Een studio in het hart van Leiden
Deze studio aan de Langegracht 69M ligt midden in de historische binnenstad van Leiden, in de buurt Noordvest. Met een vraagprijs van €300.000 zit je hier 43% onder de gemiddelde vraagprijs van €523.333 voor studios in Leiden. Het is een compacte woning op de tweede verdieping van een appartementencomplex uit 1975, met energielabel A.
De woning zelf
De studio heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en een badkamer. Het woonoppervlak is volgens de makelaar 38 m², terwijl de BAG-registratie 39 m² aangeeft. De woning heeft dubbel glas en muurisolatie, wordt verwarmd via blokverwarming en is in volle eigendom. De VvE-bijdrage is €306,69 per maand. Het appartement ligt in het centrum, wat volgens de makelaar een pluspunt is.
Noordvest: levendig en centraal
Met 1.685 inwoners en veel eenpersoonshuishoudens (70%) is dit een levendige buurt. Bewoners van de wijk Binnenstad-Noord geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,61. Een bewoner zegt: "Alles is dichtbij, supermarkt, apotheek en huisarts, en de ondergrondse vuilnisbakken zijn erg fijn." Een ander noemt het "een gezellige buurt voor studenten" en voelt zich niet onveilig. De buurt Noordvest heeft veel studenten, wat zorgt voor reuring maar ook voor geluid.
Voorzieningen en bereikbaarheid
Om de hoek vind je Dirk op 294 meter en Albert Heijn op 343 meter. Basisschool De Pionier is twee straten verder, op 280 meter. De huisarts zit op 573 meter en de Haven Apotheek op 564 meter. Buslijn 45, 56, 400, 401 en N40 stopt bij halte Pelikaan op 224 meter. Leiden Centraal is op 981 meter lopen. De gemeente Leiden heeft verder alles wat je nodig hebt.
WOZ en risico-indicaties
De WOZ-waarde is €271.000 (peildatum 2025-01-01), en de vraagprijs ligt 11% boven de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 50% gestegen, van €181.000 naar €271.000. Wat betreft risico's: het funderingsrisico is laag, maar 77% van de panden in dit postcodegebied is gebouwd vóór 1970. De geluidsbelasting van wegverkeer is 60 dB, boven de norm. Overstromingsrisico is laag, hittestress is gemiddeld. Dit zijn gebiedsindicaties, geen inspectie van deze woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder RE/MAX en Funda.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Langegracht 69M, Leiden
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €300.000 ligt 11% boven de WOZ-waarde van €271.000 (peildatum 2025-01-01). De WOZ-waarde is de gemeentelijke taxatie en geen actuele marktwaarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 50% gestegen, van €181.000 naar €271.000. De prijs per m² is €7.895 op basis van de makelaarsopgave van 38 m².
Wat is de indeling van deze studio?
Het appartement heeft 2 kamers, waarvan 1 slaapkamer, en 1 badkamer. Het ligt op de tweede verdieping en heeft één woonlaag. De inhoud is 124 m³. Volgens de makelaar is het woonoppervlak 38 m², terwijl de BAG-registratie 39 m² aangeeft. De woning heeft dubbel glas en muurisolatie en wordt verwarmd via blokverwarming.
Wat is de VvE-bijdrage en wat houdt dat in?
De VvE-bijdrage is €306,69 per maand. Dit is een bijdrage voor het onderhoud van het gemeenschappelijke deel van het appartementencomplex. De woning is in volle eigendom, wat betekent dat je geen erfpacht hebt. De VvE-bijdrage staat vermeld in de advertentie en is een vast bedrag per maand.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico voor dit adres is laag, volgens openbare risicodata. Wel is 77% van de panden in dit postcodegebied gebouwd vóór 1970, wat een KCAF-aandachtsgebied is. Dit is een indicatie op gebiedsniveau en geen inspectie van deze specifieke woning. Het bouwjaar van dit appartement is 1975.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je supermarkten als Dirk (294 m), Albert Heijn (343 m) en SPAR (361 m). Basisschool De Pionier zit op 280 meter. De huisarts is op 573 meter en de Haven Apotheek op 564 meter. Het Leids Universitair Medisch Centrum ligt op 1.284 meter. Er zijn meerdere bushaltes in de buurt, waaronder Leiden, Pelikaan met lijnen 45, 56, 400, 401 en N40.
Hoe is de buurt Noordvest om in te wonen?
Noordvest is een levendige buurt in de binnenstad van Leiden met 1.685 inwoners, waarvan 70% eenpersoonshuishoudens. Bewoners van de wijk Binnenstad-Noord geven gemiddeld een 7,61. Een bewoner zegt: "Alles is dichtbij, supermarkt, apotheek en huisarts, en de ondergrondse vuilnisbakken zijn erg fijn." Een ander noemt het "een gezellige buurt voor studenten" en voelt zich niet onveilig. Er is wel vaak geluid door studenten en feestgangers.
Wat is de geluidsbelasting op dit adres?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 60 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt (peiljaar 2022). Spoorweglawaai is 32 dB, vliegverkeer 42 dB en industrie 49 dB, allemaal onder de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit openbare data, geen metingen aan deze woning. De woning ligt in het centrum, waar meer verkeersgeluid te verwachten is.
Hoeveel kost deze studio per vierkante meter?
De prijs per m² is €7.895, berekend op basis van de makelaarsopgave van 38 m². Ter vergelijking: het buurtgemiddelde voor koopwoningen is €6.850 per m². De woonoppervlakte is 50% kleiner dan het buurtgemiddelde van 76 m². De vraagprijs van €300.000 ligt 43% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €523.333.
Is er een treinstation in de buurt?
Leiden Centraal ligt op 981 meter lopen, ongeveer tien minuten. Daarnaast zijn er meerdere bushaltes op loopafstand, waaronder Leiden, Pelikaan (224 m) met lijnen 45, 56, 400, 401 en N40, en Leiden, Houtmarkt (280 m) met lijn 56. Het station is dus goed bereikbaar te voet of met de bus.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel is A, een zuinig label. De woning heeft volgens de makelaar dubbel glas en muurisolatie. Het label zegt iets over de energiezuinigheid van de woning, maar niet over de bouwkundige staat. De verwarming gaat via blokverwarming. In de buurt heeft 9,1% van de koopwoningen energielabel A.





