in de buurt. Daarmee was de prijs relatief gunstig voor de ruimte die je kreeg.
Hoe is de woning ingedeeld?
De makelaar omschrijft dit als een bovenwoning op de tweede woonlaag, met zes kamers waaronder vier slaapkamers en twee badkamers. De woning heeft een balkon en is verdeeld over twee woonlagen. De inhoud is 363 m³. De woonoppervlakte was volgens de BAG-registratie 100 m², terwijl de makelaar 143 m² opgeeft.
Hoe zit het met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1930, vóór 1970, en ligt in een KCAF-aandachtsgebied waar 100% van de panden in het postcodegebied vóór 1970 is gebouwd.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De Albert Heijn zit op 251 meter en de Coop op 296 meter, dus boodschappen zijn dichtbij. Er zijn meerdere basisscholen binnen loopafstand, waaronder de 15e montessorischool van Maas en Waal op 233 meter. De huisarts zit op 1,6 kilometer, maar de apotheek is op 203 meter. Tramhalte Waalstraat met lijn 12 ligt op 164 meter.
Hoe is de buurt om in te wonen?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,29, gebaseerd op drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Het is een gezellig dorpje, de meesten mensen kennen elkaar en zijn bezorgd om elkaar." Een ander noemt het "een prettige, rustige buurt, dicht bij de stad, uitvalswegen en groen". De buurt heeft 3.150 inwoners, waarvan 44% tussen de 25 en 45 jaar oud is.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
De woning heeft energielabel E. Dat is een van de minder zuinige labels, dus je kunt hoge stookkosten verwachten. De makelaar vermeldde dat de woning dubbel glas had, maar het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning. Het is een feitelijk gegeven, geen oordeel over de isolatie.
Is er een VvE en wat betaal ik maandelijks?
Ja, er is een VvE en de maandelijkse bijdrage is 285 euro. Deze bijdrage wordt gebruikt voor het onderhoud van het gemeenschappelijke deel van het gebouw. De woning is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, maar die is afgekocht tot 30 juni 2052, dus daar hoef je voorlopig geen extra kosten voor te rekenen.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
De tramhalte Waalstraat met lijn 12 ligt op 164 meter, en de halte Maasstraat met dezelfde lijn op 286 meter. Bij het Victorieplein op 489 meter stoppen meerdere lijnen, waaronder 4, 12, 23, 62, 245 en N84. Treinstation Amsterdam RAI is op 1,1 kilometer afstand.





