Een ruim appartement in de Hemonybuurt
Dit appartement uit 1896 ligt in de Hemonybuurt, een buurt in Amsterdam-Zuid waar veel jonge huishoudens wonen. Met 6 kamers en 139 m² woonoppervlak volgens de makelaar is dit een flink huis voor de stad. De vraagprijs van €995.000 is marktconform vergeleken met het buurtgemiddelde van €933.869. Wie zoekt naar appartementen in Amsterdam vindt hier een ruim voorbeeld.
De woning zelf
De woning ligt op de derde verdieping en heeft 4 slaapkamers, 1 badkamer en 2 woonlagen. Volgens de BAG-registratie is het woonoppervlak 116 m², de makelaar geeft 139 m² op. Het appartement heeft een balkon en een dakterras, en er is een vereniging van eigenaren met een maandelijkse bijdrage. Het energielabel is B, een zuinig label.
Een buurt met karakter
Met 2.650 inwoners en veel eenpersoonshuishoudens is dit een levendige stadswijk. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,5, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Al vijftig jaar mijn buurt", een ander noemt het "een drukke buurt met veel toeristen" en merkt op dat huizen in slechte staat zijn. De buurt Hemonybuurt heeft een woningvoorraad van ruim 1.500 woningen.
Voorzieningen en bereikbaarheid
De Albert Heijn op 260 meter en de Lidl op 315 meter dekken de dagelijkse boodschappen. Basisschool 3e Daltonschool Alberdingk Thijm ligt op 350 meter, en de Service Apotheek de Pijp is om de hoek. Tramhalte Ceintuurbaan met lijn 4 ligt op 52 meter, en treinstation Amsterdam Amstel is op 1,5 kilometer afstand. De gemeente Amsterdam heeft verder alles binnen handbereik.
WOZ en adresgegevens
De WOZ-waarde is €1.113.000, peildatum 2025-01-01, en de vraagprijs ligt 11% onder die waarde. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 36%, van €820.000 naar €1.113.000. De geluidsbelasting van wegverkeer is 68 dB Lden, boven de norm; spoor- en vliegverkeer blijven eronder. Het funderingsrisico is gemiddeld, een gebiedsindicatie omdat het pand vóór 1970 is gebouwd. Wateroverlast bij hevige regen is gemiddeld, het overstromingsrisico is laag, en hittestress is nu gemiddeld maar in 2050 verhoogd.
Bron en aanbod
Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, onder andere door PUUR* Makelaars Heemstede.
Deze samenvatting is met AI gemaakt en kan fouten bevatten. Controleer de gegevens altijd bij de aanbieder.
Kenmerken
Details van deze woning
Overdracht
Prijs
Oppervlakten en inhoud
Indeling
Bouw
Buitenruimte
De WOZ-waarde wordt jaarlijks door de gemeente vastgesteld met 1 januari als peildatum, en loopt daarmee ongeveer een jaar achter op de markt. Het is een geschatte marktwaarde, geen verkoopprijs.
Veelgestelde vragen
Over Ceintuurbaan 199-3, Amsterdam
Hoe verhoudt de vraagprijs zich tot de WOZ-waarde?
De vraagprijs van €995.000 ligt 11% onder de WOZ-waarde van €1.113.000, peildatum 2025-01-01. Dat betekent dat de vraagprijs lager is dan de gemeentelijke taxatie. De WOZ-waarde is echter geen actuele marktwaarde, maar een taxatie op een vaste peildatum. Tussen 2020 en 2025 steeg de WOZ-waarde met 36%, van €820.000 naar €1.113.000.
Hoe groot is dit appartement?
Volgens de makelaar is het woonoppervlak 139 m², terwijl de BAG-registratie 116 m² aangeeft. Beide waarden worden genoemd, zonder dat er een verklaring wordt gegeven voor het verschil. Het appartement heeft 6 kamers, waarvan 4 slaapkamers, en 1 badkamer. De inhoud is 446 m³, en de woning ligt op de derde verdieping.
Wat is het energielabel en wat betekent dat?
Het energielabel is B, een zuinig label. Dat betekent dat je relatief lage stookkosten kunt verwachten. Het label zegt niets over de bouwkundige staat van de woning, alleen over de energieprestatie. In de buurt heeft 57,7% van de koopwoningen label A, en 11,5% label B, dus dit appartement zit rond het gemiddelde.
Hoe is het gesteld met het funderingsrisico?
Het funderingsrisico is gemiddeld, volgens openbare risicodata op adresniveau. Dit is een gebiedsindicatie, geen inspectie van deze specifieke woning. Het pand is gebouwd in 1896, vóór 1970, en in dit postcodegebied is 100% van de panden vóór 1970 gebouwd. Dat verklaart de indicatie, maar het zegt niets over de daadwerkelijke staat van de fundering.
Welke voorzieningen liggen in de buurt?
De Albert Heijn op 260 meter en de Lidl op 315 meter zijn het dichtstbij voor boodschappen. Basisschool 3e Daltonschool Alberdingk Thijm ligt op 350 meter, en de Service Apotheek de Pijp op 272 meter. Tramhalte Ceintuurbaan met lijn 4 ligt op 52 meter, en treinstation Amsterdam Amstel is op 1,5 kilometer afstand.
Hoe is de buurt Hemonybuurt?
De Hemonybuurt heeft 2.650 inwoners, waarvan 61% eenpersoonshuishoudens. Bewoners van de wijk geven hun leefomgeving gemiddeld een 6,5, op basis van drie beoordelingen. Een bewoner zegt: "Al vijftig jaar mijn buurt", een ander noemt het "een drukke buurt met veel toeristen" en merkt op dat huizen in slechte staat zijn. De buurt heeft een woningvoorraad van ruim 1.500 woningen.
Wat is de geluidsbelasting rond dit adres?
De geluidsbelasting van wegverkeer is 68 dB Lden, boven de geluidsnorm, peiljaar 2022. Spoorweglawaai is 39 dB Lden en vliegverkeer 44 dB Lden, beide niet boven de norm. Dit zijn indicaties op gebiedsniveau, geen metingen aan deze woning. Het appartement ligt op de derde verdieping, wat invloed kan hebben op de ervaring.
Hoeveel kost dit appartement per m²?
Op basis van de makelaar-opgave van 139 m² komt de prijs per m² uit op €7.158. Ter vergelijking: het buurtgemiddelde voor koopwoningen is €10.816 per m², maar dat is gebaseerd op een gemiddelde oppervlakte van 88 m². Dit appartement is 58% groter dan dat gemiddelde, wat de lagere prijs per m² verklaart.





