Appartement te koop: Nicolaas Maesstraat 109-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenNicolaas Maesstraat 109-2

Nicolaas Maesstraat 109-2

Hondecoeterbuurt, Amsterdam

€ 2.450.000
Buurt Hondecoeterbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 246m²
81% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 324m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Hondecoeterbuurt

Dit appartement aan de Nicolaas Maesstraat ademt de sfeer van het Amsterdamse Museumkwartier: hoge plafonds, royale kamers en klassieke details uit 1910. Met 246 m² woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in Amsterdam. De vraagprijs van €2.450.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste van zulke ruime woningen in deze buurt.

De Hondecoeterbuurt

De buurt Hondecoeterbuurt is een stedelijke oase met veel groen en culturele voorzieningen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (7199 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een gemengde bevolking zien: veel eenpersoonshuishoudens (540) en huishoudens met kinderen (255). De buurt is populair vanwege de nabijheid van het Museumplein en de Vondelpark.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij Albert Heijn om de hoek (324 m) of loop je naar de Coop (768 m) voor de boodschappen. Kinderen gaan naar de Hildebrand Van Loonschool (101 m) of de Nicolaas Maes (118 m), beide op loopafstand. Voor het voortgezet onderwijs zijn het Sweelinck College (241 m) en Fons Vitae Lyceum (249 m) dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot bibliotheken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Keizerskroon Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.450.000
Prijs per m²€ 9.959
Woonoppervlakte246m²
Perceeloppervlakte190m²
Bouwjaar1910
EnergielabelD
BuurtHondecoeterbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Nicolaas Maesstraat 109-2, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Hondecoeterbuurt

Inwoners2.040
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Hondecoeterbuurt

Woningvoorraad1.085
Gem. WOZ-waarde€ 1.094.000
Koopwoningen38%
Huurwoningen62%

Supermarkten

157 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
324m
Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
591m
Albert Heijn
Gerrit van der Veenstr 57
604m

Scholen

197 binnen 5 km

Hildebrand Van Loonschool
Basisonderwijs · 232 leerlingen
101m
Nicolaas Maes
Basisonderwijs · 367 leerlingen
118m
Sweelinck College
Voortgezet onderwijs · 353 leerlingen
241m

Veelgestelde vragen

Over Nicolaas Maesstraat 109-2, Amsterdam

Welk energielabel heeft Nicolaas Maesstraat 109-2?

De woning aan Nicolaas Maesstraat 109-2 in Amsterdam heeft energielabel D.

Is €2.450.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €2.450.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de Hondecoeterbuurt (€1.521.667) en ver boven de mediaan (€1.075.000). Maar met 246 m² is dit appartement veel groter dan het buurtgemiddelde van 98 m². De prijs per m² (€9.959) is lager dan het gemiddelde van €10.844 per m² in de buurt. Het is een uniek object, dus de prijs is marktconform voor deze schaal.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2 km afstand. Dat is een flink eind lopen, maar er zijn bus- en tramhaltes in de buurt. De exacte lijnen worden niet genoemd, maar in Amsterdam is het OV-netwerk uitgebreid. Voor dagelijks woon-werkverkeer is een fiets of auto handig.

Wat zegt het energielabel D over de stookkosten?

Energielabel D is gemiddeld voor een woning uit 1910. Het betekent dat de isolatie niet optimaal is, maar ook niet slecht. Je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een modern appartement met label A. In de buurt heeft 100% van de woningen label D of lager, dus het is normaal voor deze bouwperiode.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in de Hondecoeterbuurt?

Op dit moment staan er slechts 2 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan dit appartement er één is. Dat is erg weinig. In de afgelopen periode zijn er 18 woningen verkocht, met een gemiddelde verkooptijd van 36 dagen. De markt is dus krap, maar er is wel doorstroming.

Hoe veilig is de Hondecoeterbuurt?

In de buurt zijn 127 misdrijven geregistreerd. Dat aantal zegt niet alles, want het hangt af van de periode en het type misdrijf. Het is een stedelijke buurt met veel voorzieningen en een actieve gemeenschap. Voor specifieke veiligheidscijfers kun je de politiegegevens raadplegen.

Wat voor type woningen staan er in de straat?