Een energiezuinig appartement in Amsterdam-Zuidoost
Dit appartement aan de Hogehilweg ligt in Amstel III deel A/B-Noord, een buurt die volop in ontwikkeling is. Met een vraagprijs van € 563.500 zit je hier scherp geprijsd ten opzichte van het buurtgemiddelde van € 636.962. Het is een van de appartementen in Amsterdam die nu te koop staan. De woning heeft energielabel A++, een zuinig label, en is volledig geïsoleerd.
Een woning met vloerverwarming en warmteterugwinning
Het appartement van 87 vierkante meter (volgens de makelaar; de BAG-registratie komt op 88 m²) heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers en één badkamer. Je woont op de derde woonlaag van het gebouw. De woning is volledig geïsoleerd en heeft door de hele woning vloerverwarming met een warmteterugwininstallatie. Het is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht, € 1.155 per jaar. De advertentie vermeldt geen bouwjaar, daardoor is niet te zeggen hoe oud het pand is.
Een buurt in beweging
Met ruim 1.100 inwoners is dit een jonge buurt: bijna twee derde is tussen de 25 en 45 jaar. Bewoners van de buurt Amstel III deel A/B-Noord geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4. Een bewoner noemt het "calm, green and evolving" en zegt dat de buurt de afgelopen jaren veel is veranderd, met meer opties voor entertainment en horeca. Een ander waardeert de rust en het groen, maar stoort zich aan de rommel bij de vuilcontainers.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De dagelijkse boodschappen doe je bij de AH to go op 645 meter of de Lidl op 884 meter. Basisschool IKC Metropool zit op 36 meter, en de Apotheek Hondsrugpark is om de hoek op 208 meter. De huisartsenpraktijk zit in Gezondheidscentrum Holendrecht, op 1,3 kilometer. Buslijn 120 en 326 stoppen op 165 meter bij halte Karspeldreef, en treinstation Amsterdam Bijlmer ArenA ligt op 645 meter. De gemeente Amsterdam biedt met het AMC ook een ziekenhuis op 1,5 kilometer.
Risico-indicaties op adresniveau
Wel zijn er openbare risicodata op adresniveau, die indicaties op gebiedsniveau geven en geen inspectie van deze woning. De geluidsbelasting van wegverkeer ligt op 51 dB, boven de norm; spoor-, vlieg- en industriegeluid blijven onder de norm. Het funderingsrisico is laag, al is de bodem veen en daarmee gevoelig voor zetting. Bij hevige regen is de kans op wateroverlast verhoogd, en het overstromingsrisico is nu en in 2050 gemiddeld. Hittestress is nu gemiddeld, maar neemt naar verwachting toe naar verhoogd in 2050.
Aanbod en bron
Op het moment van schrijven wordt de woning via twee kanalen aangeboden, waaronder Eefje Voogd Makelaardij.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Energie
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Veelgestelde vragen
Over Hogehilweg 12B18, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot andere woningen in de buurt?
De vraagprijs van € 563.500 ligt 12 procent onder het gemiddelde van € 636.962 voor koopwoningen in Amstel III deel A/B-Noord. Per vierkante meter is de prijs met € 6.477 ook lager dan het buurtgemiddelde van € 6.903. Het prijsverschil is al voorberekend, dus je hoeft zelf niets na te rekenen.
Wat is de indeling van dit appartement?
Het appartement heeft drie kamers, waaronder twee slaapkamers en één badkamer. De woonoppervlakte is volgens de makelaar 87 vierkante meter, terwijl de BAG-registratie op 88 m² komt. De woning ligt op de derde woonlaag en heeft een inhoud van 205 kubieke meter. Er is één woonlaag.
Waarom staat er geen bouwjaar in de advertentie?
De makelaar heeft het bouwjaar niet gepubliceerd in de advertentie. Daardoor is niet te zeggen hoe oud het pand is. Het adres zelf is wel volledig, dus de locatie- en buurtgegevens kloppen. Het bouwjaar staat niet in de advertentie.
Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?
Het appartement heeft energielabel A++, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage energiekosten kunt verwachten. De woning is volledig geïsoleerd en heeft vloerverwarming met een warmteterugwininstallatie. Het label zegt niets over de bouwkundige staat, maar wel over de energiezuinigheid.
Hoe zit het met de erfpacht?
De woning is gemeentelijk eigendom belast met erfpacht. De jaarlijkse erfpachtcanon bedraagt € 1.155. Dat is een vast bedrag per jaar dat je bovenop de koopsom betaalt.
Hoe is het wonen in Amstel III deel A/B-Noord?
Bewoners van de gemeente Amsterdam geven hun leefomgeving gemiddeld een 7,4. Een bewoner noemt de buurt "calm, green and evolving" en zegt dat er veel voorzieningen zijn, zoals parken, winkelgebieden en bars. Een ander waardeert de rust en het groen, maar stoort zich aan de rommel bij de vuilcontainers. De buurt heeft veel jonge bewoners tussen 25 en 45 jaar.
Welke voorzieningen zijn er in de buurt?
Op loopafstand vind je basisschool IKC Metropool op 36 meter en de Apotheek Hondsrugpark op 208 meter. De dichtstbijzijnde supermarkten zijn de AH to go op 645 meter en de Lidl op 884 meter. De huisartsenpraktijk zit in Gezondheidscentrum Holendrecht op 1,3 kilometer. Treinstation Amsterdam Bijlmer ArenA ligt op 645 meter.
Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?
Buslijn 120 en 326 stoppen op 165 meter bij halte Amsterdam, Karspeldreef. Ook halte Gebouw Atlas is dichtbij, op 167 meter, met nachtbus N85. Treinstation Amsterdam Bijlmer ArenA ligt op 645 meter.
Zijn er risico's op het gebied van geluid of fundering?
De geluidsbelasting van wegverkeer ligt op 51 dB, boven de norm. Spoor-, vlieg- en industriegeluid blijven onder de norm. Het funderingsrisico is laag, maar de bodem is veen en daarmee gevoelig voor zetting. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen inspectie van deze specifieke woning.
Hoe zit het met wateroverlast en hittestress?
Bij hevige regen is de kans op wateroverlast verhoogd. Het overstromingsrisico is nu en in 2050 gemiddeld. Hittestress is nu gemiddeld, maar neemt naar verwachting toe naar verhoogd in 2050. Dit zijn gebiedsindicaties op basis van openbare data, geen oordeel over deze woning.





