Woning te koop: Bierbrouwersplein 135, Utrecht
Onder optie
KopenUtrechtZuidwestTranswijk-ZuidBierbrouwersplein 135

Bierbrouwersplein 135

Transwijk-Zuid, Utrecht

€ 555.000
Buurt Transwijk-Zuid, UtrechtBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label A++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2025
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in Transwijk-Zuid

Dit appartement aan het Bierbrouwersplein is nieuwbouw uit 2025, met energielabel A++ en een woonoppervlak van 77 m². De woning ligt in een rustige, groene buurt in Utrecht-Zuidwest. Met een vraagprijs van €555.000 is de prijs aan de hoge kant, maar dat past bij de nieuwbouwstatus en het energielabel. Vergelijkbare woningen in Utrecht laten zien dat nieuwbouw in deze prijsklasse niet uitzonderlijk is.

Buurt Transwijk-Zuid

Transwijk-Zuid is een stedelijke buurt met veel eenpersoonshuishoudens en jonge bewoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor een stadswijk. Op basis van één beoordeling is de buurt gemiddeld gewaardeerd. Een bewoner zegt: "De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC. Buurt wordt viezer, stinkt, buurt heeft geen burencontacten meer, iedereen doet maar." De buurt Transwijk-Zuid kent een mix van koop- en huurwoningen, met een gemiddelde vraagprijs van €257.000.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Coop om de hoek (474 m) of de Albert Heijn twee straten verder (716 m). Ook PLUS en Jumbo zijn op loopafstand. In de buurt zijn diverse basisscholen, zoals OBS Maaspleinschool (553 m) en Openbare Basisschool De Kleine Dichter (657 m). Het dichtstbijzijnde park of plantsoen is op 200 meter. De gemeente Utrecht biedt verder ruime voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 555.000
Prijs per m²€ 7.208
Woonoppervlakte77m²
Perceeloppervlakte6874m²
Bouwjaar2025
EnergielabelA++
BuurtTranswijk-Zuid
WijkZuidwest
GemeenteUtrecht

Locatie

Bierbrouwersplein 135, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.4
Edward
27-10-2025
erpaupering

De huizen gaan naar de allochtone gemeenschap en statushouders AZC .buurt word viezer , stinkt , buut heeft geen buren contacten meer iedereen doet maar

Buurt statistieken

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Inwoners2.910
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Transwijk-Zuid

Woningvoorraad2.119
Gem. WOZ-waarde€ 275.000
Koopwoningen11%
Huurwoningen89%

Supermarkten

71 binnen 5 km

Coop
Rijnlaan 72A
474m
Albert Heijn
Vondellaan 200
716m
PLUS
Croeselaan 297-299
786m

Scholen

127 binnen 5 km

Rafael, school voor zmlk
Speciaal onderwijs · 214 leerlingen
277m
OBS Maaspleinschool
Basisonderwijs · 72 leerlingen
553m
Openbare Basisschool De Kleine Dichter
Basisonderwijs · 361 leerlingen
657m

Veelgestelde vragen

Over Bierbrouwersplein 135, Utrecht

Welk energielabel heeft Bierbrouwersplein 135?

De woning aan Bierbrouwersplein 135 in Utrecht heeft energielabel A++.

Is €555.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €555.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde van €257.000, maar dat komt doordat het om nieuwbouw gaat met 77 m² woonoppervlak, terwijl de gemiddelde koopwoning in de buurt 32 m² is. De prijs per m² is ongeveer €7.208, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €8.231 per m². Daarmee is de prijs marktconform voor een nieuwbouwappartement van deze omvang.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A++, het zuinigste label dat er is. Dat betekent dat de woning zeer energiezuinig is, met lage stookkosten. In de buurt heeft 90% van de koopwoningen label A, maar geen enkele heeft A+. Dit appartement steekt daar dus positief bovenuit.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,5 km afstand, dus ongeveer tien minuten lopen.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand, zoals Coop (474 m), Albert Heijn (716 m) en PLUS (786 m). Ook zijn er meerdere basisscholen in de buurt, waaronder OBS Maaspleinschool (553 m) en De Kleine Dichter (657 m). Het park of plantsoen is op 200 meter.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 304 misdrijven geregistreerd, maar het aantal inwoners is 2.910. Dat is een gemiddeld cijfer voor een stedelijke omgeving. Een bewoner geeft aan dat de buurt achteruitgaat, maar dat is één mening.

Wat voor type woning is dit en hoeveel kamers heeft het?

Het is een appartement (koop) met een woonoppervlak van 77 m², bouwjaar 2025. Het energielabel A++ en nieuwbouw betekenen moderne isolatie en installaties.

Lauteslager Makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
Lauteslager Makelaars
lauteslager.nl