Appartement te koop: Oudezijds Voorburgwal 153A, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenOudezijds Voorburgwal 153A

Oudezijds Voorburgwal 153A

Burgwallen-Oost, Amsterdam

€ 1.895.000
Buurt Burgwallen-Oost, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 267m²
170% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 145m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
48% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit appartement aan de Oudezijds Voorburgwal ademt historie. Met 267 m² woonoppervlak in een pand uit 1753 is het een zeldzaam groot stadshuis in de Amsterdamse binnenstad. De vraagprijs van €1.895.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager, maar dit object is uitzonderlijk ruim.

Buurt Burgwallen-Oost

De buurt Burgwallen-Oost is het historische hart van Amsterdam, met de Wallen, het Rokin en de Dam. Het is een levendige, dichtbevolkte buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een hoog voorzieningenniveau. De omgevingsadressendichtheid is met 7670 adressen per km² extreem hoog. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de sfeer is die van een bruisend centrum.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je om de hoek bij Dirk (145 m) of SPAR (190 m). Voor de kinderen is er de St. Antoniusschool op 361 m lopen, of De Witte Olifant op 552 m. Het station is op tien minuten lopen (1 km). De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via C&D Makelaardij B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.895.000
Prijs per m²€ 7.097
Woonoppervlakte267m²
Perceeloppervlakte68m²
Bouwjaar1753
EnergielabelF
BuurtBurgwallen-Oost
WijkBurgwallen-Oude Zijde
GemeenteAmsterdam

Locatie

Oudezijds Voorburgwal 153A, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Burgwallen-Oost

Inwoners1.675
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Burgwallen-Oost

Woningvoorraad1.024
Gem. WOZ-waarde€ 549.000
Koopwoningen17%
Huurwoningen83%

Supermarkten

154 binnen 5 km

Dirk
Warmoesstraat 157
145m
SPAR
Warmoesstraat 98H
190m
Albert Heijn
Nieuwmarkt 18
231m

Scholen

217 binnen 5 km

St. Antoniusschool
Basisonderwijs · 90 leerlingen
361m
De Witte Olifant
Basisonderwijs · 256 leerlingen
552m
de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
746m

Veelgestelde vragen

Over Oudezijds Voorburgwal 153A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Oudezijds Voorburgwal 153A?

De woning aan Oudezijds Voorburgwal 153A in Amsterdam heeft energielabel F.

Is de prijs van €1.895.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €800.667, maar dat komt doordat dit appartement met 267 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in Burgwallen-Oost (99 m²). De prijs per m² is met €7.097 lager dan het buurtgemiddelde van €8.383 per m². Het is een uniek object in het centrum van Amsterdam.

Wat zegt energielabel F over de stookkosten?

Energielabel F is onzuinig. Je kunt hoge stookkosten verwachten, zeker in een groot appartement uit 1753. Het is goed om te weten dat 50% van de woningen in de buurt een label D of lager heeft, dus dit is niet uitzonderlijk voor de historische binnenstad.

Hoe is de buurt Burgwallen-Oost qua veiligheid?

In de buurt zijn 751 misdrijven geregistreerd, wat hoog is voor een woonwijk. Maar het is het centrum van Amsterdam met veel toerisme en horeca. De meeste overlast is gerelateerd aan die drukte. Het is een levendige buurt waar je dag en nacht van alles meemaakt.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De St. Antoniusschool zit op 361 m, De Witte Olifant op 552 m en de Burght op 746 m. Voor voortgezet onderwijs moet je naar de Vinse School op 1 km of verder.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation (Amsterdam Centraal) ligt op 1 km afstand, ongeveer tien minuten lopen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt worden woningen gemiddeld in 28 dagen verkocht. Dat is vrij snel, wat aangeeft dat er vraag is naar woningen in Burgwallen-Oost. Dit appartement is echter een uitzondering door de hoge prijs en het formaat.

C&D Makelaardij B.V.
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Gevonden op 2 bronnen