Een ruime begane grond in de Scheldebuurt
Dit appartement op de begane grond ligt in de Scheldebuurt-West, een buurt die door bewoners wordt omschreven als een dorp in de stad. Met 4 kamers en 3 slaapkamers is het een flinke woning voor een gezin of voor wie graag ruimte heeft. De vraagprijs van €645.000 is scherp, want dat ligt 31% onder de gemiddelde vraagprijs van €933.109 voor appartementen in Amsterdam.
De woning zelf
De woning heeft 4 kamers, waarvan 3 slaapkamers, en één badkamer. Het appartement is gelegen op de begane grond en heeft een inhoud van 260 m³. Volgens de makelaar is er een achtertuin van 150 m², die eigendom is van de vereniging van eigenaren. De woning wordt verwarmd met een cv-ketel en is in gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, met een einddatum van 30-09-2056 en een jaarlijkse bijdrage van €801,53. De VvE-bijdrage is €150,22 per maand. De oppervlakte verschilt per bron: volgens de BAG-registratie is het woonoppervlak 73 m², de makelaar geeft 77 m² op.
Een dorp in de stad
Met ruim 4.300 inwoners is dit een levendige buurt, waar veel jonge mensen tussen de 25 en 45 jaar wonen. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,29, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Prettig wonen in deze buurt. Voornamelijk bestemmingsverkeer waardoor de drukte enorm mee valt. Voelt als een dorp in de stad." Een ander noemt het "een gezellig dorpje, de meesten mensen kennen elkaar en zijn bezorgd om elkaar." De buurt Scheldebuurt-West heeft een hoog aandeel koopwoningen van 32%.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen zijn dichtbij: de Coop ligt op 252 meter, de Dirk op 313 meter en een Albert Heijn op 435 meter. Voor schoolgaande kinderen is de Basisschool Anne Frank 6e Montessori-School op 204 meter, en de 15e montessorischool van Maas en Waal op 390 meter. De apotheek zit om de hoek op 108 meter, de huisarts op 1,8 kilometer. Tramhalte Maasstraat is op 118 meter met lijnen 4, 23, 245 en N84, en metrolijn 52 vertrekt vanaf het Europaplein op 335 meter. Treinstation Amsterdam RAI ligt op 687 meter. De gemeente Amsterdam heeft verder alle stedelijke voorzieningen.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €670.000, vastgesteld op 1 januari 2025. De vraagprijs ligt 4% onder de WOZ-waarde. Tussen 2020 en 2025 is de WOZ-waarde met 35% gestegen, van €498.000 naar €670.000. Wat betreft risico-indicaties op adresniveau: de geluidsbelasting van wegverkeer is 55 dB Lden, boven de geluidsnorm. Het funderingsrisico is gemiddeld, omdat het gebouw vóór 1970 is gebouwd. Het overstromingsrisico is laag, zowel nu als in 2050, en wateroverlast bij hevige regen is laag. Hittestress is nu gemiddeld en in 2050 verhoogd. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Amstelhoven Makelaars.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Uiterwaardenstraat 324, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €645.000 ligt 4% onder de WOZ-waarde van €670.000, die is vastgesteld op 1 januari 2025. Dat betekent dat de vraagprijs lager is dan de gemeentelijke taxatie. De WOZ-waarde is echter geen actuele marktwaarde, maar een officiële taxatie op een peildatum. De woning is dus relatief scherp geprijsd ten opzichte van de WOZ.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft 4 kamers, waarvan 3 slaapkamers, en één badkamer. De woning ligt op de begane grond en heeft een inhoud van 260 m³. Volgens de makelaar is er een achtertuin van 150 m², die eigendom is van de vereniging van eigenaren. De oppervlakte verschilt per bron: de BAG-registratie geeft 73 m² woonoppervlak, de makelaar 77 m².
Hoe zit het met de erfpacht en de VvE-bijdrage?
De woning is in gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, met een einddatum van 30 september 2056. De jaarlijkse erfpachtcanon is €801,53. Daarnaast betaal je een maandelijkse VvE-bijdrage van €150,22. De achtertuin van 150 m² is eigendom van de vereniging van eigenaren, dus het onderhoud daarvan loopt via de VvE.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het energielabel is C. Dat is een gemiddeld label, dus je kunt redelijke stookkosten verwachten, maar niet extreem hoog of laag. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie. De woning heeft een cv-ketel als verwarming. In de buurt heeft 26,9% van de koopwoningen energielabel C.
Hoe is het wonen in de Scheldebuurt-West?
Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 8,29, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Prettig wonen in deze buurt. Voornamelijk bestemmingsverkeer waardoor de drukte enorm mee valt. Voelt als een dorp in de stad." Een ander noemt het "een gezellig dorpje, de meesten mensen kennen elkaar en zijn bezorgd om elkaar." De buurt heeft veel jonge inwoners tussen 25 en 45 jaar.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
De dagelijkse boodschappen zijn dichtbij: de Coop ligt op 252 meter, de Dirk op 313 meter en een Albert Heijn op 435 meter. De apotheek zit op 108 meter, de huisarts op 1,8 kilometer. Voor kinderen zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, waaronder de Basisschool Anne Frank op 204 meter. Tramhalte Maasstraat is op 118 meter met lijnen 4, 23, 245 en N84.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
De woning is goed bereikbaar met het OV. Tramhalte Maasstraat ligt op 118 meter en heeft lijnen 4, 23, 245 en N84. Metrostation Europaplein is op 335 meter, waar metrolijn 52 stopt. Treinstation Amsterdam RAI ligt op 687 meter. Daarmee zijn zowel de binnenstad als de rest van de regio goed bereikbaar.
Wat is het funderingsrisico van deze woning?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit komt doordat het gebouw vóór 1970 is gebouwd, namelijk in 1935. Het is een indicatie op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning. Het betekent dat er een gemiddelde kans is op funderingsproblemen, maar dat zegt niets over de daadwerkelijke staat van deze woning.
Hoe is de geluidssituatie rondom de woning?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 55 dB Lden, wat boven de geluidsnorm ligt. De geluidsbelasting van spoorweglawaai is 35 dB Lden en van vliegverkeer 44 dB Lden, beide onder de norm. Dit zijn indicaties op adresniveau uit openbare data, geen metingen ter plaatse. Het kan zijn dat je in de woning zelf weinig last hebt van het verkeer.
Waarom staat er geen tuin bij de woning in de advertentie?
De makelaar vermeldt wel een achtertuin van 150 m², maar die is eigendom van de vereniging van eigenaren. Dat betekent dat de tuin niet privé is, maar gemeenschappelijk. De VvE-bijdrage van €150,22 per maand dekt het onderhoud van de tuin. Het is een bijzondere constructie die niet in elke advertentie duidelijk wordt uitgelegd.





