Appartement te koop: Prinsengracht 200A, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPrinsengracht 200A

Prinsengracht 200A

Elandsgrachtbuurt, Amsterdam

€ 1.880.000
Buurt Elandsgrachtbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 248m²
146% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 78m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruim appartement aan de Prinsengracht

Dit appartement aan de Prinsengracht ademt de sfeer van de Jordaan: historische grachten, levendige straatjes en een rijke geschiedenis. Met 248 m² woonoppervlak is het een van de grotere appartementen in de buurt. Het is gebouwd in 2015, dus relatief nieuw, en heeft energielabel A, wat duidt op een zuinige woning. De vraagprijs van €1.880.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij het formaat en de locatie. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam.

De Elandsgrachtbuurt

De Elandsgrachtbuurt, onderdeel van de Jordaan, wordt door bewoners omschreven als een gezellige buurt met vaste gezichten. Een bewoner zegt: "Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar." Een ander noemt het "een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig." De buurt heeft een mix van bewoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een bovengemiddeld aantal 25- tot 45-jarigen. De buurt Elandsgrachtbuurt is dichtbevolkt en zeer stedelijk.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je brood bij de Albert Heijn om de hoek (116 m) of loop je twee straten verder naar een andere Albert Heijn (380 m). Voor de dagelijkse boodschappen is er ook een Jumbo op loopafstand (412 m). Kinderen gaan naar de 14e Montessorischool De Jordaan (393 m) of de Theo Thijssenschool (415 m). Het Jordaan College voor speciaal onderwijs zit op 270 m. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over deze advertentie

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder 27 Huis Makelaars BV, Funda, Pararius, VVA Amsterdam en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.880.000
Prijs per m²€ 7.581
Woonoppervlakte248m²
Bouwjaar2015
EnergielabelA
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinsengracht 200A, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
Ayoub
11-11-2023
Gezellige buurt met vaste gezichten

Ik vind de elandsgracht buurt geweldig, eigenlijk ook de Jordaan. Veel vaste gezichten dus iedereen is wel een beetje bekend bij elkaar. De Jordaan kent ook een groot portie geschiedenis met namen zoals André Hazes, Willem Holleeder en tante Leen. Kortom een leuke buurt waar veel is gebeurd terug in de tijd en hele fijne buren!

8.4
Esmee
29-08-2023
Woon hier prettig

Deze buurt is echt een stukje Amsterdam. Oude grachtjes, beetje rommelig, maar wel gezellig. Je hebt daar die winkeltjes en kroegjes, echt een mix van alles. met de tram ben je zo in het centrum, dus dat is top. Toeristen? Ja, die zie je wel, maar het stoort niet echt. Voel me er best veilig, ondanks de drukte.

9.0
Kleine Rooie
27-08-2023
Gezellig

Het is hier gezellig met veel winkels en horeca in de buurt. Mijn straat wordt naar mijn mening teveel bezocht door hangjongeren, mijn buren lijken ook dat wel gezellig te vinden. Weinig tot geen last van criminaliteit. Goede verbinding met openbaar vervoer.

Buurt statistieken

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Inwoners4.310
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Elandsgrachtbuurt

Woningvoorraad2.966
Gem. WOZ-waarde€ 576.000
Koopwoningen24%
Huurwoningen75%

Supermarkten

155 binnen 5 km

Albert Heijn
Westermarkt 21
78m
Albert Heijn
Elandsgracht 13A
390m
Jumbo
Wolvenstraat 32
393m

Scholen

215 binnen 5 km

Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
283m
14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
412m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
432m

Veelgestelde vragen

Over Prinsengracht 200A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Prinsengracht 200A?

De woning aan Prinsengracht 200A in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €1.880.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 108% boven het buurtgemiddelde van €905.436, maar dat is te verklaren door de grootte: met 248 m² is dit appartement 146% groter dan het gemiddelde in de buurt (101 m²). De prijs per m² is niet direct te vergelijken, maar gezien de nieuwbouw en het energielabel A is de prijs aan de hoge kant, maar niet onrealistisch voor een woning van dit formaat op deze locatie.

Hoe is de buurt Elandsgrachtbuurt om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een gemiddelde score van 8,79. Ze waarderen de gezelligheid, de mix van winkels en horeca, en de historische sfeer. Een bewoner zegt: "Je hebt daar die winkeltjes en kroegjes, echt een mix van alles." Wel wordt melding gemaakt van hangjongeren in sommige straten, maar over het algemeen voelen bewoners zich veilig. De buurt is zeer stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Je kunt relatief lage stookkosten verwachten in vergelijking met woningen met een lager label. Het is een relatief nieuw gebouw (2015), dus de isolatie en installaties zijn modern.

Hoe ver is het naar het centrum en het openbaar vervoer?

De Elandsgrachtbuurt ligt in de Jordaan, op loopafstand van het centrum van Amsterdam. Het dichtstbijzijnde treinstation is op 2,6 km afstand.

Zijn er parkeermogelijkheden bij de woning?

De advertentie vermeldt geen parkeergelegenheid. In de binnenstad van Amsterdam is parkeren vaak beperkt en duur. Het is aan te raden om bij de makelaar te informeren naar parkeermogelijkheden, maar dat staat niet in de beschikbare gegevens.

Wat is de VvE-bijdrage?

Voor een appartement van deze omvang en nieuwbouw kan de bijdrage variëren. Neem contact op met de makelaar voor de exacte kosten.

27 Huis Makelaars BV
Geen Quicklane™
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Elandsgrachtbuurt

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appPrinsengracht 200A, Amsterdam
Bekijk