Tussenwoning te koop: Bloemstraat 154, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenBloemstraat 154

Bloemstraat 154

Bloemgrachtbuurt, Amsterdam

€ 2.495.000
Buurt Bloemgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 303m²
252% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 240m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een monumentaal grachtenpand in hartje Jordaan

Deze tussenwoning aan de Bloemstraat is een zeldzaam groot pand in de Amsterdamse Jordaan. Met 303 m² woonoppervlak en energielabel A+ combineert het historische charme met moderne zuinigheid. De vraagprijs van €2.495.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de uitzonderlijke omvang en het hoge energielabel. Bekijk ook andere tussenwoningen in Amsterdam voor vergelijkbaar aanbod.

De Bloemgrachtbuurt: levendig en centraal

De buurt Bloemgrachtbuurt is een van de meest gewilde delen van de Jordaan. Met 3.020 inwoners op een dichtbebouwde oppervlakte is het er druk, maar de sfeer is gemoedelijk. De meeste woningen zijn voor de Tweede Wereldoorlog gebouwd, wat de buurt haar karakteristieke uitstraling geeft. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze straat.

Dagelijks leven om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar Dirk, of vijf minuten naar Albert Heijn. Basisschool Dr. Rijk Kramer zit om de hoek, en het Cartesius Lyceum is tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot culturele instellingen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Brummer Makelaars o.g. op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.495.000
Prijs per m²€ 8.234
Woonoppervlakte303m²
Perceeloppervlakte120m²
Bouwjaar1902
EnergielabelA+
BuurtBloemgrachtbuurt
WijkJordaan
GemeenteAmsterdam

Locatie

Bloemstraat 154, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Inwoners3.020
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Bloemgrachtbuurt

Woningvoorraad1.980
Gem. WOZ-waarde€ 647.000
Koopwoningen32%
Huurwoningen67%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Dirk
2e Hugo de Grootstraat 43
240m
Albert Heijn
Frederik Hendrikstraat 81
390m
Albert Heijn
Westermarkt 21
398m

Scholen

216 binnen 5 km

Basisschool Dr. Rijk Kramer
Basisonderwijs · 361 leerlingen
290m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
379m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
433m

Veelgestelde vragen

Over Bloemstraat 154, Amsterdam

Welk energielabel heeft Bloemstraat 154?

De woning aan Bloemstraat 154 in Amsterdam heeft energielabel A+.

Is de prijs van €2.495.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt 226% boven het buurtgemiddelde van €765.625, maar dat is te verklaren door de uitzonderlijke grootte: 303 m² tegenover een gemiddelde van 86 m² in de buurt. Ook het energielabel A+ is uniek in de Bloemgrachtbuurt. De prijs per m² is met ongeveer €8.235 wel hoger dan het buurtgemiddelde van €8.922, maar dat is logisch voor een monumentaal pand in de Jordaan.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,3 km afstand, dus op loopafstand. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (12.037 adressen per km²), wat duidt op een uitstekende ontsluiting.

Wat voor onderhoud vraagt een pand uit 1902?

Het bouwjaar 1902 betekent dat het pand historische elementen heeft, zoals houten balken en mogelijk enkelsteens muren. Het energielabel A+ is echter zeer goed, wat wijst op goede isolatie en moderne installaties. De makelaar kan hier meer over vertellen.

Hoe veilig is de Bloemgrachtbuurt?

In de buurt zijn 228 misdrijven geregistreerd, wat voor een dichtbevolkt stadsdeel als de Jordaan relatief laag is. Het gaat vooral om fietsendiefstal en zakkenrollerij, zoals in veel Amsterdamse centrumwijken. De buurt wordt als veilig ervaren, maar je moet wel alert zijn op drukte.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De Bloemgrachtbuurt ligt in het centrum van Amsterdam, waar parkeren schaars en duur is. De straat heeft waarschijnlijk betaald parkeren en een vergunningstelsel. In de gegevens wordt geen parkeergelegenheid genoemd, dus je kunt het beste bij de makelaar informeren naar de specifieke situatie.

Wat is de sfeer in de buurt?

De buurt heeft een mix van bewoners: veel eenpersoonshuishoudens (1.290) en relatief weinig gezinnen met kinderen (260). De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5. Er zijn veel restaurants en cafés op loopafstand, en de Jordaan staat bekend om zijn levendige, creatieve sfeer. Het is een populaire buurt onder zowel Amsterdammers als expats.