Appartement te koop: Wouwermanstraat 19H, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenWouwermanstraat 19H

Wouwermanstraat 19H

Hondecoeterbuurt, Amsterdam

€ 3.275.000
Buurt Hondecoeterbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 194m²
43% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 237m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statig appartement in de Hondecoeterbuurt

Dit appartement aan de Wouwermanstraat ademt de sfeer van het klassieke Amsterdam. Met 194 m² woonoppervlak is het een flinke woning, gebouwd in 1909 en gelegen in een van de meest gewilde buurten van de stad. De prijs van €3.275.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit appartement is ook bijna twee keer zo groot als het buurtgemiddelde.

De Hondecoeterbuurt

De buurt Hondecoeterbuurt is een rustige, groene oase in het Museumkwartier. Het is een dichtbevolkte buurt met veel bewoners tussen de 25 en 45 jaar. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat typerend is voor een zeer stedelijk gebied.

Leven in de straat

In de ochtend haal je snel een vers broodje bij de Albert Heijn om de hoek (op 237 meter). Voor de kinderen is de Hildebrand Van Loonschool op 96 meter lopen. Ook het Sweelinck College en de Nicolaas Maes-school zijn dichtbij. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen die je maar kunt wensen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 3.275.000
Prijs per m²€ 16.881
Woonoppervlakte194m²
Perceeloppervlakte159m²
Bouwjaar1909
BuurtHondecoeterbuurt
WijkMuseumkwartier
GemeenteAmsterdam

Locatie

Wouwermanstraat 19H, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Hondecoeterbuurt

Inwoners2.040
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Hondecoeterbuurt

Woningvoorraad1.085
Gem. WOZ-waarde€ 1.094.000
Koopwoningen38%
Huurwoningen62%

Supermarkten

157 binnen 5 km

Albert Heijn
Van Baerlestraat 33A
237m
Albert Heijn
Johannes Verhulststraat 149
646m
Albert Heijn
Gerrit van der Veenstr 57
688m

Scholen

204 binnen 5 km

Hildebrand Van Loonschool
Basisonderwijs · 232 leerlingen
96m
Sweelinck College
Voortgezet onderwijs · 353 leerlingen
177m
Nicolaas Maes
Basisonderwijs · 367 leerlingen
191m

Veelgestelde vragen

Over Wouwermanstraat 19H, Amsterdam

Is €3.275.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €3.275.000 is fors hoger dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€1.521.667) en ook boven de gemiddelde vraagprijs van €1.075.000. Maar dit appartement is met 194 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 98 m². De prijs per vierkante meter (€16.881) ligt boven het buurtgemiddelde van €10.844, wat deels te verklaren is door de royale oppervlakte en de gewilde locatie.

Hoe is de Hondecoeterbuurt om in te wonen?

De Hondecoeterbuurt is een stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen relatief veel 25- tot 45-jarigen en eenpersoonshuishoudens. De buurt heeft een hoge bevolkingsdichtheid en is zeer stedelijk (stedelijkheidsklasse 1). Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers wijzen op een levendige, centraal gelegen wijk.