Vrijstaande woning te koop: Amsteldijk 316, Amsterdam
KopenAmsterdamVrijstaande woningenAmsteldijk 316

Amsteldijk 316

Amstelpark, Amsterdam

€ 6.400.000
Buurt Amstelpark, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 357m²
357m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor jonge gezinnen
33% van de bewoners is 0-15 jaar
AI-samenvatting

Een vrijstaand huis met een enorm perceel

Aan de Amsteldijk, in het groene Amstelpark, staat deze vrijstaande woning uit 1924. Met 357 m² woonoppervlak en een perceel van maar liefst 2300 m² biedt het een zeldzame combinatie van ruimte en rust, midden in Amsterdam. De woning heeft energielabel D, wat betekent dat er nog winst te behalen valt op het gebied van isolatie. Met een vraagprijs van €6.400.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar voor een vrijstaand huis met zoveel grond in Amsterdam is het marktconform. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Amsterdam.

De buurt Amstelpark

De buurt Amstelpark is een rustige, groene wijk met veel vrijstaande huizen en ruime percelen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een kleine, hechte gemeenschap zien: 15 inwoners, waarvan 5 huishoudens met kinderen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (2008 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving, maar het park en de ruime opzet geven een landelijk gevoel. Lees meer over de buurt Amstelpark.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij Dirk, op tien minuten lopen, of bij Jumbo twee straten verder. Voor de kinderen is de Amsterdam International Community School (AICS) om de hoek, op 600 meter. Ook basisschool Rosj Pina is op loopafstand, op 835 meter. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, maar hier geniet je van de rust van het park.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Mooi Makelaardij B.V. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 6.400.000
Prijs per m²€ 17.927
Woonoppervlakte357m²
Perceeloppervlakte2300m²
Bouwjaar1924
EnergielabelD
BuurtAmstelpark
WijkBuitenveldert-Oost
GemeenteAmsterdam

Locatie

Amsteldijk 316, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Amstelpark

Inwoners15
Mannen33%
Vrouwen33%

Supermarkten

129 binnen 5 km

Dirk
Europaboulevard 19
1019m
Jumbo
Kastelenstraat 70
1160m
AH XL
Gelderlandplein 47
1271m

Scholen

165 binnen 5 km

Amsterdam International Community School (AICS)
Basisonderwijs · 1040 leerlingen
605m
Amsterdam International Community School (AICS - S
Voortgezet onderwijs · 634 leerlingen
605m
Basisschool Rosj Pina
Basisonderwijs · 330 leerlingen
835m

Veelgestelde vragen

Over Amsteldijk 316, Amsterdam

Welk energielabel heeft Amsteldijk 316?

De woning aan Amsteldijk 316 in Amsterdam heeft energielabel D.

Is €6.400.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €6.400.000 is aan de hoge kant, maar gezien het unieke perceel van 2300 m² en de ligging in het groene Amstelpark is het marktconform. Vergelijkbare vrijstaande woningen met zoveel grond in Amsterdam zijn schaars. De prijs per m² is ongeveer €17.927, wat hoog is, maar de grondwaarde is hier bepalend.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,4 km afstand, ongeveer 30 minuten lopen. Bus- en tramhaltes zijn er wel in de buurt, maar specifieke lijnen worden niet genoemd. Een auto is hier praktisch.

Wat kun je verwachten van de energiekosten met label D?

Energielabel D betekent dat de woning matig geïsoleerd is. De stookkosten zullen hoger zijn dan bij een woning met label A of B. Exacte bedragen zijn niet te geven zonder verbruiksgegevens.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. De Amsterdam International Community School (AICS) voor basis- en voortgezet onderwijs ligt op 605 meter. Basisschool Rosj Pina is op 835 meter. Ook zijn er scholen voor speciaal onderwijs in de buurt, zoals HKC De Wereldboom op 844 meter.

Hoe is de veiligheid in de buurt Amstelpark?

In de buurt zijn in totaal 89 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een stedelijke omgeving. De buurt is rustig en groen, met veel gezinnen. Het park en de ruime opzet dragen bij aan een veilig gevoel.

Wat voor type woning is dit precies?

Het is een vrijstaande woning uit 1924 met een woonoppervlak van 357 m² en een perceel van 2300 m². Het energielabel is D. De woning heeft een klassieke uitstraling en biedt veel ruimte, zowel binnen als buiten. Het is een van de weinige vrijstaande huizen in Amsterdam met zoveel grond.

Mooi Makelaardij B.V.
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.